שבוע 25

נותרו עוד 15 שבועות

התינוק שלך בגודל של חציל (33 ס"מ)

ההריון שלך מתקדם ואת עם הזמן יכולה להרגיש הרבה יותר כבדה, את לא צריכה להתרגש מהנושא הזה – מרבית הנשים מספרות כי בתקופת ההריון הן הרגישו תשושות וכבדות הרבה יותר מאשר בחיי היומיום.

באופן כללי כבר משבוע 20 את יכולה להרגיש את העובר שלך זז ובועט, אך החל מהשבוע הזה הרופאים אפילו יבקשו ממך לשים לב לתנועות הללו. זה המדד האידיאלי שבאמצעותו ניתן לוודא כי העובר שלך במצב תקין, כל תזוזה מראה שהוא מגיב לסביבה ומפתח יכולות כאלה ואחרות בגופו. אם את שמה להיעדר תנועות מצד העובר שלך זה מחייב אותך לפנות לרופא.

מה עובר על העובר בשבוע 25?

באופן כללי ישנן נשים שכבר יולדות בשבוע 25, מבחינת התפקוד של המערכות בגוף העובר שלך מוכן ללידה. אך הוא צריך עוד קצת זמן בתוך הרחם על מנת שהוא יוכל לגדול ולהיות חסין יותר לעולם החיצוני. לידה בשלב מוקדם כל כך עלולה להיות בעייתית, ולכן כל רופא יעשה את מירב המאמצים על מנת לדחות את הלידה עד לחודש תשיעי.

משקלו של העובר שלך כבר מגיע לאזור של ה-800 גרם, והאורך שלו מתקרב ל-40 ס"מ. הוא כבר הרבה יותר גדול והרבה יותר מאסיבי מאשר הוא היה בעבר. את אפילו יכולה לשים לב כמה הוא גדל באמצעות הבטן שלך שגדלה בכל יום ביחד עם העובר.

 

מה מרגישים בשבוע 25?


את יכולה להרגיש בשבוע 25 הרבה יותר טוב עם עצמך. סך הכול כל עוד ההריון שלך מתקדם בצורה חיובית, אין לך כל סיבה להיות מודאגת. את יכולה להיות גם הרבה יותר זוהרת כי את בקרוב יודעת שהתינוק שלך עומד לצאת לאוויר העולם. אין דבר יותר מרגש מאשר הרגע שבו את הופכת להיות אמא.

מנגד ישנן נשים שמספרות כי הן מרגישות מעט תשושות בשבוע 25 מכיוון שההריון הופך להיות מאוד כבד עבורן. זוהי גם טענה הגיונית ביחס למצב שבו הבטן שלך ממשיכה לגדול בכל יום מחדש. אך חשוב לזכור כי בסופו של יום זה מצב זמני בלבד, ובקרוב מאוד את צפויה ללדת ולחזור למצב ההתחלתי שלך.

 

איזה חודש זה שבוע 25?

את בוודאי מאוד מבולבלת מכל הדברים שקשורים להריון, בטח אם מדובר על ההריון הראשון שלך. את צריכה לבצע לא מעט פעולות שמעולם לא חשבת שתצטרכי לעשות. אך אחת מהמשימות החשובות ביותר שלך זה לעקוב אחרי חודשי ההריון. ברגע שתדעי באיזה חודש את נמצאת – יהיה לך אוטומטית הרבה יותר קל לתכנן את הזמן שלך קדימה.

אז את כרגע נמצאת בשבוע 25 להריון שלך, מדובר על השבוע השני של החודש השישי להריון שלך. כך שאת כבר נמצאת בשבוע מתקדם להריון, וזה יכול להיות נתון שיעודד אותך ויגרום לך להבין שאת כבר קרובה מאוד לנקודת הסיום.

תופעות הריון בשבוע 25

אומנם בשבועות המתקדמים של ההריון את צפויה להרגיש הרבה פחות תופעות הקשורות להריון. אך עדיין ישנן נשים שמספרות כי הן עדיין חוות כל מיני תופעות שעבור נשים אחרות הן כבר נחלת העבר. זה מאוד אינדיבידואלי בין אישה אחת לאישה אחרת, ולכן חשוב מאוד שתתייחסי למצב שלך בלבד.

תופעת הריון חדשה שיכולה להופיע בשבוע 25 זה צרבות שיכולות לפקוד אותך בסיטואציות לא נעימות. אף פעם זה לא נעים שיש צרבת, אך הדבר החיובי זה שניתן לקחת תרופות שמקלות עליה. כך תוכלי להילחם בצורה טובה בצרבת ולא להשלים איתה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 25?


אם את מצליחה לעקוב אחרי כל הבדיקות שאת צריכה לבצע בהחלט מגיע לך לקבל צל"ש. במהלך ההריון את צריכה לבצע לא מעט בדיקות, והן חשובות מאוד על מנת שיהיה ניתן לראות שהתינוק שלך מתפתח בדיוק כמו שצריך. לכן אל תקלי ראש בנושא הזה ותבצעי את כל הבדיקות שאת צריכה לבצע בזמן שלהן.

אומנם סקירת מערכות מאוחרת מוטב לבצע בין שבוע 20 לשבוע 23, אך עדיין ניתן לבצע את הסקירה עד לשבוע 25 במקסימום. כלומר שזה השבוע האחרון שבו תוכלי עדיין לבצע סקירת מערכות מאוחרת, למרות שאת נמצאת כבר באיחור.

בדיקות נוספות שחשוב מאוד שתבצעי במידה ועדיין לא ביצעת אותן זה העמסת סוכר 50 גרם ובדיקות דם ושתן כלליות. הבדיקות הללו נועדו בעיקר על מנת לשלול סכנות שעלולות להיווצר לך במהלך ההריון. אם עד כה הבדיקות דאגו בעיקר לעובר שלך, כעת הן מתמקדות בעיקר בך.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 25

 

אומנם מרבית הסיכויים כי אם המצב של העובר שלך תקין אחרי שביצעת את כל הבדיקות אין שום סיבה לסיבוכים. אך כבר שמענו סיפורים על נשים שמספרות כי גילו אצלן סיבוכים גם בשבועות מתקדמים בהריון, ולכן את צריכה להיות ערנית תמיד. כל עוד את מרגישה בצורה טובה את התזוזות של העובר שלך זה בהחלט אמור להרגיע אותך. במקרה שבו אין תזוזה משמעותית מצד העובר זה עשוי להעיד על מצוקה מסוימת. כך שבמקרים כאלה את צריכה מיד לגשת לרופא על מנת שיוודא כי מצבו של העובר תקין.

מה מומלץ ללבוש בשבוע 25? 


לוקח לך זמן רב לבחור מה ללבוש בכל פעם שאת יוצאת מהבית? עם הבטן שגדלה מידיי יום אנו בהחלט יכולים להבין אותך. אך את צריכה לזכור כי לפעמים הבטן עשויה להחמיא לך, ולא פעם אפילו תקבלי מחמאות על כמה שההריון שלך יפה. אז את יכולה להסתכל גם על חצי הכוס המלאה, למרות שלפעמים תחושת התסכול יכולה להיות מאוד משמעותית.

מבחינת לבוש אנו ממליצים לך להמשיך וללבוש בגדים שהם טיפה יותר רחבים על מנת שתוכלי להרגיש טוב יותר עם עצמך. בגדים צמודים בשלב הזה עשויים לגרום לך להרגיש לא בנוח, ואין שום סיבה שתעמידי את עצמך בסיטואציה לא נעימה מראש. תקשיבי למה שהבטן שלך אומרת ותלבשי רק מה שיגרום לך להרגיש בנוח עם עצמך.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 25

  1. בכל שבוע שעובר כמות המשימות שמתווספות לך לראש הן בלתי נגמרות. הסיטואציה הזאת יכולה להיות מאוד מתסכלת עבורך, אך אם תנהלי לעצמך יומן הריון הכל יכול להיות פשוט יותר.

  2. תמשיכי לאכול ארוחות מאוזנות ולשתות כמויות גדולות של מים. אך כמובן שאת תמיד יכולה לפנק את עצמך עם איזה משהו מתוק, זה יכול אפילו להרים לך במעט את מצב הרוח.

  3. אנו מקווים כי את עדיין ממשיכה לעשות פעילות גופנית, אם עדיין לא התחלת זה הזמן להתחיל על מנת שתוכלי להרגיש טוב יותר עם עצמך.

  4. את צריכה תמיד להרגיש בנוח לפנות לרופא שלך על מנת להתייעץ איתו או לשתף אותו בדברים שמפריעים לך. אם את מרגישה לא בנוח, את צריכה לבדוק מה הסיבה לכך.

  5. העייפות יכולה לצוץ גם בשבועות המתקדמים של ההריון, אל תרגישי שמשהו חריג איתך. סך הכול התקופה של ההריון היא לא תקופה קלה עבורך ומלאה בלא מעט שינויים.