שבוע 29

נותרו עוד 11 שבועות

התינוק שלך בגודל של כרובית (41 ס"מ)

את כבר התחלת את השליש האחרון של ההריון שלך, וההתרגשות יכולה להיות בשיאה. אך האם את באמת מצליחה לישון כמו שצריך בלילה? שינה טובה היא חלק אינטגרלי מההריון שלך. אנו ממליצים לך לישון בכל לילה 7-8 שעות ברציפות.

 

מה לגבי התנוחה המועדפת עלייך? נגיד כי שינה על הגב היא לא דבר מומלץ בשבועות מתקדמים של ההריון. שינה על הבטן היא לא דבר אידיאלי מסיבות הקשורות לנוחות, והאפשרות היחידה שנשארה רלוונטית זה כמובן שינה על הצד שהיא העדיפה ביותר בשלבים הללו של ההריון – קחי זאת לתשומת ליבך.

מה עובר על העובר בשבוע 29?

ככל הנראה את לא תרגישי בדברים חריגים שמתרחשים בשבוע הזה, אך האם את יודעת שהגבות ושיער הראש צומחים בשבוע הזה? אלו הם ממש הרגעים האחרונים של העובר בתוך הרחם שלך, והוא מנצל אותן להתארגנויות אחרונות לפני שהוא מגיח אל אוויר העולם. כך שאת צריכה לחכות רק עוד קצת עד אשר העובר יהיה מוכן לצאת ולשנות את כל עולמך.

מה קורה מבחינת הגודל של העובר בשבוע 29? גם כאן יש לנו חדשות מעניינות עבורך. העובר שלך כבר חצה את ה-1.3 ק"ג כך שהוא לגמרי כבר גדול מאוד ביחס לשלב הראשוני שבו הוא היה נמצא בתחילת ההריון. את בוודאי שמה לב לכל התפתחות של העובר כאשר גם הבטן שלך משתנה בהתאם לכך.

 

מה מרגישים בשבוע 29?


ההריון מתחיל לתת את אותותיו, ואם עד כה היית מלאה באנרגיות ככל הנראה ההשפעה של ההריון לא תפסח עלייך. את צפויה להרגיש מעט תשושה, אבל אין לך מה להיכנס ללחץ כי מדובר רק על עוד שבועות בודדים עד אשר תיכנסי לחדר הלידה. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הזה זה באמצעות שינה, שינה תאפשר לך לצבור כוחות לקראת ההמשך.

בנוסף לכך את יכולה להרגיש הרבה יותר מרושלת ומגושמת, גם זה הגיוני מאוד בשלב כל כך מתקדם של ההריון. הבטן שלך הופכת להיות מאוד כבדה והתינוק יורגש כמעט בכל צעד שתעשי, חשוב מאוד שתיקחי את הנושא הזה לתשומת ליבך.

 

איזה חודש זה שבוע 29?


אומנם את יכולה להיות מעט עייפה ולהרגיש כי ההריון שואב ממך את טיפת כוח שנמצאת בתוכך. אך אחת מהמשימות החשובות ביותר שמוטלת עלייך זה לעקוב אחרי חודשי ההריון על מנת שתוכלי להבין בדיוק מתי את נכנסת לחודש תשיעי שהוא החודש שבו את אמורה ללדת בפועל.

השבוע את נמצאת בשבוע ה-29 להריונך, מבחינת חודשי הריון את נמצאת בתחילתו של החודש השביעי להריונך. כך שממש בקרוב את כבר מגיעה לחודש תשיעי, ואם יש לך סידורים שאת צריכה לסגור לפני הלידה זה בהחלט הזמן המושלם לעשות אותם מבלי שתצטרכי לקחת סיכונים מיותרים.

תופעות הריון בשבוע 29

תופעות הריון הן כבר דבר שכיח בשבוע ה-29 של הריונך, בכל זאת את כבר נמצאת בשלבים מתקדמים של ההריון. התופעות העיקריות שצפויות להופיע בשבוע הזה הן נפיחות ובצקות באזורים שונים בגופך. בין אם תרצי בכך או שלא ההריון נותן את אותותיו ואת חייבת להקשיב לכל אות מצוקה שהגוף שלך משחרר.

למעט תופעות ההריון הללו לא צפויות להופיע תופעות הריון נוספות. כל התופעות ההריון האחרות מזוהות בעיקר עם השלבים הראשונים של ההריון, כמובן שהשלבים הללו כבר חלפו ואת נמצאת בשבועות המתקדמים שהם מסמנים את הסוף של הריונך.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 29?


הרוב המכריע של הבדיקות החשובות נמצאות כבר מאחורייך, אם היית מספיק אחראית לבצע את כל הבדיקות אנו בהחלט מצדיעים לך. הבדיקות הללו היו הדרך הטובה ביותר שלך לוודא כי מצבך תקין בכל שלבי ההריון וגם מצבו של העובר שלך תקין ככל שההריון מתקדם. כמובן שנותרו עדיין עוד כמה בדיקות שאת צריכה לבצע, ואנו מקווים כי לא תיתני לתחושת סוף ההריון לבלבל אותך יתר על המידה.

אחת מהבדיקות שאת עדיין צריכה לבצע בשבוע 29 זה בעצם חיסון שעלת שנועד לשמור על העובר שלך. חיסון שעלת הינו משמעותי מאוד בתקופת ההריון, והוא נועד להגן על העובר מפני מחלת השעלת.

בנוסף ישנן עוד כמה בדיקות שהיית צריכה לבצע בשבועות הקודמים, אז אם מסיבה כזאת או אחרת דחית את הבדיקות הללו זה בהחלט הזמן לבצע אותן. העובר שלך ניזון על האחריות שלך, וככל שתהיי יותר אחראית כך העובר שלך יהיה הרבה יותר מוגן.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 29

 

גם אם כל הבדיקות יצאו חיוביות את אף פעם לא יכולה לנוח על זרי הדפנה בזמן ההריון שלך. סיבוכים יכולים להתרחש גם ללא הכנה מוקדמת, ולכן את צריכה להיות ערנית לכל אות מצקוה שהגוף שלך משחרר. אנו נגיד מראש כי ביחד עם כל סיבוך מגיע גם סימן אזהרה או אות מצוקה מצד גופך, כך שזה לא יכול להפתיע אותך בצורה כל כך קיצונית. הסיבוך בעל הסיכויים הגבוהים ביותר בשבוע 29 זה רעלת הריון שיכולה להתרחש ממש עד הלידה עצמה. כך שאם את מרגישה שמשהו לא כשורה פשוט תתייעצי עם הרופא שלך.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 29? 


יש נשים שרוצות להיראות טוב גם בתקופת ההריון שלהן ויש נשים שזה הדבר האחרון שמעניין אותן. אנו מבינים כל אחת מכן מכיוון שההריון יכול לשנות את כל קו המחשבה, ולכן אתן צריכות להתרגל למצב החדש שאותו אתן חוות. הבגדים הישנים נשארים בארון בתקווה שתוכלי ללבוש אותן מיד לאחר הלידה, וכעת את צריכה להתרגל למצב החדש שבו את צריכה ללבוש בגדים קצת פחות צמודים.

אם אין לך בארון בגדים רחבים או שלא רכשת מספיק בשבועות הקודמים תוכלי לעשות זאת כרגע. תזכרי כי בעוד חודש וחצי בערך את אמורה ללדת, כך שאין צורך להשתגע עם כמות גדולה של בגדים שככל הנראה תצטרכי להיפרד מהן מיד לאחר הלידה שלך.

על מה צריך להקפיד בשבוע 29

  1. מבלי שתשימי לב בעוד חודש וחצי את אמורה ללדת, ואת חייבת לסגור כמה משימות חשובות שאמורות להכין אותך לקראת הלידה. לכן תנהלי לעצמך יומן הריון שבו תרשמי בדיוק את כל המשימות שנותרו לך.
  2. יכול להיות שאת כבר פחות יוצאת מהבית ומשתדלת לנוח כמה שרק אפשר, אך אל תשכחי לשתות בכל יום 2 ליטר של מים וכמובן לארגן לעצמך ארוחות מסודרות ומזינות.

  3. גם אם את לא ישנה כמו שצריך בלילה או שהתשישות פוקדת אותך כמעט בכל רגע, תעשי פעילות גופנית שתגרום לך להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמך.

  4. האם יצא לך לדבר בשבוע האחרון עם הרופא שלך? אם לא, את צריכה לזכור כי הרופא הוא הכתובת שאליה תוכלי לפנות בכל שאלה ועם כל בעיה שעלולה להופיע ככל שההריון מתקדם.

  5. כמו שהסברנו בהתחלה, השינה שלך יכולה להיפגע כתוצאה מהתקדמות ההריון. לכן בכל הזדמנות שיש לך לנוח תנצלי אותה עד תום כי את לא יכולה לדעת כמה שעות באמת תצליחי לישון בלילה.