שבוע 35

נותרו עוד 5 שבועות

התינוק שלך בגודל של דלעת קטנה (47 ס"מ)

ההתרגשות מתחילה להציף אותך? זה כנראה בגלל שהלידה שלך נמצאת כבר במרחק שבועות ספורים. את בוודאי שואלת את עצמך כיצד תוכלי להכין את עצמך לקראת הרגע המיוחד? אומנם להיות מוכנה באופן מוחלט זה לא משהו שתוכלי לעשות, אך ישנם מספר דברים שיכולים לסייע לך.

 

ראשית אם עדיין לא עשית זאת תבקשי להגיע לחדר הלידה שבו את אמורה ללדת על מנת לערוך בו סיור. כך תוכלי להבין בדיוק מה מצפה לך, ולקבל את כל המידע החיוני מהצוות בבית החולים. תכיני את כל הציוד הנדרש בתיק מסודר לקראת הלידה, כי ברגע האמת לא באמת יהיה לך זמן להכין את התיק. את התיק מומלץ להשאיר ברכב כך שתהיו מוכנים לרגע האמת.

מה עובר על העובר בשבוע 35?

אז מה שלום העובר שלך? האמת שהוא כבר כמה שבועות מוכן ומזומן לקראת הרגע הגדול. כרגע העובר שלך בעיקר גדל וזז כמה שרק אפשר. אם את מרגישה באופן שכיח את התזוזות של העובר זה סימן כי הוא מסמן לך שהוא כבר מחכה לצאת החוצה. זה יכול להיות מאוד מרגש מבחינתך, ואנו בהחלט יכולים להבין זאת.

מבחינת הגודל של העובר הוא כבר ככל הנראה חצה את רף ה-2.5 ק"ג, והוא פחות או יותר בגודל של מלון או אבטיח קטן בכדי שתוכלי לקבל פרספקטיבה לגבי הגודל שלו פחות או יותר.

 

מה מרגישים בשבוע 35?


בשלב הזה של ההריון את יכולה להרגיש או יותר נכון לא להרגיש את כפות הרגליים או הידיים שלך. תחושה של נימול היא אחד מהדברים השכיחים ביותר שאותם מספרים לנו נשים שנמצאות בשבוע ה-35 להריונן. הסיבה העיקרית לחוסר התחושה זוהי כמובן הנפיחות שכבר יכולה להפוך ולהיות פשוט בלתי נסבלת.

עוד תחושה שלא מעט נשים מספרות לנו שאת חוות בשבוע 35 זוהי תחושה של צרבת. לא מדובר על צרבת רגילה שאותה בוודאי יצא לכם להכיר מחיי היומיום, אלא על צרבת מתמשכת שעשויה להיות מאוד מציקה. הנחמה היחידה שלנו עבורכן זה שהצרבת כמו כל שאר ההרגשות המשונות יעברו ברגע שתיכנסי אל חדר הלידה ותלדי את התינוק או התינוקת שלך.

 

איזה חודש זה שבוע 35?


את כרגע נמצאת בדיוק באמצע של החודש השמיני, זאת אומר שממש בעוד שבועיים את כבר נכנסת לחודש התשיעי שבו את יכולה ללדת בכל יום. אם עד כה לא הבנת מדוע כל כך חשוב לעקוב אחרי חודשי ההריון, אז זוהי הסיבה שהתעקשנו שתעשי זאת לאורך כל ההריון. 

כעת את יודעת כי בעוד שבועיים את נמצאת במצב שבו את יכולה ללדת בכל יום. זה הזמן המושלם מבחינתך לסגור את כל הפינות שעוד נשארו פתוחות, כך שתוכלי לדעת שללידה עצמה את מגיעה בראש שקט לחלוטין ובמצב שבו אינך צריכה להיות מודאגת.

תופעות הריון בשבוע 35

האם את שמה לב שאת צריכה ללכת לשירותים לעיתים תכופות יותר? התופעה הזאת מוכרת לך בטח מהשבועות הראשונים של הריונך, וכעת היא חזרה ובענק. ברוב המקרים הסיבה לכך היא שהתינוק שלך כבר לוחץ על שלפוחית השתן שלך, ולכן את תמיד מרגישה שאת צריכה להתפנות גם אם לא שתית כל כך הרבה באותו היום.

עוד תופעה שכבר דיברנו עליה לא מעט אך היא הופכת להיות משמעותית ככל שההריון מתקדם והלידה מתקרבת זה הנפיחות. הרגליים שלך בוודאי נפוחות מאוד, ואולי אף פעם לא יצא לך לראות את הרגליים שלך במצב הזה. אך אל תיכנסי לפאניקה, הרגליים שלך יחזרו למוטב מיד לאחר הלידה למרות שזה נראה כרגע כמעט לא אפשרי.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 35?


השבוע הזה את לא נדרשת לבצע בדיקות מיוחדות, כך שאת בהחלט יכולה לפנות את השבוע הזה לכל המשימות האחרונות שעוד נשארו לך. כמובן שאם את מאלה שדוחות את הבדיקות לדקה ה-90, אז את תצטרכי לבצע את כל הבדיקות שעוד נשארו לך לבצע כי שעון החול תכף נגמר.

כבר כמה שבועות שאנו אומרים לך לבצע חיסון שעלת, ואם עדיין לא ביצעת את החיסון זוהי ההזדמנות האחרונה שלך. בעוד שבועיים את כבר תוכלי ללדת את התינוק שלך, ובשלב הזה כבר לא תוכלי לבצע את החיסון.

 

בנוסף אם עדיין לא ביצעת אולטרסאונד להערכת משקל עובר זה הזמן לעשות אותו. החל משבוע 34 את יכולה לבצע את הבדיקה על פי המלצת הרופא וכמובן לקבל את התשובה המיוחלת לגבי המשקל העתידי של התינוק שלך.

סיבוכים אפשריים בשבוע 35


את חוששת שהלידה לא תתקדם כמתוכנן? זה אולי אחת מהחששות השכיחים ביותר בקרב נשים בהריון. הלידה אומנם היא אחד מהרגעים המרגשים ביותר בחיים, אך הוא גם רגע שיש בו לא מעט דברים שאת חווה בפעם הראשונה. הכי חשוב שתדעי כי בזמן הלידה את נמצאת בידיים הטובות ביותר והצוות המנוסה ביותר מטפל בך. סיבוך בזמן הלידה הוא לא דבר בלתי שכיח, אך אם ההריון כולו התקדם בקצב ובצורה הנכונה אין שום סיבה הגיונית שזה יקרה. בבתי החולים יש צוותים מנוסים אשר יודעים לתפעל כל אירוע שעלול לקרות בזמן הלידה עצמה.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 35? 


את בוודאי כבר פחות יוצאת מהבית מכיוון שכל יציאה מהבית היא סיפור לא פשוט. לכן כאשר את מעדיפה להישאר בבית את פחות צריכה לשבור את הראש לגבי הבגדים שאת לובשת, הרי רק בן הזוג שלך ככל הנראה יראה אותך. אך אם את צריכה לצאת מהבית מסיבה כזאת או אחרת, אז בוודאי תוהה מה תוכלי ללבוש?

 

בשבוע הזה האפשרויות שעומדות לרשותך מוגבלות מאוד. אנו ממליצים לך ללבוש בעיקר בגדי הריון מכיוון שהם יהיו הכי נוחים והכי יעילים בשבוע כל כך מתקדם. בשבוע הזה את בעיקר צריכה לחשוב על הנוחות שלך ולא כיצד האנשים האחרים רואים אותך או מה הם חושבים על הבגדים שאת לובשת.

על מה צריך להקפיד בשבוע 35

  1. את כבר יכולה להתחיל לתכנן את משככי הכאבים שאת רוצה לקבל בזמן הלידה. האם את רוצה לקבל אפידורל בזמן הלידה או שאת מעדיפה ללדת ללא אפידורל? תנסי לגבש החלטה לפני שאת מגיעה לחדר הלידה.

  2. תמשיכי לשמור על ארוחות מזינות ועקביות לכל אורך היממה. בנוסף תשתדלי להמשיך ולשתות 2 ליטר של מים למרות שאת כל היום נמצאת בבית וזוהי משימה הרבה יותר קשה.

  3. כל בני המשפחה צריכים להיות מגויסים לטובת הלידה עצמה. לבן זוגך יש תפקיד משמעותי ולכן באמצעות קורס מזורז להכנה ללידה הוא ידע בדיוק מה תפקידו בלידה.

  4. אל תגיעי ללידה עצמה כאשר יש לך שאלות שלא קיבלתם עליהם תשובה. בסופו של יום את צריכה להרגיש שאת יודעת בדיוק מה קורה, ואם יש שאלות כאלה פשוט תשאלי את הרופא שלך מראש.

  5. בתקופה הזאת של ההריון באופן טבעי הכאבים ותחושות אי הנוחות יכולות להיות גדולות יותר.
    תתייעצי עם הרופא על תכשירים או תרופות שיכולות לסייע לך להתמודד עם המצ