שבוע 33

נותרו עוד 7 שבועות

התינוק שלך בגודל של דלעת (45 ס"מ)

את בוודאי מוכנה להריון שלך, אך האם בן הזוג שלך גם מוכן לקראת הרגע המרגש? אל תשכחי כי אז זאת שסחבת את ההריון לכל אורך התקופה, ומיד כאשר התינוק יוצא לאוויר העולם זאת הולכת להיות עבודה משותפת של שניכם.

 

את בעוד חודש נכנסת לחודש תשיעי, ומכאן אין כבר דרך חזרה. לכן אנו ממליצים לך לשבת ביחד עם הבן זוג שלך על מנת שתוכלו להתכונן בצורה המיטבית לקראת הלידה. תראו איזה משימות נשאר לכם לעשות, ואיזה משימות אתם יכולים להשאיר לאחר הלידה.

מה עובר על העובר בשבוע 33?

כמו שכבר אמרנו לך בתקופה הזאת של סוף ההריון זוהי התקופה שבה העובר שלך גדל בצורה המשמעותית ביותר. בכל שבוע העובר שלך מוסיף עוד 200 גרם בממוצע, כך שהוא גדל ואת בוודאי מרגישה את זה בצורה משמעותית. הגוף של העובר שלך הופך להיות יותר ויותר קשה ככל שעובר הזמן, כך שהוא מתכונן בדרך שלו לקראת היום שבו הוא אמור לצאת לאוויר העולם.

נכון לשבוע 33 העובר שלך כבר הגיע לגודל של חסה פחות או יותר, כך שתוכלי לדעת בצורה ויזואלית פחות או יותר את הגודל שלו. מבחינת משקל הוא כבר מתקרב ל-2 ק"ג, כך שזה משקל שבו התינוק כבר יכול לשרוד במידה ותהיה לידה מוקדמת. כמובן שתמיד מוטב לחכות עד לחודש התשיעי על מנת שהלידה תתבצע מבלי לקחת סיכון מיותר.

 

מה מרגישים בשבוע 33?


את פשוט תרגישי שבכל יום מתווספים לך עוד ועוד ק"ג למשקל שלך, כל זאת בגלל שהעובר עצמו גדל בצורה מסחררת. אין לך מה להתרגש מכך יותר מידיי כי בעוד חודש את תלדי, ותוכלי בקלות לחזור למשקל שבו התחלת את ההריון שלך.

בנוסף את יכולה להרגיש תשישות, ההריון יכול לתת את אותותיו ואת תרגישי כי את כבר עייפה. כמובן שאסור לך להישבר, נשאר לך רק עוד חודש אחד עד הלידה, ואת תצטרכי לגייס את כל הכוחות שעוד נותרו בך. בכל פעם שאת מרגישה שקצת קשה לך תזכרי כי בסוף את תקבלי את המתנה הגדולה ביותר שהיית יכולה לקבל.

איזה חודש זה שבוע 33?


שבוע 33 הוא לא סתם שבוע, הוא השבוע שבו את נכנסת באופן רשמי לחודש השמיני להריונך. מדובר על החודש האחרון לפני שאת נכנסת לחודש התשיעי שבו את בעצם יכולה ללדת בכל יום. את בהחלט יכולה להתרגש בגלל ציון הדרך המיוחד, ציון דרך שיכול גם לתת לך כוחות לקראת המשך ההריון.

אל תשכחי כי בחודש הקרוב את צריכה להתחיל לבצע את כל המשימות שנשארו לך פתוחות. ברגע שאת נכנסת לחודש התשיעי את לא באמת יכולה לדעת בוודאות מתי תצטרכי לנסוע בבהילות לבית החולים על מנת להיכנס אל תוך חדר הלידה.

תופעות הריון בשבוע 33

אחת מתופעות ההריון הנפוצות ביותר לשבוע 33 זה מצב שבו את עלולה להרגיש כאבים משונים בגופך. מדוע מופיעים כל הכאבים הללו? בעיקר בגלל שישנם לא מעט אזורים הסובלים מנפיחות, ובמצב כזה יכול להגיע גם כאב חד ולא מוסבר. כמובן שלאחר הלידה כאשר תרד הנפיחות, גם הכאבים הללו צפויים להיעלם כלא היו.

תופעת הריון נוספת שאת בוודאי מרגישה אותה אך את צפויה להרגיש אותה בתדירות משמעותית יותר זה התזוזות והבעיטות שתקבלי מהעובר שלך. כעת הוא הרבה יותר פעיל מאשר הוא היה בעבר, הוא ממש מחכה לרגע שבו הוא יצא לאוויר העולם.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 33?


מה לא עושים בשביל לפנות לך זמן לקראת הלידה? את בוודאי שמה לב כי מצטברות לך לא מעט משימות, ומחובתך להיות מספיק אחראית על מנת לבצע את כולם. מבחינת הבדיקות יש לנו חדשות מעולות עבורך, את לא באמת צריכה לבצע בדיקות חדשות בשבוע הקרוב. כך שאת יכולה לפנות את השבוע כולו על מנת לסגור את כל הפינות שעדיין נשארו לך פתוחות.

אם עדיין לא ביצעת חסיון נגד שעלת אז תצטרכי לעשות אותו בשבוע הזה. חלון ההזדמנויות שעומד לרשותך הולך ונגמר, ואם לא תבצעי את החיסון בזמן הקרוב זה כבר יהיה מאוחר מידיי. לכן אנו ממליצים לך לגשת לקופת החולים על מנת לבצע את החיסון עצמו.

בדיקה נוספת שמוטב לעשות אותו החל משבוע הבא זוהי בדיקת אולטרסאונד להערכת משקל עובר. בבדיקה גם תוכלי לראות כי מצבו של העובר תקין וכי הוא באמת מוכן ללידה עצמה.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 33


את חוששת מסיבוכים בהריון? אנו בהחלט יכולים להבין אותך. אומנם בשלב הזה הסיכוי לסיבוך אפשרי קטן בצורה משמעותית, אך עדיין את יכולה להיות עם לא מעט מחשבות בראש. מרבית הנשים חוששות כי ההריון לא יתקדם בדיוק כמו שהן מצפות, והחשש הזה הוא מובן אך ברוב המקרים לא הגיוני. אם את מבצעת את כל הבדיקות ומתייעצת עם הרופא בכל עניין חשוב אין שום סיבה שיגיעו אלייך סיבוכים. לכן אם את מרגישה קצת לא טוב או שמשהו מבחינתך מרגיש לא תקין זה הזמן האידיאלי לגשת לרופא על מנת לבחון את המצב מקרוב.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 33? 


אם הבגדים שאת לובשת עדיין מעסיקים אותך זה בהחלט סימן חיובי שאת נמצאת במקום טוב. מרבית הנשים בשבוע 33 רק מחכות כבר לרגע שבו הן יכנסו לחדר הלידה, והבגדים כבר פחות מעניינים אותן. אם את רוצה לדעת מה את יכולה ללבוש בשבוע 33 את בוודאי יכולה לנחש כי האופציות שעומדות לרשותך לא גדולות במיוחד.

אנו תמיד ממליצים לנשים בהריון ללבוש בתקופה הזאת בגדים נוחים ככל האפשר על מנת שלא תרגישי מגושמת. בגדי הריון או בגדים רחבים זוהי האופציה הטובה ביותר מבחינתך, כך תוכלי לדעת שהבגדים יושבים עלייך כמו שצריך. בסוף את רוצה שכאשר תצאי אל הרחוב תוכלי לקבל מחמאות גורפות מכל האנשים על ההריון היפה שלך.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 33

  1. את חייבת לשים לב לתזונה שלך בתקופה הזאת של ההריון, גם אם עשית זאת במהלך כל תקופת ההריון המשיכי לעשות זאת גם כרגע. תשימי לב שאת שותה 2 ליטר של מים ושאת צורכת כמות גדולה של חלבון.

  2. הלידה שלך נמצאת ממש במרחק נגיעה, ולכן אנו ממליצים לך לתכנן את הדרך לבית החולים כך שתוכלי להיות מוכנה לקראתה – את לא באמת תדעי מתי תצטרכי לנסוע לבית החולים על מנת ללדת.

  3. זה הזמן המושלם להירשם לקורס הכנה ללידה, בו תוכלי לקבל את כל הטיפים הטובים ביותר לקראת הלידה עצמה.

  4. אם יש עדיין שאלות שמעסיקות אותך לקראת הלידה עצמה תשאלי את הרופא שלך, הרופא הוא איש המקצוע שנמצא בסביבה על מנת לעזור ולסייע לך.

  5. לכל כאב או חוסר נעימות שאת מרגישה במהלך ההריון יש פתרון שיוכל לסייע לך. לכן את תשלימי עם מצב שבו את מרגישה כאבים, ותראי כיצד את יכולה להקל עלייך באופן קבוע או באופן זמ