שבוע 15

נותרו עוד 25 שבועות

התינוק שלך בגודל של אגס גדול(10 ס"מ), 71 גרם

 

יש סיכוי טוב שהבטן שלך כבר מתחילה להיות בולטת, וגם אם לא סיפרת למרבית האנשים שאת בהריון – הם ככל הנראה צפויים לראות זאת. אך גם אם הבטן שלך נשארת שטוחה בשבוע 15 אין לך מה להיכנס לפאניקה, זה לא באמת אומר שום דבר.

אם פתאום את מתחילה לאכול פחות דברים ופחות בעד לנסות מאכלים חדשים, זה משהו הגיוני. לא מעט נשים בשבוע ה-15 מספרות כי הן מתחילות לפתח לעצמן תחושת גועל מסוימת למזון ספציפי או למספר מזונות שונים. כך שאת יכולה פשוט בזמן ההריון להתרחק מאותם מאכלים, וככל הנראה מיד בסיום ההריון תחושת הגועל תיעלם כלא הייתה. יכול להיות גם שלא תחווי את תחושת הגועל הזאת, זה לא דבר נדיר במיוחד.

מה עובר על העובר בשבוע 15?

העובר שלך נמצא במקום הרבה יותר טוב, הוא כבר מתחיל אפילו למצוץ דברים על מנת להעסיק את עצמו. כך שלא מן הנמנע שאם תעשי אולטרסאונד בשבוע הזה תוכלי לראות את העובר שלך מוצץ את כף היד או אפילו את כף הרגל. בנוסף החל מהשבוע הזה בבדיקת אולטרסאונד ניתן יהיה לקבוע את מין העובר, כך שאם זה משהו שאת רוצה לדעת – זה הזמן לעשות זאת.

מבחינת הגודל של העובר – הוא כבר מגיע למשקל של 100 גרם, והוא כבר חצה את ה-10 ס"מ גובה. כך שאפילו אם את לא שמה לב לכך או בין אם את לא מרגישה, העובר שלך גדל בכל יום עוד קצת.

 

מה מרגישים בשבוע 15?

סיפרנו לך כי אחת מהתחושות העיקריות שנשים מדווחות עליהם בשבוע ה-15 זה תחושת הגועל מסוג אחד או ממספר סוגים של מזון. תחושת הגועל יכולה להיות לפעמים מלווה גם בבחילות או ברצון להקיא, זה לא משהו שהוא נדיר במיוחד – וניתן להגיד כי כמעט 90% מהנשים מדווחות על זה.

חוץ מזה את לא צפויה להרגיש הרגשות מיוחדות, סך הכל את נמצאת בתקופת הריון שכל דבר עשוי להשתנות. בין אם מדובר על מצבי רוח משתנים או על חולשה ועייפות. מהכיוון שלך את צריכה להיות מוכנה להכול כך שלא תהיי מופתעת משום דבר שעלול להופיע בפתאומיות.

 

איזה חודש זה שבוע 15?

את נמצאת במרחק פסיעה אחת בלבד מהחודש הרביעי להריון שלך. שבוע 15 הוא השבוע האחרון של החודש השלישי, כך שאת בהחלט כבר עברת כברת דרך. ההריון שעד לא מזמן היה דבר חדש מבחינתך, כעת הוא עובדה מוגמרת ואת ללא צל של ספק נמצאת בעיצומו של התהליך.

חשוב מאוד שתעקבי אחרי שבועות וחודשי ההריון שלך על מנת שתוכלי לדעת בדיוק מתי את צפויה ללדת. החל מחודש תשיעי את כבר תוכלי ללדת בכל יום, וחשוב מאוד שתהיי ערוכה לרגע הזה על מנת שלא תמצאי את עצמך לא מוכנה – כי זה אף פעם לא נעים להיות עם המכנסיים למטה.

תופעות הריון בשבוע 15

תופעות הריון בשבוע 15

תופעות הריון בשבוע ה-15 הן מאוד אינדיבידואליות, לכן אנו מתקשים מאוד להגיד לך מה את צפויה לחוות בשבוע הזה. מצד אחד את יכולה להעיד כי את סובלת מכאבים כאלה ואחרים באזורים שונים בגוף, וזה לגמרי הגיוני מכיוון שהגוף שלך נמצא בעיצומו של תהליך.

מצד שני יש לא מעט נשים שמספרות לנו כי בשבוע 15 הן לא מרגישות שום דבר מיוחד. לפעמים הן אפילו עשויות לשכוח כי הן נמצאות בהריון מכיוון שאין שום סממן שמזכיר להן את זה. אז אנו בהחלט נשמח לדעת מה את מרגישה בשבוע 15?

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 15?

האם כבר יצא לך לעשות סקירת מערכות כללית? אם עדיין לא עשית את הבדיקה, חלון ההזדמנויות שלך הולך ונסגר – וזוהי אולי הבדיקה החשובה ביותר להריון כולו. את לא יכולה לפספס את הבדיקה הזאת, כי זה עשוי להשליך בצורה ישירה על העתיד. לכן אנו ממליצים לך לא לבזבז זמן, ולפנות עוד היום לרופא על מנת לקבוע תור ביום ובשעה שנוחים לך. החדשות הטובות הן שאם דחית את הבדיקה עד לשבוע הזה, את גם תוכלי על הדרך לדעת את מין העובר – זה אחד מהרגעים המשמחים והמרגשים ביותר בהריון כולו.

ישנן עוד לא מעט בדיקות שהיית צריכה לעשות בשבוע הקודמים, ואנו בטוחים שלא פספסת אף אחת מהבדיקות. ההריון שלך יעבור בצורה תקינה רק אם תבצעי את כל אחת מהבדיקות, כי הן אלה שישלימו מבחינתך את התמונה הכוללת מבחינת בריאות העובר.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 15

החדשות הטובות בשבוע 15 הם שאין כמעט סיבוכים שיכולים להתרחש. סך הכל אם ביצעת את כל הבדיקות שאת נדרשת לעשות והן יצאו תקינות, את בהחלט יכולה להיות רגועה. העובר שלך במצב תקין, וגם את במצב מעולה – כך שההריון עצמו הולך בדיוק למקום שאת רוצה שהוא ילך אליו.

אך בכל תקופת ההריון אסור לך להיות שאננה, גם אם בשבוע 15 הסיכון לסיבוכים הוא כמעט אפסי – את צריכה להיות תמיד בבקרה על הגוף שלך ועל מצב העובר.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 15? 

הבגדים שאת לובשת במהלך היומיום אומרים הרבה על המצב שלך, ולכן אנו תמיד ממליצים לך ללבוש את מה שעושה לך טוב. אך חשוב להדגיש כי את לא צריכה להרגיש לא בנוח אם את מתלבשת בצורה שקצת פחות מאפיינת אותך, בסופו של יום את בעיצומו של הריון וחשוב מאוד שיהיה לך נוח. הנוחות שלך תסייע לך גם לקבל בצורה טובה יותר את ההריון כולו, ואת הסיטואציה שבה את כבר בשבוע 15 וההריון כבר במצב מתקדם.

אם יש לך בטן קטנה זוהי בהחלט סיבה מספיק טובה לחגיגה, הבטן הקטנה שלאחרונה התחילה לצאת החוצה רק תלך ותגדל. אז אל תהיו כל הזמן בלחץ מה ללבוש, פשוט תשימו על עצמכן את מה שלדעתכן נראה הכי טוב. לרוב גם ככה כמעט תמיד יהיו לך ביקורות כלפי עצמך, וזה קורה כמעט בכל יום.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 15

  1. אל תהיי אדישה לשינויים כאלה ואחרים שמתרחשים בתוך הגוף שלך, אי אפשר לדעת מה עומד לקרות במהלך ההריון. שימי לב לכל דבר חריג שעשוי לקרות, גם דברים שיכולים להיראות קטנים.

  2. התשישות והעייפות אומנם כבר חלפו אצל מרבית הנשים, אך תמיד טוב שתכתבי כל דבר שאת צריכה לעשות בתוך יומן הריון מסודר ומאורגן.

  3. את לא חייבת לעשות פעילות גופנית בחדר כושר, את יכולה אפילו לעשות פעילות גופנית קלה בבית או ברחוב – העיקר שתעשי משהו שיעשה לך טוב בנשמה.

  4. את זוכרת לקחת את בקבוק המים הקטן שלך איתך בכל יום? עלייך תמיד לזכור כי שתיית מים היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר להריון שלך.

  5. קשה לך לקום בבוקר ולהתחיל את היום כמו שצריך? זה בהחלט תופעה שלא מעט נשים מדווחות עליה במהלך ההריון. קחי לעצמך את הזמן הדרוש לך על מנת לעשות דברים וששום דבר לא יהיה בלחץ.