צוות שמיכי

צוות שמיכי

צוות שמיכי כאן עבורך, בשביל להבין טוב יותר את מה שעובר עליך ומה שאפשר בשביל להקל עלייך ועל המסע שלך.

Depositphotos_182429088_s-2019

מעקב שבועות היריון והיערכות ללידה

להיות בהיריון זו אחת התקופות היפות ביותר בחייה של כל אישה לאור ההמתנה והציפייה להגעתו של הרך הנולד. זה הזמן להתפנק עד כמה שאפשר, לנוח ולבצע מעקב שבועות היריון באופן מתמיד כדי לדעת בכל שבוע מה קורה עם העובר, איך הוא מתפתח ולאילו נושאים על האישה ההריונית לשים לב בכל שבוע. כאשר מידע זה זמין ונגיש, ההריונית פועלת על פי ההנחיות השבועיות וזאת מעבר לבדיקות הרפואיות שהיא מבצעת באופן שוטף.

בשבועות האחרונים שלפני הלידה, ההנחיות כוללות גם את ההכנות לקראת ההגעה לבית החולים כמו הבדיקות הרפואיות העדכניות, הכנת תיק לחדר לידה שכולל את הפריטים האישיים כמו שמן שקדים תיק כלי רחצה עבור זמן השהייה במלונית כמו דיאודורנט, מברשת,  מסכה לשיער (אם רוצים) ותיק לבייבי שכולל חיתולים, משחה ואת הבגדים הראשונים כדי להוציא אותו מבית היולדות הביתה. במיוחד כשמדובר בלידה ראשונה והיולדת עדיין לא מתורגלת בהתנהלות בחדר הלידה ולאחר מכן בימי האשפוז, מאד נוח כשיש מידע מפורט וכך כל הריונית עוברת על הסעיפים הרלוונטיים ומכינה את הדברים הנחוצים לה. 

החשיבות של מעקב שבועות היריון 

במהלך תשעת חודשי ההיריון מתרחשים דברים רבים בגופה של האישה ובגופו של העובר. מהגודל הקטנטן הדומה לבוטן, הוא נולד לאחר חודשי ההיריון במשקל ממוצע של שלושה קילוגרם. לכן לבצע מעקב שבועות היריון זהו מהלך מרתק, אשר יוצר חיבור נהדר בין האם לעובר. 

בכל נקודת זמן, האישה יודעת מהו גודלו של העובר, אילו אברים מתפתחים אצלו בשבוע זה, מתי היא מסיימת את הטרימסטר הראשון, השני והשלישי ואילו בדיקות רפואיות עליה לבצע בכל שלב, כדי לוודא שההיריון הוא תקין על כל מרכיביו.

ההנחיה בנושא הבדיקות הרפואיות מתייחסת לבדיקות הנוגעות לבריאותה של האישה בהיריון רגיל ובהיריון שהוא בסיכון גבוה ולגבי מצבו של העובר, בריאות והתפתחות תקינה בתוך הרחם התואמת את גילו של ההיריון. כאשר מבצעים מעקב שבועות היריון, האישה מקבלת את המידע המדויק והנקודתי וכך היא מרגישה הרבה יותר רגועה ושלווה ואופפת אותה תחושה נעימה. 

מרגישים את תנועות העובר 

אחד הרגעים המאושרים ביותר במהלך ההיריון הוא זה כשמרגישים לראשונה את תנועות העובר, זה מתחיל כמו משק כנפיים של פרפר, בעדינות ומפעם לפעם ועם הזמן התנועות הללו הולכות ומתגברות ככל שהעובר גדל. אין כמו לשכב על הגב, להניח יד על הבטן וליהנות מההשתוללות בתוך הרחם. לאורכו של ההיריון יש לשים לב לתנועות עובר שהן רציפות ובכל חשש לבדוק זאת, כדי לוודא שהכול תקין.

בתקופה האחרונה של מעקב שבועות היריון, מקבלת האישה הסברים מקיפים על ההכנות ללידה, הן הנפשיות והן לגבי הפריטים שעליה לקחת איתה, אילו סימנים מעידים על תחילת הלידה כמו צירים בזמנים קבועים, דימום, ירידת מים ועוד. 

כשהיא מודעת לכל האפשרויות, הרבה יותר קל לאישה להיערך כראוי ולצפות בשקיקה לראות את פניו של הרך הנולד. 

רוצה שדולה מקצועית, תעזור לך להתכונן ליום הגדול?

שתפי באהבה :)

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אפליקציה למעקב הריון

רוצה לעקוב אחר ההתפחות של התינוק שלך בבטן? בקישורים למטה, תוכלי לעקוב אחר ההריון שלך בצורה מסודרת וקרובה אליך, ישירות לנייד. 

להורדה באייפון
להורדה באנדרואיד

(*חשוב לדעת: האפליקציה לא שלנו בשום מקרה, רק המלצה)