שבוע 31

נותרו עוד 9 שבועות

התינוק שלך בגודל של קוקוס (45 ס"מ)

האם את יודעת כי בשבועות האחרונים של ההריון העובר שלך גדל בקצב גדול יותר מאשר בכל שלב אחר של ההריון? אומנם האיברים החיוניים בגופו של העובר כבר התפתחו, אך כעת הוא יעלה במשקל בקצב גבוה.

 

את כבר מתקרבת בצעדי ענק לקו הסיום של ההריון, וההתרגשות יכולה להיות מאוד משמעותית מבחינתך. קחי לעצמך את הזמן הדרוש על מנת להבין בדיוק מה את מרגישה וכיצד תוכלי להוציא מעצמך את המיטב בזמן הזה. ריכזנו עבורך את כל המידע החיוני לך בשבוע 31, כך שתוכלי להיות מוכנה לקראתו.

מה עובר על העובר בשבוע 31?

הדופק של העובר שלך דופק בקצב מסחרר, ברוב המקרים מדובר על 120-160 פעימות לדקה. את יכולה אפילו לשמוע את הדופק של העובר שלך על ידי מוניטור שמתחבר לגופך ומאפשר לך לשמוע את פעימות ליבו. זה יכול מאוד לרגש אותך, ובעצם זוהי אולי האפשרות היחידה שלך להרגיש את העובר שלך עוד לפני שהוא יצא לאוויר העולם. אך אין לך ממה לדאוג זה אמור לקרות ממש בקרוב כך שאת צריכה לדחות את הרצונות שלך ממש עוד קצת.

העובר שלך כבר חצה את רף ה-1.5 קילו, וכמו שכבר אמרנו החל מהשלב הזה המשקל שלו עולה בקצב גבוה. כך שממש לפני הלידה שלו הוא אמור לחצות אפילו את רף ה-2.5 קילו ויש תינוקות שאפילו נולדים במשקלים גדולים הרבה יותר.

 

מה מרגישים בשבוע 31?


שום דבר כבר לא יפתיע אותך בהריון הזה, הרי את כבר עברת כברת דרך ולכן את תהיי מוכנה כמעט לכל הרגשה שעלולה לפקוד אותך. בשבוע 31 את תרגישי בעיקר תשישות ועייפות, הרי את כל נמצאת בשלב כל כך מתקדם את ההריון, ואין מה לעשות השינה כבר לא במיטבה.

בנוסף לכך את יכולה להרגיש שמצבי הרוח שלך משתנים לעיתים שכיחות, ולכן מוטב כי תנסי לשלוט בהם עד כמה שאפשר. מה הסיבה לכך? מדובר על שילוב של ההורמונים ביחד עם כל הלחץ שמגיע עם ההריון. לכן אין לך ממה להילחץ כי ברגע שההריון יסתיים גם מצב הרוח שלך יתאזן.

 

איזה חודש זה שבוע 31?


את כבר נמצאת ממש ברגעים האחרונים של החודש השביעי להריונך, ובעוד שבועיים מהיום את תיכנסי לחודש השמיני. כך שאת כבר יכולה לחשוב בראש שלך איך עברת בהצלחה את מרבית שלבי ההריון והגעת למצב שאת נמצאת ממש קרוב ללידה עצמה.

חשוב מאוד שתהיי תמיד בידיעה באיזה חודש את נמצאת על מנת שתוכלי לדעת מתי את מתקרבת לחודש התשיעי שבו את יכולה כבר ללדת בכל יום. חשוב מאוד שתארגני את כל הדברים השונים עד לחודש התשיעי כך שהלידה לא תפתיע אותך כאשר את בכלל לא מוכנה.

תופעות הריון בשבוע 31

אחת מתופעות ההריון השכיחות ביותר לשבוע 31 הם צירי ברקסטון היקס, מדובר על צירים שבעצם מדמים לך את צירי ההריון. אין לך מה להיכנס ללחץ את לא הולכת ללדת ממש בקרוב, אך זה בעצם סוג של הכנה לקראת הדבר האמיתי. כך תוכלי לדעת בדיוק כיצד הצירים בזמן הלידה עצמה הולכים להיראות.

עוד תופעת הריון שיכולה לפקוד אותך ללא כל התראה מוקדמת זה התקפי שלשולים או מנגד עצירויות. מדובר על תופעות לא נעימות שאולי יחייבו אותך להישאר בבית על מנת שיהיה לך קל יותר לשלוט עליהן.

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 31?


את בשלב שבו את חייבת להיות קשובה לכל ההוראות הניתנות לך על ידי הרופא שלך. כך תוכלי לדעת שברגע האמת שבו את תצטרכי ללדת את תהיי מוכנה והעובר שלך יהיה בריא. אומנם בשבוע 31 אין שום בדיקות חדשות שאת צריכה לבצע, אך זה זמן מושלם עבורך לחזור אחורה ולחשוב איזה בדיקות לא ביצעת או איזה בדיקות את צריכה לבצע פעם נוספת.

 

אחת מהבדיקות החשובות ביותר שאת צריכה לעשות בשבועות הקרובים זוהי בדיקת אולטרסאונד להערכת משקל עובר. אומנם מוטב לעשות את הבדיקה החל משבוע 34, אך עדיין תוכלי לבצע אותה כבר עכשיו במידה ואת יודעת שצפויות לך בעיות בהמשך.

עוד בדיקה שאת צריכה לבצע זה בעצם חיסון שעלת, שאותו היית צריכה לעשות כבר כמה שבועות אחורה. זוהי ההזדמנות האחרונה שלך לבצע את החיסון כך תוכלי לשמור על העובר שלך. אל תדחי את ביצוע החיסון כי יכול להיות שבקרוב כבר לא תוכלי לעשות אותו.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 31


את כבר מתחילה לתכנן את היום שאחרי הלידה, אך האם את מודעת לכך שעדיין ישנם סיבוכים שיכולים להופיע? מוטב כי תכירי את כל הסיבוכים האפשריים בשלב זה של ההריון על מנת שתוכלי להיות ערוכה ומוכנה לקראתם. הסיבוך המשמעותי ביותר שיוכל להופיע מבחינתך זה רעלת הריון, הרעלת עשויה להוות סכנה גם עבורך וגם עבור העובר שלך. התסמינים השכיחים ביותר לרעלת הריון הם תחושה כללית רעה ועייפות כרונית. אם את מרגישה שמשהו לא תקין אצלך מוטב כי תתייעצי עם הרופא שלך כך שתוכלי להיות רגועה הרבה יותר – כי הלחץ עשוי לשחק לרעתך.


מה מומלץ ללבוש בשבוע 31? 

קמת בבוקר ואת לא יודעת מה את יכולה ללבוש? זוהי אחת מהתחושות השכיחות ביותר שמרבית הנשים בהריון מספרות לנו. כך שאם את מרגישה לבד זוהי רק ההרגשה שלך, בדיעבד ישנן עוד אלפי נשים שנמצאות בדיוק באותו הסיטואציה כמוך.

הדרך היחיד שאולי יכול לעודד אותך מעט זה שבקרוב את עומדת ללדת וכך תוכלי לחזור לממדים הטבעיים שלך. כעת אנו ממליצים לך ללבוש בעיקר בגדי הריון או בגדים קצת יותר רחבים במידות גדולות. בגדים שמצד אחד לא יגבילו אותך, אך מצד שני גם לא יגרמו לך להרגיש לא בנוח עם עצמך. 


על מה צריך להקפיד בשבוע 31

  1. נשאר לך עוד בערך חודש וחצי עד ללידה עצמה, המשימות שאת תצטרכי לבצע רק ילכו ויגדלו. על מנת שתוכלי לנהל בצורה נכונה את לוח הזמנים שלך אנו ממליצים לך להכין לעצמך יומן הריון מסודר.

  2. תמשיכי לשתות 2 ליטר של מים ביום ולאכול ארוחות מסודרות, אנו יודעים שזה יכול להיות קשה אך זה חיוני מאוד בכדי שההריון כולו יעבור בשלום.

  3. אם את מרגישה עייפה או חסרת חשק לעשות דברים זה בהחלט הגיוני. ההריון יוציא ממך את כל העייפות הטמונה בך, אנו ממליצים לך לנוח ולקחת הפסקות יזומות.

  4. אל תתביישי לפנות לרופא שלך בכל שאלה ובכל בעיה שעלולה לצוץ. בסופו של יום את צריכה להרגיש רגועה והדרך היחידה לעשות זאת זה על ידי שיחות עם הרופא.

  5. את חייבת לשמור על אורח חיים ספורטיבי ממש עד ללידה עצמה, כמובן שהכול בהתאם ליכולות שלך בשלב הזה של ההריון. אל תכבידי על עצמך אך אל תוותרי על פעילויות ספורטיביות שישפרו את ההרגשה הכללית שלך.