שבוע 42

יכל לקרות בכל רגע

התינוק שלך בגודל של אבטיח גדול (56 ס"מ)

כמה פעמים שאלו אותך בשבועות האחרונים למה עדיין לא ילדת? והינה הגעת לשבוע 42, ואת עדיין לא נכנסת לחדר הלידה. תחושת התסכול מתחילה להשפיע עלייך? אך אל תיכנסי ללחץ זה השבוע נגמר!

 

באמצע שבוע 41 אם את עדיין לא ילדת, ככל הנראה הרופא ימליץ על זירוז הריון על מנת להאיץ את התהליך. כמובן שלא מדובר על האופציה האידיאלית, אך כמובן שמדובר באפשרות הטובה ביותר בהתאם לנסיבות שנוצרו. לכן אנו שמחים לבשר לך כי השבוע את צפויה ללדת! לכן את יכולה לפנות לעצמך את השבוע הקרוב על מנת שתהיי מוכנה לקראת הרגע הגדול שלך. כך שלא תמצאי את עצמך מופתעת, כי זה פשוט היה כתוב על הקיר.

מה עובר על העובר בשבוע 42?

רוב הלידות מתרחשות במהלך השבוע ה-41, ולכן כאשר ההריון נמשך מעבר לשבוע ה-41 – העובר יכול להגיע למצב של בשלות יתר. אך אין לך מה להיכנס לפאניקה, מהסיבה הזאת הצוות הרפואי יעקוב בצורה קפדנית אחרי התפתחות העובר על מנת למנוע מצב כזה. את יכולה להיות בטוחה שאת נמצאת בידיים הטובות ביותר.

במרבית המקרים כאשר ההריון נמשך עד לשבוע 42 העובר גם יוצא גדול יחסית. ברוב המקרים הוא יגיע למשקל של 4 קילו ומעלה. אך שוב מדובר רק בהשערה ולא בנתונים מדויקים, שכן בסוף כל מקרה וכל לידה לגופה.

 

מה מרגישים בשבוע 42?

בשבוע 42 את צפויה בעיקר להרגיש תסכול, וזוהי בהחלט הרגשה מובנת ביחס למצב בשטח. ההריון שלך נמשך, ומבחינתך את אפילו לא קרובה ללדת – למרות שבפועל המצב שונה. לכן תחושת התסכול יכולה להיות מאוד משמעותית בשבוע הזה, ואת תרגישי שאת חייבת להיכנס לחדר לידה בהקדם האפשרי. נזכיר שוב כי את הולכת ללדת בשבוע הקרוב! כך שאין לך מה להתחיל להכניס את עצמך למקום שלילי, תחשבי על הדברים החיוביים.

הרגשה נוספת שצפויה לפקוד אותך זה תחושת כאבים וקושי ללכת. ההריון כבר מאוד כבד וזה משפיע בשבועות האחרונים. בשבוע האחרון ללידה את בהחלט צפויה להרגיש את זה בצורה המשמעותית ביותר לעומת כל שאר השבועות הקודמים שאותם עברת ככל הנראה בצורה טובה יחסית.

 

איזה חודש זה שבוע 42?

האם שמעת על הריון שמגיע לחודש עשירי? ככל הנראה שלא, ולכן גם ההריון שלך צפויה להסתיים ממש בשבוע הקרוב. למה אנחנו כל כך בטוחים? מכיוון שאת כבר נמצאת בשבוע האחרון של החודש התשיעי. כלומר משבוע הבא את כביכול נכנסת לחודש העשירי להריונך, דבר שלא קורה כמעט אף פעם.

כעת את יודעת כי נשארו לך ימים ספורים בלבד עד ללידה עצמה, והיא בעצם יכולה להתרחש בכל רגע. אם בטעות שכחת לארגן דבר כזה או אחר לקראת הלידה יש לך הזדמנות אחרונה לחלוטין. לאחר מכן זה באמת צפוי להיות מאוחר מידיי, וחבל שתבצעי משימות כאשר תחזרי לבית אחרי הלידה.

תופעות הריון בשבוע 42

את כבר לא יכולה להתעלם מסימני המתיחה שנמצאים כמעט בכל מקום. ההריון שלך נמשך הרבה מעבר למה שציפית, וגם הבטן שלך גדלה במהלך התקופה הזאת באופן שלא דמיינת. לכן סימני המתיחה גם הם צפויים להיות הרבה יותר בולטים ומשמעותיים לעומת סימני המתיחה בשלבים הראשונים. אך שוב נוריד לך את מפלס הלחץ מכיוון שסימני המתיחה צפויים להיעלם ברגע שאת חוזרת לשגרה.

עוד תופעת הריון נפוצה מאוד לשבוע 42 זוהי תחושת העייפות והתשישות מכל ההריון המתמשך. אין מה לעשות את כבר כל כך מחכה לרגע שבו תלדי, שאת פשוט כבר ממש עייפה. קחי לעצמך את הזמן הדרוש על מנת להירגע ולישון כמה שרק אפשר, עוד מעט פשוט לא תוכלי לעשות את זה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 42?

אומנם בשבוע 42 לא צפויות לך בדיקות מכיוון שאת כבר בשבוע האחרון להריון, את מרבית הבדיקות מבצעים עד לתחילת החודש התשיעי. אך זה לא אומר שאת לא תצטרכי לבקר את הרופא במהלך השבוע הקרוב, להפך בדיוק. בשבוע הזה את צפויה לבקר את הרופא על בסיס יומי כמעט על מנת שיבדוק את מצב ההריון שלך.

הגעת לשבוע 42 שזה השבוע האחרון להריון. לכן הרופא יבחן את קצב התקדמות ההריון, ואולי אפילו יחליט לבצע זירוז במידה והוא רואה שאין התקדמות משמעותית. אך אין לך מה להיכנס לפאניקה, בסופו של יום את תלדי ותוכלי לחבק את התינוק או התינוקת שלך. כל מה שנדרש ממך בשלב הזה זה עוד קצת סבלנות.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 42

כרגע את אפילו לא מצליחה לחשוב על סיבוכים או בעיות, כל מה שמעסיק אותך זה מתי תיכנסי לחדר הלידה? אך את צריכה לדעת כי לידה, בטח בשלב מאוחר יחסית יכולה להיות מעט יותר מסוכנת. אך אין לך מה להיכנס לפאניקה, כי הצוות הרפואי שבחרתם ככל הנראה יצלח את המשימה ויעמיד לרשותך את כל הסיבות לחייך. כמובן שאת יכולה לשאול שאלות ולנסות להבין מהן הסיכונים, אך עדיין סיבוך בזמן לידה הוא מאוד נדיר – כך שאת יכולה לחשוב בעיקר על הדברים החיוביים של הלידה שהולכת להתרחש בקרוב.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 42? 

אם את עדיין נמצאת במצב שבו הבגדים שאת לובשת מעניינים אותך, זה בהחלט דבר מפתיע במיוחד. בשבוע 42 המחשבות העיקריות שלך הן על הלידה הקרובה, ומתי היא בדיוק הולכת להתרחש. אך ישנן נשים שתמיד דואגות לכך שהן יתלבשו כמו שצריך, אך במצב הנוכחי האפשרויות שעומדות לרשותך מוגבלות במיוחד. החדשות הטובות הן שבעוד שבוע או שבועיים כבר תוכלי ללבוש את הבגדים הישנים שלך, שאת בוודאי כבר ממש מתגעגעת אליהם.

בשבוע 42 מומלץ בעיקר ללבוש בגדי הריון או בגדים שהם נוחים במיוחד, מכיוון שבכל יום את יכולה להגיע לחדר הלידה. תשתדלי שלא ללבוש בגדים מסורבלים או כאלה שיגבילו אותך, כי זה רק יהפוך את ההריון להיות הרבה יותר מתסכל עבורך.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 42

  1. השבוע הנוכחי הוא השבוע האחרון להריון שלך ואת צפויה ללדת. תבדקי כי תיק ההריון שלך מסודר, כך שתהיי מוכנה לצאת ברגע האמת היישר אל חדר הלידה על מנת ללדת סוף כל סוף.

  2. החל משבוע הבא אורח החיים שלך משתנה בצורה משמעותית, לכן זה הזמן האחרון שנותר לך לארגן, לסדר ולסיים את כל המשימות שעוד נשארו לך פתוחות.

  3. ההריון נמשך הרבה מעבר למצופה, ואם את עדיין לא יודעת מה אמור לקרות בלידה יש לך עוד זמן לקרוא. זה יכול בהחלט לסייע לך.

  4. נכון לשבוע הזה את ככל הנראה צפויה לבקר את הרופא בכל יום על מנת שייתן לך חוות דעת לגבי התקדמות ההריון. אם יש לך שאלות זה בהחלט הזמן לשאול אותן.

  5. אחד מהדברים המתסכלים ביותר בתקופה הזאת של ההריון זה הכאבים שרק הולכים ומתגברים. תבקשי מהרופא משככי כאבים או תרופות שונות להרגעה על מנת שתוכלי להרגיש טוב יותר ולהתמקד בהריון עצמו.