שבוע 32

נותרו עוד 8 שבועות

התינוק שלך בגודל של מלון (43 ס"מ)

כבר הגעתם לשבוע 32 להריונך, ואת כבר מתחילה להריח את הלידה המתקרבת. את נמצאת בשלב שבו הדבר העיקרי שמעסיק אותך זה הזמן שבו המתוק או המתוקה שלך יגיחו אל אוויר העולם.

 

אומנם הלידה נמצאת קרובה מתמיד, אך עדיין את צריכה להתחיל לחשוב מה את צריכה לעשות טרם הלידה. אל תנסי לדחות את המשימות לחודש האחרון כי את לא באמת יכולה לדעת מתי בדיוק את תלדי, מוטב לבצע את כל המשימות לפני חודש תשיעי ולא נשאר לך יותר מידיי זמן.

מה עובר על העובר בשבוע 32?

איך את יכולה לדעת אם התינוק או התינוקת שלך הולכים להיות ספורטאים מחוננים? בשלב הזה של ההריון העובר שלך עושה פעילות גופנית מאומצת, ואת בהחלט יכולה להרגיש את זה. איזה בדיוק פעילות גופנית הוא עושה? מדובר בעיקר על מתיחת האיברים השונים בגופו, כך שהוא יהיה מוכן לשנייה שבה הוא מגיח לאוויר העולם. עוד מעט זה יכול לקרות ממש בכל יום, והעובר שלך רוצה להיות מוכן לקראת הרגע המיוחד שלו ושלך.

המשקל של העובר שלך כבר מגיע ל-1700 או 1800 גרם. הוא כבר גדול מאוד ואת בקלות יכולה להבחין בכך על ידי הסתכלות על הבטן שלך – עד כמה היא גדלה מתחילת ההריון ועד לשבוע 32. התינוק שלך צפוי לגדול ולהתפתח עד ללידה עצמה כך שאל תחשבי שבכך זה נגמר.

 

מה מרגישים בשבוע 32?


התחלת להרגיש כאבים בחלק התחתון של הגב? אין לך מה לרוץ לרופא או לאורתופד כי מדובר על תופעה הגיונית של ההריון. את סוחבת את העובר שלך במשך כל שעות היממה, ומכאן את מוצאת את עצמך מתאמצת יתר על המידה. מהסיבה הזאת יכולים להופיע כאבי גב שעלולים להתגבר ככל שההריון שלך יתקדם וממש עד ללידה עצמה.

עוד דבר שאת עלולה להרגיש בשלב הזה של ההריון זה בעיטות חזקות מצידו של העובר שלך. כמו שסיפרנו לך בשלב הזה של ההריון הוא מתמתח יתר על המידה, וכל התמתחות שכזאת עלולה להוביל לכאבים מסוימים שאת עשויה גם להרגיש אותם. 

 

איזה חודש זה שבוע 32?


האם את מרגישה את הריח של הסוף? אם את מרגישה שמשהו מוזר מתקרב זה בגלל שאת כרגע נמצאת בשבוע האחרון של החודש השביעי. זאת אומרת שהחל משבוע הבא את כבר נמצאת בתחילתו של החודש השמיני להריון שהוא החודש לפני האחרון של הריונך. כך שאנו בהחלט יכולים להבין אם בקרוב תציף אותך התרגשות מסוימת.

בכל מקרה אסור לך לנוח על זרי הדפנה, זה הזמן האידיאלי מבחינתך לארגן את כל המשימות ואת כל המטלות שאת חייבת לבצע טרם הלידה. אל תחכי לחודש האחרון של ההריון כי זה יכול לשחק לרעתך.

תופעות הריון בשבוע 32

תופעת הריון מאוד נפוצה בשבוע 32 ואפילו יכולה להופיע עוד בשבועות קודמים זה סימני המתיחה. את עלולה לראות לא מעט סימני מתיחה שנוצרים כתוצאה מכך שהבטן שלך גדלה בכל יום בקצב מסחרר. מרבית הנשים אינן רגילות לראות סימני מתיחה, ולכן זה בהחלט יכול להיראות להן כמו דבר חריג. אך לשמחתך סימני המתיחה ייעלמו כמה שבועות לאחר הלידה.

בנוסף התשישות והעייפות עדיין יכולות להופיע ולתפוס חלק מרכזי בחייך. אצל כל אחת מהנשים זה עלול להגיע בתדירות קצת שונה, אך מוטב שתדעי ותכירי את הנושא הזה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 32?


הלידה מתקרבת בצעדי ענק ואת מצדך חייבת לוודא שביצעת את כל הבדיקות שאת מחויבת לבצע טרם הלידה. אף אחד לא יחכה לך, ולכן זוהי חובתך לוודא כי ביצעת את כל הבדיקות כך שתוכלי להיות בטוחה כי מצבו של העובר שלך תקין. לכל בדיקה יש את המועד הרלוונטי עבורה, ולכן אין טעם לדחות את הבדיקות לתקופות זמן שונות כי הן יהפכו להיות הרבה פחות אפקטיביות.

אז אילו בדיקות את צריכה לבצע בשבוע 32? ראשית אם עדיין לא ביצעת חיסון שעלת זוהי האפשרות האחרונה שלך. בקרוב מאוד כבר לא תוכלי לבצע את החיסון והוא יאבד מהאפקטיביות שלו. לכן אנו ממליצים לך לפנות עוד היום לרופא על מנת לבצע את החיסון.

בנוסף לכך את צריכה לבצע אולטרסאונד להערכת משקל עובר. למרות שהעדפה היא שמוטב לך לבצע את האולטרסאונד החל משבוע 34, את כבר יכולה לבצע אותו בשבוע 32 אם את יודעת שלא תוכלי לבצע אותו לאחר מכן.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 32


אחד מהנושאים שבוודאי מעניינים אותך לכל אורך ההריון זה הנושא של סיבוכים אפשריים. מכיוון שאת כבר נמצאת במרחק פסיעה מהלידה עצמה, כרגע הסיבוך העיקרי שיעסיק אותך יהיה בעת הלידה עצמה. אומנם מידיי יום נערכות מאות רבות של לידות בבתי חולים ברחבי הארץ, אך עדיין ישנו סיכוי מסוים שהלידה תסתבך. סיבוך נוסף שאמור להעסיק אותך בשלב הזה של ההריון הינו רעלת הריון שהיא תופעה שיכולה להתרחש ממש עד ללידה עצמה. כך שאם את מרגישה שמשהו לא תקין זה הזמן לפנות לרופא שלך על מנת שייתן חוות דעת מקצועית.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 32? 


אל תרימי ידיים גם אם את בטוחה שאין לך מה ללבוש בבוקר. החדשות הטובות הן שהחל מהשבוע הזה את כבר פחות תצאי מהבית, ולכן את פחות תתעסקי עם הבגדים שאת צריכה ללבוש. בסופו של יום בבית שלך את יכולה ללבוש גם סתם פיג'מה כי גם ככה אף אחד לא באמת רואה אותך. אך מה קורה כאשר את צריכה לצאת לסידורים או לעבודה?

 

במקרה כזה אנו ממליצים לך ללבוש בגדי הריון שמתאימים להריונך. כאלה שמצד אחד יבליטו את הבטן שלך בצורה חיובית כך שתוכלי לגרוף מחמאות. אך מצד שני שהבגדים שאת לובשת לא יהיו צמודים או לא נוחים, כך שתוכלי להרגיש הכי בנוח כי זה אחד מהדברים החשובים ביותר.

על מה צריך להקפיד בשבוע 32

  1. בשבוע הבא את כבר נכנסת לחודש השמיני להריונך, ובחודש הזה כמות המשימות שתצטרכי להתמודד איתן יהיו גדולות מתמיד. אנו ממליצים לך לארגן לך יומן הריון לחודש האחרון שיסייע לך לעמוד בכל המשימות.

  2. אומנם את נמצאת באטרף כל בסיס קבוע, אך אנו מזכירים לך לשמור על ארוחות מסודרות ולשתות בכל יום 2 ליטר של מים באופן קבוע.

  3. ההריון כבר מתחיל להיות כבד לך ואת מרגישה תשושה? תעשי לעצמך הפסקות קבועות מראש באופן קבוע על מנת שתוכלי לצבור כוחות ולנוח בהתאם לצרכים שלך ובהתאם לדרישות שלך.

  4. ככל שהלידה שלך מתקרבת כך בוודאי מעסיקות אותך לא מעט שאלות בנושאים שונים. אל תרגישי לא בנוח, תפני לרופא שלך עם כל שאלה שמעסיקה אותך כך שתוכלי לקבל תשובה.

  5. בוודאי פעילות ספורטיבית היא לא משהו שמעסיק אותך במיוחד בימים הללו ואנו בהחלט יכולים להבין. אך בשורה התחתונה את צריכה להמשיך להתאמן מכיוון שזה יסייע לך בדימוי העצמי בכך שתוכלי לשמור על הגזרה.