שבוע 8

רוצה שדולה מקצועית תדבר איתך?

נותרו עוד 32 שבועות

התינוק שלך בגודל של פטל (1.27 ס"מ)

ככל שעוברים הימים וההריון עצמו מתקדם את עשויה להרגיש כי כבר מתחילים להגיע כל מיני סימנים חיצוניים. בין אם מדובר על נפיחות באזור הבטן או שדיים שהופכות להיות גדולות יותר – כל אלה הם חלק מתהליך ההריון, והם כנראה הולכים ללוות אתכם לכל אורכו. אז רוצה לדעת איך תוכלי למתן במעט את העלייה במשקל ואת כל האלמנטים השליליים?

מוטב לנסות ולשמור את תזונה נכונה, בטח כאשר את כבר מגיעה לשבוע ה-8 של ההריון וכל מיני אלמנטים חיצוניים כבר מתחילים להופיע. תבני לעצמך תפריט מסודר, כך גם תוכלי לדעת שאת לא מפספסת חס וחלילה אף ארוחה. במסגרת כל הבלגן של ההריון את לגמרי יכולה ללכת לאיבוד, ותפריט אוכל מסודר יכול לסייע לך להבין בדיוק מתי את צריכה לאכול וכמה את צריכה לאכול.

מה עובר על העובר בשבוע 8?


העובר שלך לא מפסיק לגדול! אולי את לא באמת מרגישה את זה, אבל הוא מתפתח וגדל ללא הפסקה. הראש של העובר גדול במיוחד בהשוואה לגופו, כך שזה יכול להיראות טיפה מוזר אך כל דבר מתפתח בזמנו. בנוסף לכל זה העובר גם לא מפסיק לזוז בתוך הבטן שלך, אך מכיוון שמדובר על עובר קטן את בכלל לא מרגישה את זה. תצטרכי לחכות עוד כמה חודשים עד שתוכלי להרגיש אותו זז.

מבחינת הגודל, ניתן להגיד כי בשבוע ה-8 הגודל של העובר הוא כמו גודל של ענב פחות או יותר. בשבוע הזה צפוי העובר להגיע לגודל מקסימאלי של עד 1.6 ס"מ בסך הכול, אך אל תדאגי בשבוע הבא הוא ימשיך לגדול.

מה מרגישים בשבוע 8?


התחושות העיקרים בשבוע 8 קשורות לרצון עז למאכלים משונים דרך בחילות והקאות חוזרות ונשנות. את פשוט כל הזמן רעבה, אך גם תמיד מופיעות הבחילות המעצבנות הללו שמוציאות אותך משלוותך. כך שאנו בהחלט יכולים להבין את תחושת התסכול שלך.

בנוסף פעילות הגדילה הקבועה של העובר שלך פשוט גורמת לך להרגיש עייפות בכל רגע נתון. את תרגישי תשושה כמעט בכל שלב של היום, כל זאת למרות שמדובר על שלב התחלתי של ההריון. כמובן שכל עוד זה אפשרי אנו ממליצים לך לנוח ולצבור כוחות לקראת המשך ההריון וכמובן לקראת הלידה עצמה.

איזה חודש זה שבוע 8?


ההריון שלך מתקדם בצעדי ענק, ואת כבר נמצאת בעיצומו של החודש השני להריון. בחודש שעבר רק התחלת את החודש השני, אך כעת את כבר נמצאת בעיצומו של חודש זה. כך שאת בהחלט מתקדמת למצב שבו את כבר יכולה להתחיל לדמיין את הלידה עצמה.

מעקב אחרי ההריון הוא דבר חשוב מאוד, מה שככל הנראה הגברים עושים בצורה פחות טובה. על ידי מעקב קבוע את תוכלי לדעת בדיוק באיזה שלב את נמצאת, ומתי את צריכה להתחיל לחשוב על דברים שונים הקשורים ללידה עצמה שעם הזמן רק מתקרבת יותר ויותר.

תופעות הריון בשבוע 8

צרבת, בחילות והקאות אלו הן התופעות העיקריות שנשים שנמצאות בשבוע 8 מספרות לנו עליהן. כמובן שאצל כל אחת תופעות ההריון יכולות להגיע בצורה קצת שונה, ולכן צריך לקחת את הדברים בפרופורציות. סך הכול כל אחת מתופעות ההריון שאת חווה כרגע, צפויה להיעלם בשלב מתקדם יותר של ההריון.

תופעת הריון נפוצה אחרת זה כאבים או חוסר נעימות באזור השדיים. הסיבה לכך היא שהחל מהחודש ה-8 להריון מתחילות לגדול לך השדיים, כך שזה יכול להגיע ביחד עם כאבים או תחושות לא נעימות. שוב נדגיש כי מדובר על תופעה שתחלוף בשלב מסוים או שפשוט את תתרגלי אליה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 8?

אין הרבה שינויים בבדיקות שאת צריכה לעשות בהשוואה לשבועות הקודמים. אך אם עדיין לא יצא לך לעשות את אחת מהבדיקות או ששכחת לבצע אותה, זה בהחלט הזמן להתקשר לרופא ולקבוע איתו. נציין כי בעוד כמה שבועות כבר יהיה מאוחר מידיי לבצע מספר בדיקות, ואת בעצם תפספסי אותן – וזה יכול להיות מאוד קריטי להמשך.

הבדיקות שאת צריכה לעשות הן סקר גנטיות לאיתור בעיות גנטיות שעלולות לעבור לעובר, בדיקת דם ובדיקת שתן במרפאה שבה את מטופלת, אולטרסאונד ראשון שאותו ניתן לבצע החל משבוע 6 ומעקב אחות שזה טיפול תקופתי שצריך לבצע לכל אורך ההריון.

תוודאי כי ביצעת כל אחת מהבדיקות הללו, על מנת שתוכלי לדעת שאת נמצאת במצב שבו את רק יכולה לנוח וליהנות בשבוע הקרוב מההריון שלך מבלי ללכת לרופא.

סיבוכים אפשריים בשבוע 8

את בטח מאוד נרגשת כי ההריון שלך מתקדם בקצב מסחרר, ואפילו יש כאלה שכבר יכולים לשים לב שמשהו שונה אצלך. אך כמובן שכמו בשבועות הקודמים את עדיין צריכה לשים לב לנושא של ההפלה. שבוע 8 בהריון זה עדיין שבוע מאוד קריטי ואת צריכה לשים לכך לב.

אם את מרגישה כאבי בטן לא רגילים או שאת מבחינה בדימום מאסיבי, זה מיד אמור להדליק לך נורה אדומה. כמובן שבכל מקרה של חשש או דאגה, מוטב כי תפני לרופא המטפל על מנת שהוא יבדוק אותך וייתן לך אבחנה מדויקת.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 8? 

כמו שבטח שמת לב את בכל בוקר מתעוררת ולא בטוחה האם הג'ינס או החולצה שאת אוהבת צפויה לעלות עלייך. ההרגשה הזאת איננה מהנה במיוחד, אך כל הזמן את צריכה לזכור כי התוצאה הסופית שווה את התחושה הזאת. אז מה בעצם אנו ממליצים לך ללבוש במהלך השבוע ה-8 להריון שלך? קודם כל עדיין מוטב ללבוש בגדים קלילים על מנת שיהיה לך קל יותר להתנייד, ואם תצטרכי להחליף בגדים שתוכלי לעשות זאת בקלות.

אך יש לנו עוד המלצה חשובה עבורך. תנסי ללבוש את כל הבגדים שאת אוהבת, אפילו תוכלי מעט לחרוש עליהם כי עוד מעט פשוט לא תוכלי לשים אותם. לכן תלבשי אותם כמה שיותר, אפילו אם לא מדובר על הבגדים הכי נוחים בארון שלך – רק תחושת הסיפוק תהיה מושלמת בסיטואציה הזאת.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 8

 1. האם את מצליחה לשמור על תזונה נכונה? אסור לך לשכוח לאכול נכון, וגם לשתות לפחות 2 ליטר של מים בכל יום. זה יקדם את ההריון שלך בצורה טובה וחיובית.

   

 2. ההריון יכול להיות יותר מתיש, בטח כאשר העובר שלך לא מפסיק להתפתח. קחי לעצמך הפסקות יזומות על מנת לצבור כוחות לקראת ההמשך.

   

 3. שתיית אלכוהול ועישון סיגריות זה סכנה לא רק בזמן הריון, אך כל עוד את נמצאת בהריון מוטב כי תפחיתי את הנושא או אולי אפילו תמנעי אותו.

   

 4. עוד מעט יהיה לך מאוד מסורבל לעשות פעילות גופנית מכל סוג שהוא, וזה בהחלט הזמן שלך לנצל את היכולות ולבצע פעילות גופנית. את לא חייבת לעשות פעילות גופנית כל כך מאומצת.

   

 5. השבוע ה-8 להריון שלך הוא בהחלט שבוע מרגש, ואת מתקדמת ללידה המיוחלת – תנסי לקרוא כמה שיותר מידע לקראת השבועות שעומדים להגיע בקרוב