שבוע 27

נותרו עוד 13 שבועות

התינוק שלך בגודל של כרוב (37 ס"מ)

 

האם את שמה לב למשהו שונה? ככל הנראה לא ממש כי ההריון שלך מתקדם בדיוק כמו בכל שבוע אחר. אך שבוע 27 הוא השבוע האחרון של השליש השני, ובסיומו את תגיעי לשליש השלישי של ההריון.

מה זה בדיוק אומר לגבייך? האמת היא שלא יותר מידיי, אך מה שכן בטוח זה שהלידה עצמה מתקדמת בצעדי ענק. כך שממש בקרוב את תתחילי את האטרף של לפני הלידה שכולל לא מעט קניות והרבה סידורים שאת צריכה לבצע. את כמובן צריכה להתארגן בצורה חכמה לקראת הלידה החשובה, כך שלא תעשי טעויות שעלולות לעלות לך ביוקר.

מה עובר על העובר בשבוע 27?

בין אם את שמה לב לכך או שלא, העובר שלך פעיל במיוחד במהלך התקופה הזאת של ההריון. הוא זז לא מעט, ואפילו עושה לא מעט פיפי שהולך ישירות אל שק מי השפיר. כך שלמרות שהתינוק שלך כבר סיים להתפתח, עדיין חיוני לו מאוד להישאר בתוך הרחם על מנת לתרגל דברים שעל פניו נראים בסיסיים. אך הדברים הללו יכולים להיות חיוניים לעובר בהמשך.

העובר שלך כבר יכול להיות שחצה את רף הק"ג, והוא מתפתח בקצב נהדר. את בטח מבחינה כיצד העובר שלך מתפתח על פי הבטן שלך שגם היא גודל בכל יום במקביל להתפתחות של העובר שלך. זה יכול להיות מרגש בכל יום מחדש.

 

מה מרגישים בשבוע 27?


ההריון מתקדם ואנו מאמינים כי את מרגישה יחסית טוב. גם אם ישנם אלמנטים שונים שעשויים לפגוע בהרגשה הכללית שלך, ההתקדמות של ההריון היא דבר חיובי שמעודד אותך כמעט ישר. לכן קחי את הנושא הזה בחשבון ותמיד תזכרי בשביל מה את כל כך מתאמצת, כי בסוף את צפויה ללדת תינוק שהולך למלא את עולמך.

אם את מרגישה מעט חלשה או מסוחררת זה הגיוני בשלב זה של ההריון. תהיי קשובה לגוף שלך על מנת שתוכלי לקחת את ההפסקות הדרושות ולצבור כוחות לקראת ההמשך. הטעות הגדולה ביותר שאת יכולה לעשות זה להגיע תשושה ללידה עצמה כי יהיה לך קשה מאוד להיות במיטבך בלידה וגם לאחריה.

 

איזה חודש זה שבוע 27?


האם את שמה לב שמשהו השתנה? כי ממש בתחילת השבוע הזה את הגעת באופן רשמי לחודש השביעי להריון שלך. מי זוכר שממש לא מזמן עוד היית בחודשים הראשונים של ההריון שלך? כעת את כבר חודשיים לפני הלידה המיוחלת שנמצאת ממש מעבר לפינה, ומתקרבת אלייך בצעדי ענק.

חשוב מאוד שתעקבי אחרי חודשי ההריון שלך כך תוכלי לתכנן ולארגן את כל הדברים הנחוצים לפני הלידה. אומנם הלידה באופן כללי היא רגע מרגש אך מוטב כי תבצעי את מרבית המשימות לפני הלידה. כך תוכלי לפנות אל מלוא תשומת הלב לתינוק ברגע שהוא מגיח אל אוויר העולם.

תופעות הריון בשבוע 27

אילו תופעות הריון יכולות להגיע בשבוע 27? ראשית נמשיך לספר כי מרבית תופעות ההריון נמצאות מאחורייך. בשלב הזה של ההריון את כל למודה ומנוסה וככל הנראה כל תופעה שתגיע אלייך, תדעי בדיוק כיצד לטפל בה וכיצד לגשת אליה.

אז מה כן יכול להיות חדש? יכול להיות שתרגישי מעט התכווצויות של השרירים בשבוע הזה. מדוע זה קורה? מכיוון שאת סוחבת בכל יום את משקל התינוק שלך בנוסף למשקל שלך שעלה בצורה כזאת או אחרת במהלך ההריון. כך שמדובר על משימה לא פשוטה שעלולה להביא גם להתכווצויות של השרירים.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 27?


האחריות שלך בתור אמא עתידית מתחילה עוד בשלב ההריון כאשר את צריכה לדאוג לבצע את כל הבדיקות והחיסונים טרם הלידה. האחריות הזאת משמעותית מאוד, והיא בעצם תכין אותך בצורה האידיאלית לאחריות שתהיה לך בתור אמא לעתיד. אז האם את באמת מצליחה לעקוב ולבצע את כל הבדיקות שאת נדרשת לעשות? אם את מרגישה קצת אבודה, אנו כאן על מנת לספר לך אילו בדיקות את צריכה לבצע בשבוע 27.

הבדיקה החדשה שאת צריכה לבצע החל משבוע 27 זה בעצם חיסון. מדובר על חיסון של שעלת, אותה תוכלי לבצע בקופת החולים שבה את חברה. מדובר על חיסון חשוב מאוד, ולכן תבדקי עם הרופא מתי את יכולה לגשת ולבצע אותו.

בנוסף ישנם גם את הבדיקות הישנות שאת צריכה לבצע, כך שאם עדיין לא ביצעת את הבדיקות הללו זה בהחלט הזמן לעשות זאת. מדובר על העמסת סוכר ועל בדיקות דם ובדיקות שתן כלליות.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 27

 

אם כל הבדיקות שלך יוצאות תקינות את בהחלט יכולה להוריד את מפלס הלחץ מבחינתך. בדיקות תקינות זוהי האפשרות הטובה ביותר שלך לוודא כי אין סיכויים גדולים שיתרחשו סיבוכים במהלך ההריון. אך בסופו של יום אף אחד לא יכול לתת לך תעודת ביטוח בנושא הזה. הסיבוך המשמעותי ביותר שיכול להתרחש בשבוע 27 להריון זה רעלת הריון. הסימנים המקדימים הם תחושה כללית לא טובה ואפילו נפיחות באזורים שונים בגוף. כך שאם את מרגישה לא טוב באופן קיצוני זה בהחלט הזמן לפנות לרופא על מנת שיבחן את מצבך מקרוב.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 27? 


מאוד חשוב לך לדעת מה את יכול ללבוש בכל שבוע של ההריון. אך באופן טבעי בשבוע 27 האפשרויות שעומדות לרשותך ילכו ויצטמצמו. אם בעבר היית יכולה ללבוש את כל הבגדים הרגילים שלך, כעת תמונת המצב שונה ואת צריכה לרכוש בגדים מיוחדים לתקופת ההריון. לכן תפני לעצמך את הזמן הנדרש על מנת לקנות בגדי הריון או בגדים רחבים יותר כל זאת בתנאי שעדיין לא עשית זאת.

אנו ממליצים לך לקנות בגדים שבצורה כזאת או אחרת יכולים ללוות אותך לרוב תקופת ההריון. כך שתוכלי לדעת שאת לא צריכה לקנות בגדים חדשים בכל שבוע או בכל שבועיים מחדש. גם ככה הזמן הפנוי שלך הולך ומצטמצם, אל תוספי לעצמך משימות שהן כרגע מיותרות.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 27

  1. יצא לך להכין לעצמך יומן הריון מסודר? אומנם את כבר בתחילתו של החודש השביעי אך זה עדיין לא מאוחר. עוד מעט מתחילות להגיע כל המשימות החשובות, ואת חייבת להיות מוכנה וערוכה לקראת זה.

  2. תשתי לפחות 2 ליטר של מים בכל יום ותאכלי ארוחות מסודרות ומזינות באופן קבוע. זוהי הדרך שלך להבטיח כי את נותנת לעובר שלך את כל מה שהוא צריך.

  3. פעילות גופנית חייבת להיות חלק בלתי נפרד מתקופת ההריון שלך. זה יגרום לך להרגיש טוב יותר וגם יוציא ממך אנרגיות שלא חשבת שיש בך.

  4. האם את מרגישה שאין לך אל מי לפנות או את מי לשאול שאלות? אם כן, פשוט תרגישי בנוח לפנות אל הרופא שלך הוא זה שיספק לך תשובות לכל השאלות.

  5. הלידה מתקרבת בצעדי ענק, וממש בקרוב את צפויה ללדת. אך עדיין העייפות והתשישות מהתקופה הארוכה של ההריון צפויים ללוות אותך. תיקחי לעצמך את ההפסקות הדרושות שתגיעי מוכנה ללידה.

רוצה שדולה מקצועית תלווה אותך?