שבוע 34

נותרו עוד 6 שבועות

התינוק שלך בגודל של אננס (46 ס"מ)

האם את באמת מצליחה לישון לילות שלמים? ככל הנראה בשבועות האחרונים מדובר על משימה מאוד קשה, הסיבה העיקרית זוהי בעיקר המחשבה מה הולך לקרות בלידה והאם היא תעבור בשלום. מיותר לציין כי החששות הללו הגיוניות לחלוטין ומרבית הנשים חושבות עליהם.

אז כיצד תוכלי להתמודד עם חוסר שינה בשבועות האחרונים של ההריון? תנסי למצוא את התנוחה המועדפת עלייך, זאת שתגרום לך להרגיש הכי בנוח. אל תשתי יותר מידיי שעה או שעה וחצי לפני שאת נכנסת למיטה כי זה יכול לעכב את ההירדמות שלך.

מה עובר על העובר בשבוע 34?

מיום ליום העובר שלך הופך להיות גבר אמיתי או אישה אמיתית, הם כבר לא הדבר הקטן הזה שהיה נמצא בתוך הרחם שלך בתחילת ההריון. הם כבר בגודל שאף אחד לא יכול לפספס אותם ומהסיבה הזאת הבטן שלך כבר יוצאת בצורה משמעותית כלפי חוץ. כמובן שאת יכולה להיות רגועה כי בשבוע הזה העובר שלך רק מחכה לרגע שבו הוא יוכל לצאת לאוויר העולם. מכל שאר הבחינות הוא לגמרי מוכן לצאת.

מבחינת המשקל העובר שלך ככל הנראה כבר עבר ה-2.5 ק"ג, ויש תינוקות שאפילו נולדים במשקל הזה. כך שמהבחינה הזאת העובר שלך כבר הגיע למשקל הרצוי על מנת שהוא יוכל לשרוד בעולם שבחוץ. מבחינת הגובה העובר שלך גבר הגיע לחצי מטר, כך שזה בהחלט גובה מרשים מאוד ביחס לתינוק קטנטן.

 

מה מרגישים בשבוע 34?


כמו שאמרנו את יכולה להרגיש בעיקר תשישות ועייפות בשבוע 34 כל זאת בגלל היעדר שינה. אם את לא ישנה כמו שצריך, זה יכול להפריע לך בהמשך היום. לא תשכחי שבשבועות הללו יש לך לא מעט משימות שאת צריכה לבצע, ומכאן את חייבת להיות מספיק ערנית בכדי להשלים את כולם.

אם את מרגישה כאבי גב זה עוד סממן לכך שההריון שלך מתקדם כמו שצריך. התינוק שלך גדל, וכתוצאה מכך לא מעט עומס מופעל על הגב שלך בכדי שיוכל לסייע בהחזקת הבטן. לפיכך את יכולה לסבול מכאבי גב שגם הם יכולים בצורה כזאת או אחרת לגרום למצב שבו תתקשי להירדם בלילה.

 

איזה חודש זה שבוע 34?


אם בשבוע שעבר סיפרנו לך שנכנסת באופן רשמי לחודש השמיני של הריונך, אז בשבוע 34 את נמצאת בשבוע השני של החודש השמיני. ממש עוד מעט את כבר תיכנסי לחודש התשיעי שהוא החודש שבו את יכולה ללדת ממש בכל יום, וללא ספק את תהיי מוצפת בלא מעט רגשות שונים ומגוונים.

חשוב מאוד שתעכבי אחרי חודשי ההריון מכיוון שנכון לעכשיו את יודעת שלא נותר לך יותר מידיי זמן על מנת לסיים את כל המשימות שיש לך. ברגע שתסיימי את כל המשימות והמטלות לפני הלידה תוכלי ללדת בראש שקט וללא דאגות מיותרות.

תופעות הריון בשבוע 34

יש שתי תופעות הריון שאת יכולה לחוות בשבוע 34 שחשוב שתכירי אותם. ראשית צירי ברקסטון היקס זוהי אחת מהתופעות המוכרות ביותר אצל נשים בשבוע 34. מדובר על צירי דמה שמדמים בצורה אמינה לחלוטין את הצירים שאת ככל הנראה תחווי במהלך הלידה עצמה. כמובן שאין צורך לרוץ לרופא או להגיע לחדר הלידה, סך הכל מדובר בתופעה טבעית מאוד ביחס לשבוע שבו את נמצאת.

תופעת הריון נוספת שנרצה לספר עליה זה סימני המתיחה שכבר בטוח מופיעים באזור הבטן שלך. מדובר על סימני מתיחה שהגיעו כתוצאה מכך שהבטן גדלה בכל יום בצורה משמעותית, והם כמובן ייעלמו ברגע שהבטן תחזור לגודל הטבעי שלה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 34?


את ממש נמצאת קרובה ללידה עצמה, אך זה לא הזמן להוריד את הרגל מהגז בכל מה שקשור לבדיקות שאת צריכה לבצע. מרבית הבדיקות בשבוע הזה הן בדיקות שגרתיות לחלוטין, אך הן גם חשובות מאוד כמה שבועות לפני הלידה עצמה. כך שאת צריכה לשים את הבדיקות בראש סדר העדיפויות, כך תוכלי לדעת שאת יכולה ללדת ללא חששות מיוחדים.

השבוע את צריכה לבצע מעקב אחות שבו האחות תיקח ממך בדיקות שגרתיות שונות בכדי לוודא כי ההתפתחות של ההריון מתבצעת בצורה תקינה. לא מדובר על בדיקות פולשניות או כאלה שאת צריכה להיערך אליהם בהתאם.

החל מהשבוע הזה מומלץ לבצע אולטרסאונד להערכת משקל עובר. כך תוכלי לדעת כי העובר שלך יצא אל אוויר העולם במשקל תקין. זה אחד מהדברים החשובים ביותר שאת צריכה לזכור לאחר הלידה – את המשקל של העובר שלך.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 34


ככל הנראה את מתקשה לישון בגלל שאת חושבת על כל הסיבוכים האפשריים במהלך ההריון והלידה עצמה. זה בהחלט הגיוני כי בסופו של יום מדובר על הליך שיכול בצורה כזאת או אחרת להסתבך או לא להתקדם כמצופה. אך אין לך מה להיכנס לפאניקה מיותרת, בסופו של יום אם ביצעת את כל הבדיקות באופן קבוע משמע הסיבוכים לא אמורים להגיע. בכל מצב שבו את מרגישה כי משהו לא תקין מתרחש תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך על מנת לקבל ממנו חוות דעת אמינה שתוריד את מפלס הלחץ שלך.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 34? 


התחלת כבר לארגן את הבגדים שאותם תיקחי לבית החולים? אל תשכחי כי לבית החולים כבר תוכלי לקחת את הבגדים הרגילים שלך. כמה ימים לאחר הלידה את כבר אמורה לחזור פחות או יותר לגזרה ההתחלתית שלך, ואם את כבר מתגעגעת לכל הבגדים הישנים שלך אנו בהחלט יכולים להבין אותך.

אז בואי נדבר על שבוע 34, מה את יכולה ללבוש בשבוע הזה? בגדול את צריכה להמשיך ללבוש את הבגדים שלבשת בשבועות הקודמים. אומנם בכל יום הבטן שלך גדלה בצורה כזאת או אחרת אך עדיין לא מדובר על שינוי מאסיבי שיחייב אותך לרכוש בגדים חדשים. אין טעם שתוציאי כסף על בגדים שבין כה וכה את לא הולכת ללבוש לאחר הלידה שמתרחשת בעוד שבועות ספורים.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 34

  1. למרות שאת תשושה ועייפה את חייבת להקפיד לאכול ארוחות מסודרות ומזינות בכל כמה שעות. תזכרי לשתות לפחות 2 ליטר של מים בכל יום, זה עדיין מאוד משמעותי על מנת שתוכלי להיות בטוחה שהכל מתקדם בצורה תקינה.

  2. האם כבר תכננת בדיוק את הדרך לבית החולים? אל תהיי שאננה ברגע שתקבלי צירים וירדו לך המים כל בני המשפחה יהיו בלחץ. עדיף שתכיני את עצמך מראש לקראת המאורע.

  3. עד כמה את מוכנה ללידה עצמה? אם את מרגישה שאת או בן זוגך לא מוכנים ללידה תוכלי להירשם לקורס הכנה ללידה מהיר ואפקטיבי.

  4. בגדול בשלב הזה את כבר אמורה להכיר כל דבר הקשור להריון וללידה עצמה. אך אם עדיין נשארו כמה שאלות פתוחות זה הזמן שלך להתייעץ עם הרופא ולקבל ממנו תשובות.

  5. אל תשלימי עם כאבים או תחושות לא נעימות שאת מרגישה במהלך השבועות האחרונים. לכל תופעה ולכל כאב יש פתרון שיכול לעזור לך באופן זמני או באופן קבוע.