שבוע 36

רוצה שדולה מקצועית תדבר איתך?

נותרו עוד 4 שבועות

התינוק שלך בגודל של כרוב גדול (48 ס"מ)

את מרגישה את הבטן שלך מתכווצת בצורה קצת מוזרה? מדובר על צירים. אך אין לך מה לרוץ לבית החולים כי מדובר על צירי ברקסטון היקס, יש כאלה שנוטים לקרוא להם פשוט צירים מדומים.

 

אז בטח הבנת כי הצירים הללו הם לא צריכים אמיתיים, ומדובר על ההכנה של הגוף שלך לקראת הדבר האמיתי. אין לך מה להיכנס ללחץ שלא תצליחי להבדיל בין הצירים הללו ובין צירים אמיתיים, אם זהו ההריון הראשון שלך נוכל להגיד לך כי כל אחת יודעת לזהות צריכים אמיתיים. כך שבינתיים תצטרכי להתרגל לצירים הקלים יותר, כך תוכלי להגיע מעט יותר מוכנה לקראת הדבר האמיתי שאמור להתרחש בעוד בערך חודש וקצת.

מה עובר על העובר בשבוע 36?

החדשות הטובות הן כי העובר שלך בעצם מחכה לקראת היום הגדול, והוא כרגע נמצא בתנוחה שממנה ניתן לשלוף אותו בעת הלידה. ברוב המכריע של הלידות האיבר הראשון שיוצא כלפי חוץ הוא הראש, ולכן זה המצב שבו נמצא ככל הנראה כרגע העובר שלך. אם זה לא המצב, ינסו הרופאים להזיז במעט את העובר על מנת שיהיה ניתן לבצע לידה רגילה לכל הדעות.

מבחינת הגודל של העובר בשבוע ה-36 הוא פחות או יותר בגדול של חסה ארוכה. כך שהוא בהחלט כבר בגודל שלא ניתן להישאר אדיש אליו, מבחינת המשקל הוא כבר מתקרב ל-3 ק"ג.

 

מה מרגישים בשבוע 36?


בשבוע 36 את בעיקר תרגישי מותשת וזה בעיקר מובן מכיוון שעברת כבר את מרבית ההריון. את יכולה להסתכל לאחור על התקופה שעברה ולנסות להיזכר כיצד עברת רגעי משבר שונים. כעת את בתקופה שבה התשישות כבר משחקת תפקיד מרכזי, ובין אם תרצי בכך או שלא את תרגישי את התשישות כמעט בכל דבר שתעשי במהלך היום.

בנוסף את יכולה להרגיש עוד מספר אלמנטים שהיו מזוהים עם תחילת ההריון, אך כמובן שזה יהיה פחות נפוץ בשלב הזה. ישנן נשים שמספרות כי הן עדיין מרגישות בחילות והקאות, אך זה מאוד אינדיבידואלי ומשתנה בין אישה אחת לאישה אחרת. כך שאת בעיקר צריכה להיות קשובה להרגשות שלך בשבוע הזה.

 

איזה חודש זה שבוע 36?


את כבר מגיעה לקו הסיום מכיוון שהשבוע הזה הוא השבוע האחרון של החודש השמיני. כלומר החל משבוע הבא את נכנסת בשעה טובה לחודש התשיעי שבו את יכולה ללדת בכל יום. כך שזה השבוע האחרון שבו את יכולה להתארגן לקראת הלידה בניחותא, כי ממש בקרוב את לא באמת תוכלי לדעת מתי תקבלי צירים אמיתיים וירדו לך המים.

לא סתם דאגנו שתעקבי אחרי חודשי ההריון לכל אורך הדרך, כך היית יכולה להתארגן מראש על כל הדברים שחשובים לך. בסוף אם היית דוחה הכל לרגע האחרון ככל הנראה חלק מהדברים לא היו מתבצעים כמו שרצית.

תופעות הריון בשבוע 36

את ככל הנראה תצטרכי לבקר בקופת החולים לא מעט במהלך השבועות הקרובים. החל משבוע 36 הרופאים יצטרכו לבצע לא מעט בדיקות בכדי לוודא את תקינות ההריון שלך. כאשר כבר הגעתם לשלבים הסופיים – מכאן הדאגה העיקרית תהיה שהכול יהיה מוכן לקראת הרגע הגדול. 

תופעת הריון שיכולה להיות בשבוע 36 כמו שכבר אמרנו בהתחלה זה צירי ברקסטון היקס. שוב אין לך מה לדאוג כי מדובר בצירים מדומים בלבד, וברגע שאת תחווי צירים רגילים את לא באמת תוכלי להיות אדישה אליהם. כל הנשים מספרות כי יש הבדל משמעותי בין צירי ברקסטון היקס ובין הצירים האמיתיים שמבשרים כי הלידה עומדת להתרחש בכל רגע ורגע.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 36?


את כבר נמצאת בסוף תקופת ההריון שלך וממש בשבוע הבא את כבר נכנסת לחודש התשיעי. כך שאת יכולה לטפוח לעצמך את השכם אם הצלחת לבצע את כל הבדיקות בזמן. כעת את בעיקר יכולה לנוח כי בדיקות חדשות לא צפויות להופיע, מה שכן תצטרכי להיות במעקב אצל הרופא שלך על מנת לוודא כי שהכול מוכן לקראת הלידה עצמה.

אם עדיין לא ביצעת חיסון שעלת זה הזמן לרוץ ולעשות אותו, מכיוון שמחודש הבא את תוכלי ללדת בכל יום – ולאחר הלידה כבר לא תוכלי לבצע את החיסון הזה.

בנוסף אם הרופא ממליץ את תצטרכי לבצע גם בדיקת מוניטור ואולטרסאונד. אך שוב נדגיש כי מדובר בבדיקה שמתבצעת אך ורק בהמלצה של רופא, ומרבית הנשים אינן צריכות לבצע את הבדיקה הזאת משיקולים רפואיים כמובן.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 36


כעת את בעיקר צריכה לחשוב על הסיבוכים האפשריים בזמן הלידה עצמה. אך נדגיש כי כמות הסיבוכים שהתרחשו במהלך הלידה עצמה במדינת ישראל הינו נמוך במיוחד. כך שאם עד כה הרופאים אמרו לך כי הכול תקין עם ההריון שלך, ככל הנראה סיבוכים לא הולכים להתרחש גם לא בלידה. אך זה בהחלט דבר חיובי שאת דרוכה ומוכנה לקראת הרגע הגדול, כך תוכלי לדאוג שהכול מתבצע בדיוק כמו שאת רוצה. מהסיבה הזאת דאגת לבחור בבית החולים ובצוות הרפואי שאת סומכת עליהם, אלה שיוכלו לתת לך את המתנה הטובה ביותר ללא סיבוכים שעלולים להופיע.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 36? 


אז מה את הולכת ללבוש היום? זוהי בוודאי שאלה שכבר פחות מעסיקה אותך בשבועות הללו. הדבר העיקרי שמעניין אותך זה לדעת מתי תוכלי לפגוש בפעם הראשונה את התינוק או התינוקת שלך שכבר משתוקקים לצאת החוצה. כך שאת כבר יכולה פחות לשים דגש על הלבוש כי בין כה וכה תדירות היציאה שלך מחוץ לבית תהיה אפסית בשבוע הזה.

אם את עדיין שמה לב לבגדים שאת לובשת, אנו נמליץ לך ללבוש בגדי הריון כאלה שיחמיאו לבטן שלך. כך שעדיין תוכלי לקבל הריון על הלבוש, ובאותה נשימה גם להרגיש בנוח עם הבגדים שאת לובשת. בגדי הריון נועדו בעיקר על מנת לספק לך את תחושת הנוחות שאת כל כך צריכה בשלב הזה.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 36

  1. האם יצא לך לדבר לאחרונה לתינוק שלך? ישנם לא מעט מחקרים שמוכיחים כי התינוק מזהה את הקול שלך כבר בבטן. לכן תדברי אליו ותשירי לו, זה בוודאי ייתן לך גם תחושה טובה יותר.

  2. הרגליים שלך בוודאי כואבות, זה לא פשוט לסחוב כבר את התינוק שלך במצב הנוכחי. לכן אנו ממליצים לך לנוח בכל הזדמנות שיש לך ולהרים את הרגליים כלפי מעלה.

  3. את צריכה להיות מוכנה לקראת היום הגדול כי הוא החל מסוף השבוע הזה יכול להגיע בכל יום. תארגני לך תיק שבו תשימי את כל הציוד והדברים שאת צריכה ללידה עצמה.

  4. את צריכה להגיע לרופא שלך לפחות פעם אחת בשבוע החל משבוע 36 על מנת לבצע בדיקות שבועיות. תקבעי מראש את הבדיקות הללו על מנת שתוכלי לקבוע אותן בזמנים שנוחים לך.

  5. אם את מרגישה כאבים או תחושות משונות של חוסר נוחות תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך. ישנם לא מעט תכשירים ותרופות שיכולות לסייע לך במצב הזה.