שבוע 37

נותרו עוד 3 שבועות

התינוק שלך בגודל של מלון גדול (48 ס"מ)

אם קמת הבוקר עם התרגשות מיוחדת זה ככל הנראה בגלל שאת מרגישה כבר את סוף הדרך. בקרוב מאוד עומד להיגמר פרק ההריון הנוכחי, והולכת להתחיל דרך חדשה מאתגרת ומרתקת לא פחות.

 

לידה שמתקיימת לפני שבוע 37 נחשבת כלידה מוקדמת או כזאת המתקיימת בטרם עת. החל משבוע 37 כל לידה היא לידה תקינה, וברוב המכריע של הפעמים התינוק שנולד הוא תינוק בריא. אם התעוררת בבוקר וגילית כי יש כתם דם או הפרשות זה ככל הנראה הפקק הרירי שהשתחרר. כך בעצם את יכולה לדעת בצורה חד משמעית כי את כבר נמצאת רגע לפני הלידה. אנו מקווים כי הספקת כבר לארגן את כל מה שצריך לארגן.

מה עובר על העובר בשבוע 37?

זהו את יכולה להיות רגועה, העובר שלך סיים את כל ההכנות שלו לפני הלידה וכעת הוא מוכן ללידה. הריאות של העובר כבר מוכנות להתמודד עם העולם החיצון, והוא יהיה מסוגל לבצע את כל הפעולות הבסיסיות שתינוק צריך לבצע. כך שאת בהחלט יכולה לשחרר אנחת רווחה כי זוהי אולי הייתה אחת מהדאגות המרכזיות שלך.

כעת המשקל של העובר שלך מגיע כבר בערך ל-3 ק"ג, שזה בהחלט משקל בריא ותקין לתינוק שזה עתה נולד. כמובן שאם ביצעת הערכת משקל תוכלי לדעת בצורה יותר מדויקת את המשקל של העובר שלך בשלב הזה.

 

מה מרגישים בשבוע 37?


את מרגישה כי כבר קשה לך ללכת על הרגליים? כמעט כל אישה שמגיעה לשבוע 37 מספרת לנו כי זוהי ההרגשה שלה. מדובר על שילוב בין הנפיחות של הרגליים בשלב הזה ובין התשישות והעייפות שהצטברו לאורך כל תקופת ההריון. אומנם את בוודאי מתרגשת כי הגעת לשלב הסופי של ההריון, אך עדיין כל העייפות והתשישות שהצטברו לאורך תקופת ההריון מתנקזות ממש לשלב הזה.

בנוסף לכך את עלולה להרגיש כאבים משונים באזורים שונים בגוף. אולי אפילו התזוזות של העובר יהפכו להיות הרבה יותר משמעותיות בשלב הזה. אל תתרגשי יותר מידיי כי בהחלט מדובר על דברים שקורים בשבוע 37, והם ככל הנראה יכולים ללוות אותך עד ללידה עצמה.

 

איזה חודש זה שבוע 37?


סיפרנו לך כי כבר הגעת לסופה של תקופה? לא סתם אמרנו לך את זה. שבוע 37 הוא בעצם השבוע הראשון של החודש התשיעי להריונך. כמו שאת בטח יודעת החודש התשיעי הוא החודש האחרון של ההריון, ובעצם את יכולה ללדת כמעט בכל יום במהלך החודש הזה.

אם עדיין לא הספקת לארגן את הדברים האחרונים כי לא עקבת בצורה עקבית אחרי התקדמות ההריון שלך זה הזמן האחרון. תנצלי את הסיטואציה שאת בשבוע הראשון של החודש התשיעי ותסיימי את כל הדברים שעוד נשארו פתוחים. עוד מעט את לא תוכלי לעשות זאת ותצטרכי לחכות לזמן פנוי אחרי הלידה, אנחנו לא היינו בונים על זה.

תופעות הריון בשבוע 37

העובר מתקרב באיטיות אל תחתית האגן שלך על מנת להיות מוכן לצאת החוצה. במצב כזה אחת מהתופעות המוכרות ביותר הינה צורך מוגבר להתפנות. הלחץ שנוצר יכול לגרום לך רק להרגיש אי נוחות או לגרום למצבים שבהם תצטרכי להתפנות לעיתים תכופות. מהסיבה הזאת אנו ממליצים לך תמיד להיות בקרבת שירותים.

מנגד אם התינוק עדיין לא ירד לאזור שבו הוא אמור להיות בשלב הזה את יכולה לחוות תופעות של קוצר נשימה. הסיבה לכך היא כי התינוק לוחץ על הריאות שלך, וכך בעצם מביא אותך למצבים של קוצר נשימה אך אין לך מה להיכנס לפאניקה זה בהחלט תופעה מוכרת בשלב כל כך מתקדם של ההריון.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 37?


כל הבדיקות נמצאות כבר מאחורייך, ואת בהחלט יכולה להיות מרוצה מעצמך. עברת בגבורה את כל הבדיקות שצריך לבצע בזמן ההריון, וזוהי לא משימה פשוטה בכלל. לכן את בהחלט יכולה לפנק את עצמך או להגיד לעצמך כמה מילים טובות – זה לגמרי מגיע לך. בזכות האחריות שלך דאגת לכך שההריון כולו יעבור בצורה תקינה, ולפיכך את מגיעה לשבוע 37 עם תינוק בריא שמחכה לצאת לאוויר העולם.

ישנם מצבים מסוימים שבהם הרופא שלך ימליץ לך לבצע בדיקת מוניטור ואולטרסאונד. הבדיקה נועדה בעיקר על מנת לאבחן בצורה מדויקת את מצבו של העובר במקרים שבהם ישנן בעיות מקדימות. נציין כי לא מדובר על בדיקה מורכבת ואין לך מה להיכנס לפאניקה כי היא לא אומרת שום דבר על מצבו של העובר.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 37

מרבית הסיבוכים האפשריים בהריון נמצאים כבר מאחורייך. כעת המחשבה העיקרית שלך היא ככל הנראה על סיבוכים אפשריים בזמן הלידה עצמה. לכן אנו ממליצים לך ללדת בבית החולים שבו את מרגישה הכי בנוח, כך תוכלי לדעת שאת נמצאת בידיים הטובות ביותר. אנו יכולים לספר לך כי כמות הסיבוכים שמתרחשים כאשר הלידה ידועה מראש כלידה תקינה הינה קטנה במיוחד. כך שאת יכולה להשתחרר מעט ולחשוב על דברים קצת יותר חיוביים כי ממש בקרוב הולך להיכנס תינוק או תינוקת לחייך – שזה לגמרי מאורע משמח ומרגש.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 37? 

אנו מאמינים כי ברגע שנכנסת לחודש התשיעי את כבר פחות תצאי מהבית כי את לא באמת יכולה לדעת מראש מתי יתקפו אותך הצירים. הכי בטוח יהיה להיות בבית על מנת שתוכלי בכל רגע נתון לצאת לבית החולים ולהגיע אליו במהירות. אם את נמצאת בבית במרבית שעות היממה, את לא באמת צריכה לשבור את הראש לגבי הבגדים שאת צריכה לשים – כי גם ככה מי באמת רואה אותך? 

אך ישנן נשים שתמיד חשוב להן להיראות טוב, וזה בהחלט טענה מובן ומוצדקת. לכן אנו ממליצים לך בשלב הזה ללבוש פשוט את הבגדים שהכי נוחים לך. בין אם מדובר על בגדי הריון או על בגדים רגילים במידה גדולה יותר. כך שתוכלי להרגיש איתם בנוח, ולדעת שאת גם לא מתפשרת על הלבוש שלך.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 37

  1. האם תיק הלידה שלך מוכן? אם עדיין לא, את צריכה להכין אותו. לאחר שאת מכינה את התיק שישרת אותך בבית החולים תשימי אותו ליד הדלת או אפילו ברכב.

  2. תוכלי להכין לעצמך מראש ארוחות או חצאי ארוחות שייסעו לך לשמור את תזונה אידיאלית לאחר הלידה. אל תשכחי כי כמות הזמן הפנוי שיהיה לך יצטמצם בצורה משמעותית.

  3. אם את מרגישה לא מוכנה ללידה או שאת לא יודעת בדיוק מה צריך לעשות תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך. הוא יסייע לך להבין בדיוק מה את צריכה לעשות.

  4. תמשיכי להגיע לרופא שלך לבדיקות שבועיות על מנת שהוא יבחן מקרוב את התפתחות ההריון שלך. כך תוכלי להעריך פחות או יותר עד כמה את מתקרבת למצב של לידה.

  5. בשבוע 37 יכולים להופיע לא מעט סימפטומים של הריון, אם את מרגישה כאב או תחושה לא נעימה תוכלי לפנות לרופא על מנת שיספק לך משככי כאבים או תרופות שיסייעו לך.