שבוע 20

נותרו עוד 20 שבועות

התינוק שלך בגודל של בטטה (16.5 ס"מ)

האם את מרגישה משהו קצת שונה בשבוע 20? אולי כבר שמת לב לזה, או שאולי עדיין לא אבל את הגעת בדיוק לאמצע של ההריון שלך. כן שמעת נכון! עברת בדיוק את מחצית הדרך, וכעת נשאר לך בדיוק עוד חצי הריון לעבור.

ברוב המכריע של המקרים הלידה אמורה להתקיים בין שבוע 37 לשבוע 42, אם את יולדת לפני שבוע 37 מדובר בלידה מוקדמת. 

 

אנו גם בטוחים שאת כבר מתחילה להרגיש את העובר שלך, וזוהי גם תחושה מצוינת שיכולה להרים את מצב הרוח שלך. יש המון בשורות טובות בשבוע 20, זוהי בהחלט נקודת ציון חשובה שאת יכולה לציין אותה ביומן ההריון שלך.

מה עובר על העובר בשבוע 20?

מרבית הסיכויים שאת כבר מרגישה את התזוזות של העובר שלך, בכל זאת הוא כבר בערך בגודל של בננה פלוס מינוס. מבחינת הנתונים היבשים העובר שלך הגיע למשקל של 300 גרם ואורכו בערך 25 ס"מ. כך שהוא כבר מזמן לא אותו עובר קטנטן שבקושי ניתן לראות. מהסיבה הזאת כנראה את כבר מרגישה את העובר בצורה טובה יותר.

את מרבית הזמן בתוך הבטן העובר מעביר בשינה, כך שתשתדלי לא להפריע לו לישון שלא יתעורר עצבני. בנוסף במהלך השבועות הקרובים יאמן העובר את יכולת הבליעה שלו על ידי בליעת מי השפיר באופן קבוע. את בטח תמיד היית סקרנית כיצד התינוק יודע לבלוע כבר מגיל ינקות? אז זוהי התשובה.

 

מה מרגישים בשבוע 20?


כמו שאמרנו ההרגשה העיקרית שאת הולכת להרגיש במהלך השבוע ה-20 זה את העובר שלך זז. הוא זז לא מעט במהלך היממה, ולכן את בהחלט צפויה להרגיש זאת בצורה דיי ברורה. אם את עדיין לא מרגישה את העובר מוטב שלא תיכנסי לפאניקה, זה עשוי לקרות בעוד מספר שבועות. אך תמיד תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך על מנת לוודא שהמצב של העובר שלך תקין.

למעט ההרגשה של העובר זז, את לא צפויה להרגיש שום דבר חריג. סך הכל את נמצאת כבר באמצע תקופת ההריון כך שאת כבר התרגלת לסיטואציה. את יכולה להמשיך בשגרת החיים הרגילה שלך עד לשלב שבו תצטרכי להיכנס לחדר הלידה.

 

איזה חודש זה שבוע 20?


ככל שההריון שלך מתקדם כך מצטברות לך יותר ויותר משימות שאת צריכה לבצע. המשימות המרובות והלידה עשויים לבלבל אותך ולגרום לך לשכוח באיזה חודש בדיוק את נמצאת. אז על מנת שתוכלי לעקוב אחרי ההריון שלך בצורה טובה, החלטנו להרים את הכפפה ולהסביר לך בדיוק באיזה חודש את נמצאת.

את כרגע נמצאת בדיוק באמצע של ההריון – בשבוע  20 להריון שלך. שבוע 20 הוא בעצם השבוע האחרון של החודש הרביעי. כלומר ממש בשבוע הבא את כבר מתחילה את החודש החמישי להריון שלך, כך שזוהי עוד נקודת דרך שאת מוכרחה לזכור עד ללידה עצמה.

תופעות הריון בשבוע 20

אין תופעות הריון מיוחדת שניתן להזכיר אותן בשבוע 20. מרבית הנשים מספרות כי הן לא חוות תופעות הריון באופן קבוע, וגם אם כן הן מגיעות בעצימות נמוכה. כל התופעות שתחוו במהלך השבוע הזה יהיו תופעות שאתן כבר מכירות משבועות קודמים.

לעיתים תוכלי להרגיש מעט רגישות באזור הבטן או השדיים, אך כמו שאמרנו אלו הן דברים שלא חדשים לך. סך הכול עם קצת סבלנות כל תופעות ההריון הללו יהיו מאחורייך ותוכלי להמשיך בהריון בצורה הרבה יותר נינוחה. הסבלנות היא המפתח בכל מה שקשור לתופעות ההריון.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 20?


המשימה החשובה ביותר שלך במהלך תקופת ההריון זה לבצע את כל הבדיקות שאת נדרשת לעשות. הבדיקות הן הדרך האידיאלית מבחינתך להבטיח כי העובר שלך מתפתח כמו שצריך. ההתפתחות התקינה של העובר היא הדבר העיקרי שאמור להעסיק אותך במהלך תקופת ההריון. לכן אנו ממליצים לך לקבוע את כל הבדיקות הדרושות בזמן הרלוונטי, כך שלא תשכחי אף אחת מהן.

הבדיקה הראשונה שאת צריכה לעשות, במידה ועדיין לא עשית אותה זוהי בדיקת מי שפיר. מדובר על בדיקה מעט פולשנית אך היא לא כואבת במיוחד. הבדיקה נועדה על מנת לוודא שהעובר שלך לא מפתח סימפטומים של תסמונת דאון.

בנוסף לבדיקה הזאת, בדיקה נוספת שאת צריכה לבצע זוהי סקירת מערכות מאוחרת. כמו כל בדיקת סקירת מערכות, הבדיקה הזאת חשובה מאוד על מנת לוודא שהעובר מתפתח כמו שצריך. על ידי הבדיקה ניתן לראות שכל המערכות מתפקדות בצורה תקינה וללא בעיות משמעותיות.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 20

 

כמו שאת כבר בוודאי יודעת מרבית הסיבוכים נמצאים הרחק מאחורייך. גם כעת שאת מסוגלת להרגיש את העובר שלך זז, את לגמרי יכולה להיות בטוחה שאם חלילה יקרה משהו את תוכלי לשים לב לכך. אז זה לגמרי יכול להוריד את מפלס הלחץ.

הסיבוך העיקרי שיכול להגיע זה הפלה שהיא מאוד נדירה בשבוע 20. התינוק שלך כבר גדול, והסיכוי להפלה ללא כל סימן מקדים היא נדירה מאוד. אך עדיין את תמיד צריכה להיות קשובה לגוף שלך על מנת לוודא שההריון כולו מתקדם בצורה הטובה ביותר מבחינתך ומבחינת הסובבים אותך.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 20? 


כנראה שהבטן שמתחילה לצאת החוצה כבר תופסת נפח גדול יותר מאשר היא תפסה בעבר. אם בשבועות הקודמים היית יכולה ללבוש את הבגדים הישנים מכיוון שהם עדיין היו עולים עלייך, כנראה שעכשיו את כבר תתקשי ללבוש את הבגדים הללו. אך אין לך ממה להתבאס, כל אישה במהלך ההריון חובה את הסיטואציה הזאת – לשמחתך לאחר ההריון את תוכלי לחזור ולשים את הבגדים הללו.

אז מה כן מומלץ ללבוש בשבוע 20? תרכשי לעצמך בגדי הריון כאלה שיכולים ללוות אותך לכל תקופת ההריון. אם את לא אוהבת בגדי הריון תרכשי בגדים רגילים אך טיפה יותר רחבים, כך שהם יוכלו להתאים לך לשבועות הקרובים ולא ישמשו אותך באופן נקודתי לשבוע הקרוב בלבד.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 20

  1. את כבר נמצאת בדיוק באמצע של ההריון, עוד מעט יתחילו להתווסף לא מעט משימות שאת צריכה לבצע. לכן אנו ממליצים לך בחום לנהל יומן הריון שבו תוכלי לציין מה המשימות שאת עוד צריכה לבצע.

  2. אל תשכחי לשתות ולאכול מסודר במהלך כל תקופת ההריון, למרות שאנו כבר סבורים כי זה הפך להיות חלק משגרת החיים שלך באופן מוחלט.

  3. התקופה הקשה של ההריון נמצאת מאחורייך, זה הזמן המושלם מבחינתך להתחיל או לחזור לעשות ספורט. זה יהפוך אותך ליותר אנרגטית, ויגרום לך להרגיש טוב יותר.

  4. הרופא שמלווה אותך לאורך כל תקופת ההריון הוא אחד מהאנשים החשובים ביותר מבחינתך. כך שאם את לא מבינה נושא מסוים או שאת נכנסת לחרדה, הוא הכתובת שעשויה להרגיע אותך.

  5. הריון זה לא דבר קל, ואף אחד לא הבטיח לך שאת הולכת ליהנות ממנו. אך תזכרי כי בסוף יש לך מטרה, ולכן תשתדלי לנוח בכל נקודת זמן שמאפשרת לך לעשות זאת.