שבוע 12

נותרו עוד 28 שבועות

התינוק שלך בגודל של לימון (5-6 ס"מ), 14 גרם

יש סיכוי סביר שאת כבר מתחילה להרגיש הרבה יותר טוב, בכל זאת שליש מההריון כבר נמצא מאחוריך. אצל כל אישה השיפור יכול להגיע בצורה קצת שונה, ולכן אל תנסי להשוואת את השיפור אצל בהשוואה לחברות או לבנות משפחה אחרות – כי זה לא יהיה פייר כלפייך.

שבוע 12 הוא השבוע שממנו הכל יכול להפוך להיות הרבה יותר קל עבורך. אפילו אולי יתחיל להתעורר אצל החשק המיני, וזה בהחלט יהיה מובן אחרי המון זמן שבו לא קיימת יחסי מין. חשוב להדגיש כי כל עוד ההריון תקין, יחסי מין אינם דבר אסור. אם את גם מרגישה רעב פתאומי, אז את בהחלט יכולה לפנק את עצמך עם ארוחה טובה ועשירה זה בהחלט מגיע לך.

מה עובר על העובר בשבוע 12?

עוד מעט את כבר תוכלי להרגיש את העובר שלך, וזה בהחלט משהו שאת לא יכולה להישאר אדישה אליו. בשבוע ה-12 להריון העובר שלך מתחיל לפתח את כל הרפלקסים שלו, וממש עוד מעט הוא יוכל להזיז את האצבעות בידיים וברגליים על מנת להתאמן על הרפלקסים של הגוף.

באופן כללי ממש בסוף השבוע ה-12 העובר שלך יסיים לפתח את כל האיברים בגופו – ולאט לאט הוא יתחיל לבדוק את מצב המערכת. הוא יתחיל לבעוט ולזוז, ואת כמובן תוכלי לשים לב לכל תנועה ולכל תזוזה של העובר בתוך הרחם שלך.

הסבלנות מתחילה להשתלם, העובר שלך כבר מגיע לגודל של 7 ס"מ והמשקל שלו נושק ל-14 גרם בסך הכל.

מה מרגישים בשבוע 12?

האמת? שמרבית הנשים כמו שסיפרנו לכן כבר מדווחות כי הן מרגישות הרבה יותר טוב החל מהשבוע ה-12. יש כאלה שאומרים שזה בגלל שאותן נשים כבר התרגלו למצב הקיים, ויש כאלה שאומרים כי כל התופעות השונות פשוט נעלמות. נגלה לכן את האמת כי אף אחד לא יודע את התשובה המדויקת.

את אולי תרגישי מעט תשושה או אולי קצת רעבה, אבל זה לגמרי יהיה בגבול הטעם הטוב. סך הכול המצב שלך משתפר ואת כבר תוכלי להתחיל לעשות דברים שעד לא מזמן דחית ולא היית כל כך בעניין לעשות אותם. זה הזמן להשלים את כל הפערים שהתגלו עם הזמן.

איזה חודש זה שבוע 12?

את עוקבת אחרי ההריון שלך? ככל הנראה התשובה תהיה חיובית כי זה אחד מהדברים המרכזיים שמרבית הנשים דואגות לעשות. אך אם יצא מצב שבו פספסת את החודש שבו את נמצאת, אין לך מה להיכנס לפאניקה – אנו כאן על מנת לעשות לך סדר בכל הבלגן.

את כרגע נמצאת בשבוע ה-12 להריון שלך. השבוע ה-12 הוא כבר אמצע החודש השלישי להריון. בשבוע הקודם נכנסת לחודש השלישי, וכעת החודש השלישי הוא כבר מצב נתון ואת לגמרי יכולה להתרגש מכך. עוד מעט כבר אף אחד לא יוכל להישאר אדיש לכך שאת נמצאת בהריון.

תופעות הריון בשבוע 12


לא צפויות להופיע לך תופעות הריון חדשות במהלך השבוע ה-12, וכמו שכבר שמעת בוודאי כל התופעות שאת מכירה יתחילו להיעלם. סך הכל המצב שלך נמצא במגמת שיפור, ואת לגמרי יכולה להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמך.

מה כן יכול לקרות במהלך השבוע ה-12 להריון? בעיקרון יכולים להופיע דימומים או כאבי בטן בסיטואציות שונות. כל עוד לא מדובר על משהו חריג או יוצא מגדר הרגיל אין סיבה לפנות לרופא. אך במקרה שבו את שמה לב כי מדובר על דימום חריג או כאבים שעוד לא יצא לך להכיר, זה בהחלט יכול להצריך פניה לרופא.

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 12?


השליש הראשון של ההריון כבר נמצא מאחוריך, וזה בהחלט הזמן שבו את צריכה לעשות לעצמך בדיקה ולוודא כי לא שכחת לבצע אף אחת מהבדיקות עד כה. הבדיקות נועדו על מנת לוודא כי העובר שלך נמצא במצב תקין, וכל אחת מהבדיקות הללו חשובה מאין כמותה. תוכלי אפילו להתייעץ עם הרופא על מנת לראות כי לא שכחת אף אחת מהבדיקות – זוהי המחויבות שלך ולא של אף אחד אחר.

אז איזה בדיקות חדשות צריך לבצע במהלך השבוע ה-12? בדיקת סקר שליש ראשון שמשלבת בתוכה גם בדיקת אולטרסאונד לשקיפות עורפית וגם בדיקות דם כלליות. הבדיקה נועדה על מנת לוודא את מצבו התקין של העובר, ולראות שהוא מתפתח כמו שצריך. כמו שכבר אמרנו לכן במהלך השבוע ה-12 העובר שלך מסתיים להתפתח, וזה זמן מצוין לראות שהכול בסדר איתו.

סיבוכים אפשריים בשבוע 12

העובר שלך תכף מסתיים לפתח את כל המערכות החשובות בגופו, ומכאן הסיכון לסיבוכים כבר יהיה כמעט לא קיים. אך את תמיד צריכה לדעת שאת לא באמת יכולה לחזות מה יקרה בעתיד, והריון תמיד יכול להסתבך בגלל סיבה כזאת או אחרת.

גם במהלך השבוע ה-12 הסכנה הגדולה ביותר להריון שלך זה מצב של הפלה. לכן אם את מרגישה בתופעות מוזרות שלא היית רגילה אליהן עד כה, זה בהחלט מחייב אותך לפנות באופן מידיי לרופא שלך.

מה מומלץ ללבוש בשבוע 12? 

זה אולי אחד מהנושאים החשובים ביותר שאת תרצי לדבר עליהם, מה את יכולה ללבוש במהלך השבוע ה-12 להריון שלך? עבור מרבית הנשים אנו נוכל לענות כי לעת עתה הן יכולות ללבוש כמעט הכל, אך כמובן שיש נשים שהמצב שלהן יהיה קצת שונה. לכן לגבי השאלה הזאת התשובה הטובה ביותר תהיה שתלבשי מה שאת מרגישה איתו בנוח. זה יכול להיות בגדים צמודים או בגדים קלילים, זה בעיקר נתון לשיקול הדעת שלך – כי בסופו של יום, עוד מעט את הולכת להיות קצת יותר מוגבלת.

אם את מרגישה כי מצבי הרוח הרעים תוקפים אותך לעיתים שכיחות, זה אולי יהיה סיבה טובה לצאת לקנות קצת בגדים. איזה אישה לא אוהבת ללכת לקניון ולפנק את עצמה עם בגדים חדשים? במצב הזה גם ההתנגדות מצדו של בעלך תהיה מינימאלית ואת לגמרי תוכלי לנצל זאת.

על מה צריך להקפיד בשבוע 12

  1. את כבר נמצאת בעיצומו של ההריון, ואולי הזיכרון שלך לא בשיאו. תשתדלי לרשום לך את כל הדברים החשובים בתוך יומן הריון מסודר שנועד עבורך.

  2. בין אם את רשומה לחדר כושר או שאת מעדיפה להתאמן בבית, תשתדלי לעשות קצת פעילות גופנית לא מאומצת על מנת שתוכלי להרגיש קצת יותר טוב.

  3. אומנם העובר שלך צפוי להפסיק את ההתפתחות שלו במהלך השבוע ה-12, אך זה לא אומר שאת צריכה להפסיק לשתות מים. אנו מזכירים לך לפחות 2 ליטר בכל יום. 

  4. את מרגישה תשישות כמעט בכל דבר שאת עושה? זה בהחלט לא מצב אידיאלי. אך אל תרגישי לא בנוח מהמצב הזה, קחי לך את הזמן הנדרש למנוחה בשביל שלא תפגעי בעצמך.

  5. המידע לגבי ההריון שלך יכול להיות מאוד חיוני עבורך, והוא גם יספק לך לא מעט תשובות לשאלות חשובות שיש לך. לכן תקראי כמה שיותר ותעשירי את הידע שלך בתחום.