שבוע 38

שבועיים אחרונים

התינוק שלך בגודל של אבטיח קטן (51 ס"מ)

בעיקרון את יכולה להגיע בכל יום לחדר הלידה, וחוסר הוודאות יכול להיות מאוד משמעותי עבור חלק מהנשים. חלקן הגדול תוהה – כיצד הן יוכלו לדעת בדיוק מתי הן צריכות להגיע לחדר הלידה?

 

כמובן שאנו כאן על מנת לענות על כל השאלות שהכי מעניינות אותך. ראשית את צריכה להרגיש צירים סדירים, מה זה בדיוק אומר? אם את מרגישה צירים של 45 שניות בכל 5-7 דקות זה בהחלט סימן לכך שאת עומדת ללדת. דבר נוסף שירתיע מפנייך כי את צריכה להגיע לבית החולים זה ירידת מים, המים יורדים בלי שליטה כך שאת לא יכולה למנוע מהם לרדת ואת בוודאי גם לא יכולה להישאר אדישה לכך.

מה עובר על העובר בשבוע 38?

כמו שסיפרנו לך בשבוע הקודם, העובר שלך כבר מוכן ללידה. כל האיברים החיוניים בגופו כבר סיימו להתפתח, וכעת הוא מוכן לצאת לאוויר העולם. כמובן שאת צריכה להתאזר בסבלנות עד אשר העובר יגיע לאזור האגן שממנו הוא יוכל לצאת החוצה. כמו שאמרנו לך את כבר תרגישי לא מעט אלמנטים שבזכותם תדעי כי הגיע הרגע.

מבחינת הגודל נכון לעכשיו המשקל של העובר שלך נע סביב ה-3 ק"ג בממוצע. ישנם תינוקות שנולדים אפילו במשקל של 4 או 5 ק"ג. כך שכל מקרה לגופו ולכל עובר בשלב הזה יש את המשקל שלו.

 

מה מרגישים בשבוע 38?


אין מה לעשות בשלב הזה של ההריון את פשוט תרצי ללדת בכל יום, וכך גם מרבית הנשים. את תרגישי כבדה מיום ליום, והנפיחות שהייתה חלק בלתי נפרדת מכל תקופת ההריון תהפוך להיות קשה הרבה יותר. לכן אנו פשוט ממליצים לך להתאזר בסבלנות עד אשר תגיעי לרגע המיוחל. זה יכול לקרות בכל יום וזה גם יכול לקרות עוד מספר שבועות עד שיסתיים החודש התשיעי.

אומנם את ברוב שעות היממה נמצאת בבית, אך זה לא אומר שאת לא תרגישי עייפות. להפך, בשלב הזה של ההריון את יכולה להרגיש הרבה יותר עייפה ותשושה מאשר היית בכל תקופת ההריון. תמיד אומרים שהסוף הוא הכי קשה, וזה תקף גם להריון שלך.

 

איזה חודש זה שבוע 38?


את בוודאי עוקבת אחרי חודשי ההריון שלך בשלב הזה, בשבוע 38 את כבר נמצאת בעיצומו של החודש התשיעי. מה זה אומר בדיוק בעיצומו? זאת אומרת ששבוע 38 זה כבר השבוע השני בתוך החודש התשיעי. כך שאם עדיין לא ילדת, זה בהחלט יכול לקרות בכל יום והסיכויים רק הופכים להיות גדולים יותר.

אנו מקווים שהספקת לארגן את כל מה שאת צריכה לדאוג לו לפני הלידה. בכל זאת חלון ההזדמנויות הולך ומצטמצם, ועוד מעט כבר יהיה מאוחר מידיי. אם את מרגישה שאת לא מסוגלת לבצע את המשימות הללו תוכלי לבקש מבן הזוג שלך שיסייע לך בנושא הזה.

תופעות הריון בשבוע 38

תופעת הריון שמתרחשת אצל מרבית הנשים זה לחץ על שלפוחית השתן שבאופן טבעי תוביל לביקורים תכופים בשירותים. מהסיבה הזאת את תמיד צריכה לוודא היכן נמצאים השירותים הכי קרובים, כי לתינוק שלך אין באמת רחמים והוא לא מבין את ההשלכות של הלחיצה על שלפוחית השתן.

עוד תופעה שמוכרת אצל לא מעט נשים שמגיעות לשבוע 38 זה כאבים בגב התחתון או באזורים אחרים בגוף. הכאבים הללו יכולים להופיע מכיוון שגופך מכין את עצמו לקראת הלידה והוא מתרחב והשרירים מתרפים. כך שזוהי בעצם הדרך שלך להבין כי את צפויה ללדת ממש בקרוב. לכן הכאבים הללו במידה מסוימת יכולים להיות גם סימן חיובי ומשמח עבורך – כל עוד הם בגבול הטעם הטוב כמובן.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 38?

את צפויה ללדת כמעט בכל יום, ולכן את בהחלט יכולה להיות נרגשת ושמחה. את לא באמת יכולה לדעת מראש מתי ירדו לך המים או מתי יהיו לך צירים סדירים, ולכן התחושה הזאת יכולה להיות מעט מוזרה עבורך. נכון לשבוע 38 אין לך יותר מידיי בדיקות שאת צריכה לבצע, כמובן שאת האישור הסופי את צריכה לבצע מול הרופא שלך – הוא מכיר את ההיסטוריה הרפואית שלך בצורה המיטבית.

מה שכן כל הנשים שעדיין לא ילדו בשבוע 38 צריכות להגיע למעקב אחות. מדובר על מעקב שבו האחות תיקח ממך את המדדים השונים על מנת לוודא שהכול תקין. כך תוכלי להגיע לחדר הלידה כאשר את בטוחה כי לא מצפות לך הפתעות לא נעימות בלידה עצמה.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 38

האמת שאת יכולה להיות מעט יותר רגועה בשבוע הזה מכיוון שמרגע שנכנסת לחודש התשיעי כל הבעיות האפשריות של ההריון נמצאות מאחוריך. הסיבוכים העתידיים שאת צריכה לחשוב עליהם יכולים להתרחש בזמן הלידה עצמה, אך שוב כל עוד ההריון תקין אין לך ממה לדאוג. הרוב המכריע של הלידות מתקיימות בצורה תקינה וללא סיבוכים אפשריים, כך שאת לגמרי יכולה לחשוב על הדברים החיוביים. תזכרי כי ממש בעוד מספר ימים או שבועות בודדים את תחזיקי את התינוק בידיים שלך – התינוק שעד לא מזמן היה רק עובר קטן.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 38? 

אם את עדיין חושבת מה תוכלי ללבוש אז את בהחלט נמצאת במצב טוב ביחס לשאר הנשים שנמצאות בשבוע 38. למרות שנושא הלבוש הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר עבור הנשים, בסיטואציה של סוף ההריון המחשבה היחידה היא על הלידה עצמה. כך שאנו בהחלט יכולים להבין אותך אם את חושבת על הלידה בלבד, ואת פחות שמה לב לפריטים שאת לובשת. 

אך אם עדיין חשוב לך להיראות ולהתלבש כמו שצריך זה גם מובן, בכל זאת מרבית הנשים חושבות כל הנושא הזה ברוב שעות היממה. אז יכול להיות שגם בהריון הנושא הזה יעסיק אותך, אפילו שאת נמצאת בשלב כל כך מתקדם. בעיקרון נמליץ לכם פשוט ללבוש בגדים נוחים וקלילים כך שהם לא יגבילו אותך בשום דבר שתרצי לעשות כי גם ככה את בסיטואציה לא אידיאלית.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 38

  1. אנו מקווים שהכנת לעצמך את התיק לקראת הלידה, ואם עדיין לא עשית זאת זה בהחלט הזמן. חשוב שיהיה לך תיק מוכן עם כל הציוד שאת צריכה לקחת איתך לבית החולים.

  2. לא הולך להיות לך יותר מידיי זמן פנוי לאחר הלידה, ומבחינת אוכל את תצטרכי לעשות התפשרויות. לכן אנו ממליצים לך להכין מראש ארוחות ולהקפיא אותם.

  3. החששות לקראת הלידה הן מובנות לחלוטין, אך האם את מרגישה מוכנה ללידה? אם לא תוכלי להתייעץ עם גורמים מקצועיים שיסייעו לך להגיע מוכנה.

  4. השבוע את צריכה לבצע מעקב אחות, אך עדיין תוכלי להגיע לרופא שלך לבדיקה השבועית. הוא יוכל לספר לך בדיוק מה מצב ההריון שלך וכיצד הוא מתקדם באותו הרגע.

  5. את לא צריכה שיכאב לך או שתרגישי תחושות של חוסר נוחות יתר על המידה. במקרים כאלה תוכלי להשתמש במשככי כאבים ותרופות שונות שיסייעו לך להפיג את הכאב או את תחושת אי הנוחות.