שבוע 11

רוצה שדולה מקצועית תדבר איתך?

נותרו עוד 29 שבועות

התינוק שלך בגודל של תות (4 ס"מ), 7 גרם

אנחנו לא יודעים עד כמה את מודעת לכך, אך הרחם שלך גדל בצורה משמעותית ב-11 החודשים האחרונים. אם בעבר הוא היה יכול להכיל כף אחת של אורז, כיום הוא כבר יכול להכיל כמעט כפול מכך. מה שממחיש בצורה הטובה ביותר את ההתקדמות שמתרחשת בתוך הרחם שלך.

שבוע 11 הוא כבר לגמרי שבוע מתקדם בהריון שלך, כך שאת כבר יכולה ללכת ולספר לכל מי שאת רוצה כי את נמצאת בהריון. יש כאלה שניתן להבחין עליהן מיד כי הן נמצאות בהריון, ויש כאלה שייקח רק עוד כמה שבועות עד שישימו לב למשהו שמתרחש אצלם. בכל מקרה עייפות ותחושות רעב הן תחושות שנמצאות כמעט אצל כולן, ובשבוע 11 להריון זה כבר לגמרי עובדה מוגמרת.

מה עובר על העובר בשבוע 11?

את לא באמת יכולה לדעת כמה העובר שלך גדל, כי את ככל הנראה לא ממש מרגישה את זה. אך בשבוע 11 התפתחות העובר כבר כמעט הסתיימה לחלוטין. הוא כבר כמעט מגיע ל-4 ס"מ של גודל, והוא מאוד דומה בגודלו לגודל של תאנה. אז את בוודאי יכולה לדמיין לעצמך כי הוא עוד צפוי לגדול גם במהלך החודשים הבאים שיגיעו.

מה שצפוי להתפתח במהלך השבוע ה-11 אלו הן האוזניים של העובר שצפויות לצמוח ולגדול להן. למעט כך העובר כבר יכול להתכווץ ולהתמתח, אך כמו שאמרנו בגלל גודלו הקטן את בוודאי לא תוכלי להרגיש זאת. בשלב מתקדם יותר את בוודאי תרגישי כל תנועה של העובר שמתרחשת בתוך הרחם שלך.

מה מרגישים בשבוע 11?

את בוודאי סקרנית לדעת מה את צפויה להרגיש במהלך השבוע ה-11 להריון, אך כאן אין ממש חדש תחת השמש. כמו בשבועות הקודמים את בעיקר תרגישי תשישות, העובר שלך לוקח ממך לא מעט משאבים בין אם את מרגישה או לא מרגישה את זה. כך שזה יכול להיות מאוד מתיש עבורך.

בנוסף לכך את ככל הנראה תבלי לא מעט זמן בשירותים – בין אם בגלל הרצון שלך להתפנות או שמא בגלל בחילות חוזרות ונשנות שחייבו אותך להיות בקרבת השירותים. כמובן שבשלב מסוים התופעות הללו ייעלמו, ואת מצדך תוכלי לחזור אל השגרה הרגילה שלך.

איזה חודש זה שבוע 11?

אם את שואל את עצמכם איזה חודש זה שבוע 11? אז את בוודאי קצת מבולבלת ותשושה מכל ההריון. זה בהחלט מובן כי מדובר על מצב חדש לחלוטין שדורש ממך לא מעט תעצומות וכוחות שאפילו לא האמנת שיש בך.

אז שבוע 11 הוא בעצם השבוע הראשון של החודש השלישי. כן שמעת נכון, את כל נמצאת בתחילתו של החודש השלישי להריון שלך. אם עד כה היה לך קשה להתרגל לעובדה כי את בהריון, כעת את כבר לגמרי יכולה להשלים עם המצב. שליש מההריון כבר נמצא מאחוריך, וכעת את צריכה לעבור עוד שתי שליש ממנו.

תופעות הריון בשבוע 11

תופעות הריון בשבוע 11

אין כל הבדל בין תופעות ההריון שאליהם התרגלת ובין תופעות ההריון החדשות שצפויות להופיע במהלך השבוע ה-11 להריון שלך. סך הכל מדובר בדיוק באותן תופעות – תשישות, בחילות, הקאות, רעב וכל התופעות הללו שאת כבר מכירה כל כך טוב ובוודאי את כבר יודעת איך להתמודד איתם.

אם את שואלת את עצמך מתי כל התופעות הללו ייעלמו, אז קשה מאוד לשים את האצבע על תקופת זמן ספציפית אצל כל אחת מדובר על תקופת זמן שונה. לכן כל מה שנדרש ממך על מנת שתוכלי להמשיך את ההריון כמו שצריך זה רק להיות סבלנית ולקחת נשימות עמוקות במידת הצורך.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 11?

אם כבר יצא לך לעשות בדיקת סיסי שילה? מדובר על בדיקה חדשה שאותה היית יכולה לעשות החל משבוע 10. כך שאם עדיין לא מצאת את הזמן שבו תוכלי לעשות את הבדיקה, שעון החול מתחיל להיגמר וחשוב שתבצעי את הבדיקה בהקדם האפשרי.

בנוסף אם עדיין לא עשית בדיקות סקר גנטי זה בהחלט הזמן לעשות זאת, למרות שמדובר על בדיקות שהיית אמורה לעשות כבר לפני תקופת זמן ארוכה. כך שאנו נוטים להאמין שכבר ביצעת את הבדיקות הללו והתשובות כבר נמצאות בידייך.

עוד בדיקה חדשה שאת כבר יכולה לעשות החל משבוע 11 להריון שלך זוהי בדיקת שקיפות עורפית. מטרת הבדיקה היא לגלות האם יש חשד להפרעות כרומוזומליות בעובר. גם כאן מדובר על בדיקה חשובה מאוד, ולכן תנסי לפנות לך את הזמן לבצע אותה בהקדם האפשרי.

סיבוכים אפשריים בשבוע 11

המצב הנפשי שלך בהריון יכול לקבל תפניות חדות מאוד, ולכן את צריכה להיות ערוכה לכל בעיה שעלולה לצוץ. סיבוכים הם חלק בלתי נפרד מכל הריון, ובין אם את מסכימה לכך או לא הם יכולים להופיע ללא כל התראה מוקדמת.

הסיבוך הגבוה ביותר שעלול להתרחש בתקופה הזאת של ההריון זוהי כמובן הפלה. הסיכון להפלה מלווה אותך עוד מתחילת ההריון, אך ככל שהזמן עובר כך הסיכוי להפלה קטן בצורה משמעותית – זה משהו שחשוב שתדעי.

מה מומלץ ללבוש בשבוע 11? 

כמה את אוהבת בגדים? ככל הנראה מדובר על שאלה רטורית שהתשובה עליה ידועה מראש. זה גם יכול להיות אחד מהחששות הגדולים ביותר שלך בתקופת ההריון, כי הדימוי העצמי יכול לרדת בצורה משמעותית בגלל בעיות הלבוש השונות. אז מה כן תוכלי ללבוש בשבוע 11 להריון שלך?

נדגיש כי אצל מרבית הנשים בתקופה הזאת של ההריון כבר מתחילה לצוץ לה בטן קטנה, אך עדיין מדובר על בטן מינורית שקשה מאוד לשים אליה לב. מהסיבה הזאת מרבית הבנות עדיין יוכלו להמשיך וללבוש את הבגדים שהן אוהבות. כמעט אף אחת לא תצטרך לרכוש בגדים חדשים לתקופה הזאת של ההריון.

מה שכן אם את מרגישה קצת תשושה מההריון או שמצב הרוח שלך אינו משתפר לעיתים תכופות – צאי לעשות קניות. אין תחשוה יותר טובה מהתחושה הזאת, ובהחלט מגיע לך לרכוש לעצמך כמה בגדים חדשים.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 11

 

 

 1. אל תהיי שאננה, חשוב מאוד שיהיה לך יומן שבו את מתעדת כל בדיקה וכל פעולה שאת עושה במהלך ההריון. כך תוכלי לדעת שאת לא שוכחת אף פרט חשוב.

   

 2. פעילות גופנית יכולה להיות מאוד משמעותית בתקופת ההריון שלך, אך חשוב שזוהי תהיה פעילות גופנית שמתאימה לנשים בהריון בשבוע 11.

   

 3. כמה כוסות של מים שתית כבר היום? זוהי שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך כמעט בכל רגע. את חייבת לשתות לפחות 2 ליטר של מים בכל יום.

   

 4. העייפות פשוט גורמת לך לצאת מדעתך? אנו בהחלט יודעים באיזה מצב את נמצאת. קחי לעצמך את ההפסקות שאת צריכה על מנת לצבור כוחות. אל תכבידי על עצמך כי זה רק יכול לפעול לרעתך.

   

 5. אם יצא לך לקרוא את כל המידע שכתבנו כאן עבורך, את בוודאי מאוד רוצה לעקוב אחרי ההריון שלך. המשיכי לקרוא כי הידע הזה יכול להיות מאוד משמעותי לקראת ההמשך.

רוצה שדולה מקצועית תלווה אותך?