שבוע 6

רוצה שדולה מקצועית תדבר איתך?

נותרו עוד 34 שבועות

התינוק שלך בגודל של זרעון אפונה

איך את יכולה לדעת שהגעת לשבוע ה-6 של ההריון שלך? ברוב המקרים השבוע הזה מתאפיין בעיקר בבחילות. אז אם כל דבר שמציעים לך לאכול מעורר בך ישר תחושת בחילה, לשמחתך ההריון שלך מתקדם כמו שצריך. תוכלי לקרוא כיצד מידע באינטרנט כיצד להתמודד עם בחילות על מנת שתוכלי להעביר את התחושה הזאת, כי זוהי אף פעם לא תחשוה נעימה.

בדומה לשבועיים הקודמים, גם בשבוע ה-6 העובר שלך מתפתח בקצב מסחרר – ובכל יום שעובר הוא מתחיל לקבל צורה של תינוק לכל דבר ועניין. נציין עוד דבר שיכול אולי להוריד לך במעט את מפלס הלחץ, בשבוע 6 את יכולה לחוות מעט דימומים – כל עוד מדובר בדימום קל אין לך ממה לחשוש. כמובן שבכל רגע תוכלי לפנות לרופא שלך על מנת לקבל חוות דעת מקצועית ממנו.

מה עובר על העובר בשבוע 6?

בשבוע 5 סיפרנו לכן כי הלב של העובר מתחיל לפעום, ובשבוע 6 קצב פעימות הלב עומד כבר על 100-120 פעימות לדקה. בנוסף לפעימות הלב שהן כבר לא דבר חדש, גם הכבד והכליות נכנסות למשחק והן הופכות להיות פעילות החל מהשבוע ה-6 להריון שלך. בהחלט נתון מרגש שחשוב מאוד שתדעי אותו כאשר את חושב על העובר שלך בשבוע הזה.

אם את סקרנית בדיוק לדעת מה הגודל של העובר שלך, אז ניתן להגיד כי בשבוע הזה הוא פחות או יותר בגודל של אפונה קטנה. כאשר הגודל המקסימאלי שלו יכול להגיע לעד 8 מ"מ בסך הכול, כך שעדיין מדובר על עובר קטנטן שתתקשי מאוד לראות או להרגיש אותו.

מה מרגישים בשבוע 6?


כמו שכבר סיפרנו לכן אחת מהתחושות הבולטות ביותר של השבוע ה-6 זה הבחילות שהולכות ללוות אותך בשבוע הקרובים. את תתקשי לאכול בצורה סדירה וככל הנראה קצת יצא לך לבלות לא מעט בשירותים, אך זה דבר הגיוני ביותר ואין לך מה להתרגש ממנו.

למעט הבחילות והעייפות הכללית שעשויה להשפיע, את לא אמורה להרגיש דברים מיוחד. העובר שלך עדיין קטן מידיי מכדי שתרגישי אותו – כך שאל תחשבי שמשהו לא תקין אם את לא מרגישה דבר. ייקח עוד כמה שבועות עד אשר תוכלי להרגיש אותו, אנו יודעים שאת מאוד מחכה כבר לרגע הזה.

איזה חודש זה שבוע 6?


הרצון לעקוב אחרי חודשי ההריון שלך הוא טבעי והגיוני, כך תוכלי לדעת איך להיערך לקראת הלידה ומתי את צריכה לקנות או לחשוב על כל דבר. רוב הנשים בתקופת ההריון גם עובדות וממשיכות את כל הסידורים הרגילים שלהן, ולכן המעקב הוא הכרחי על מנת שתוכלי לדעת שאתם לא שוכחת כלום.

אז השבוע ה-6 להריון הוא בעצם השבוע האחרון של החודש הראשון. כלומר את כבר נמצאת בשלב הסופי של החודש הראשון, וממש בקרוב את הולכת להיכנס אל החודש השני כך שזה בהחלט יכול להיות רגע מאוד משמח ומרגש עבורך.

תופעות הריון בשבוע 6

תופעות הריון בשבוע 6


נדגיש כי לכל אישה במהלך תקופת ההריון יש את התופעות שלה, וקשה מאוד לבצע השוואה בין אישה לאישה. אך אחת מתופעות ההריון הבולטות ביותר של השבוע ה-6 זה הבחילות שכמעט ולא פוסחות על אף אחת. אך אם את לא מרגישה בחילות, אין לך מה להיכנס ללחץ – את ככל הנראה קצת ברת מזל וזה רק ישחק לטובתך.

עוד תופעת הריון שיכולה להיות מאוד נפוצה בשבוע הזה זה תופעה של דימומים. כ-20% מהנשים יכולות לדמם במהלך השבוע ה-6, וכל עוד לא מדובר על דימום מאסיבי שיכול להעיד על הפלה – אין לך מה להיכנס לפאניקה, ואין שום סיבה אפילו לגשת לרופא.

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 6?


אם בשבועות הקרובים סיפרנו לך כי את לא ממש צריכה לערוך בדיקות לעובר, בשבוע ה-6 החוקים קצת משתנים. קודם כל את כבר יכולה לעשות את האולטרסאונד הראשון לתינוק שלך, למרות שמרבית הרופאים יעדיפו לדחות את האולטרסאונד לשבועות קצת יותר מתקדמים. ניתן לבצע את האולטרסאונד הראשון מחודש 6 עוד לחודש 12.

עוד בדיקה שאת צריכה לעשות החל מהשבוע ה-6 זה בדיקת דם ובדיקת שתן. לכל אישה יש צורך בבדיקות דם מעט שונות בהתאם לרקע הרפואי שלה, ואת ההחלטה הסופית מקבל הרופא שמכיר את כל ההיסטוריה. אך מדובר על בדיקה יחסית פשוטה, כך שאין לך מה להיכנס ללחץ או לפנות זמן מיוחד לצורך ביצוע הבדיקה הזאת. בדיקת דם ובדיקת שתן בדיוק כמו שהיית רגילה לעשות עוד לפני שנכנסת להריון.

סיבוכים אפשריים בשבוע 6


העובר שלך גדל בקצב גדול במיוחד וזה בהחלט יכול להיות מרגש מאוד, אך עדיין הסיבוך הנפוץ ביותר זה מצב של הפלה. העובר עדיין נמצא בסכנה, ובכל רגע יכולה להתבצע הפלה גם מבלי שתשימי לכך לב. הנתון המשמח הוא שאצל מרבית הנשים החודשים הללו עוברים בשלום, אך מנגד את לא יכולה לעשות שום דבר על מנת לשמור על התינוק שלך.

סיבוך קצת פחות מסוכן זה מצב של דימום ללא סיבה נראת לעין, אך ברוב המקרים מדובר על דימום קל במיוחד כזה שאת אפילו תתקשי במידה מסוימת לשים אליו לב.

מה מומלץ ללבוש בשבוע 6? 


העייפות היא אחד מהסימנים הבולטים ביותר של השבוע הזה, ולכן את צריכה להתאים את הביגוד בהתאם למצב שלך. ככל הנראה לא יהיה לך ממש כוח לעמוד בכל יום שעות מול המראה על מנת להסתדר ולהיות יפה, וזה בהחלט מובן. אנו ממליצים לך פשוט לשים את הבגדים שהכי נוח לך איתם, כי זה יגרום לך גם להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמך.

אל תשימי בגדים מסורבלים מידיי כי הבחילות יכולות לגרום לכך שתצטרכי להחליף בגדים לעיתים תכופות. תמיד תדאגי שיהיה עלייך ביגוד נוסף באוטו או אפילו בתיק במידת האפשר. כך ברגע שתצטרכי להחליף בגדים תוכלי לעשות זאת גם אם את אינך נמצאת בסמוך לבית שלך. אך מבחינה ויזואלית אף אחד לא באמת יוכל לדעת כי את נמצאת בעיצומו של הריון.

על מה צריך להקפיד בשבוע 6

  1. לכל מקום שאת מגיעה את צריכה לדעת בדיוק היכן נמצאים השירותים. בין אם מדובר על רצון להקיא או צורך להתפנות – את ככל הנראה תבקרי שם.
  2. תמשיכי לשתות הרבה מים, כמה שיותר מכיוון שזה רק יטיב עם העובר שלך. ההמלצה היא לשתות מעל ל-8 או 10 כוסות מים במהלך היממה, אך זה נתון לשיקולך.

  3. תשתדלי להפחית או להפסיק את צריכת האלכוהול ואת העישון במהלך ההריון, זה יכול להסב נזק מסוים לעובר שלך וחשוב מאוד שתדעי זאת. 

  4. את יכולה להמשיך לעשות פעילות גופנית כל עוד מדובר על פעילות גופנית קלה. זה אפילו יכול לגרום לכך שתהיי מעט יותר ערנית.

  5. את נמצאת רק בתחילתו של ההריון, אך הידע שלך בתחום יכול להיות הקלף החזק שלך. לכן תנסי לקרוא כמה שיותר ולקבל הרבה מידע בהתאם לשבוע שבו את נמצאת.