שבוע 26

נותרו עוד 14 שבועות

התינוק שלך בגודל של קישוא (36 ס"מ)

אנו בהחלט יכולים להבין אותך אם תגידי לנו שהבטן מפריעה לך לתפקד במהלך היומיום שלך. התוכניות שלך ממשיכות כרגיל, אך לבטן יש את החוקים שלה כאשר היא גדלה וטופחת בכל יום מחדש.

המשיכי לשמור על תזונה נכונה ותיתני לעובר שלך את כל הסיבות להמשיך ולגדול בדיוק כמו שצריך. אל תוותרי על האפשרות לשים חגורת בטיחות ברכב למרות שהבטן שלך עלולה להפריע לך לשים אותה. תמשיכי להתנהל כמו שאת מתנהלת במהלך היומיום הרגיל שלך, גם אם הדברים עשויים להשתנות. זאת הדרך האידיאלית מבחינתך לשמור על שפיות על כל המשתמע מכך ובכל רובד אפשרי.

מה עובר על העובר בשבוע 26?

בשבוע 26 אפשר להגיד כי העובר שלך מתחיל לנסות ולהשתמש ביכולת הראייה שלו שעד כה לא הייתה בשימוש. העפעפיים שהיו סגורות נפתחות בהדרגה, והוא מצידו מנסה להבחין בדיוק היכן הוא נמצא. נכון לשלב הזה העובר שלך יוכל להצליח לראות למרחק של 25 ס"מ בלבד, אך אל תדאגי זה עוד ישתפר.

מבחינת הגודל שלו, העובר כבר איננו קטן כמו שהא היה בהתחלה. המשקל שלו כבר כמעט קילו אחד, ואורכו מתקרב ל-40 ס"מ. ללא ספק אי אפשר להישאר אדיש לעובר שנמצא בתוך הבטן שלך. יש אפילו נשים שמספרות כי הן מתקשות להבין כיצד העובר נמצא בתוך הבטן שלהן, מבחינתן זה משהו שהוא לא נתפס.

 

מה מרגישים בשבוע 26?


האם יצא לך להרגיש כאבי גב במהלך ההריון? אם לא אז יכול להיות שתתחילי להרגיש את כאבי הגב בשבוע הזה של ההריון. סך הכל את צריכה להחזיק משקל לא קטן בכל רגע נתון, וזה בהחלט יכול להוביל למצב שבו יופיעו אצלך כאבי גב. קחי את הדברים בפרופורציות, ובמידת הצורך תפני לרופא על מנת שיבחן את המצב מקרוב.

בנוסף לכך יכול להיות שתרגישי מעט יותר תשושה ועייפה מאשר בשבועות האחרונים שחלפו. אין מה לעשות ההתקדמות של ההריון עושה את שלה, ואת יכולה לנוח הרבה פחות מאשר בעבר. עייפות ותשישות זה חלק בלתי נפרד מתהליך הריון גם אם מדובר על שבוע 26 שהוא יחסית שבוע מתקדם. 

 

איזה חודש זה שבוע 26?


אולי את עדיין לא יודעת את זה אבל זה שאת מצליחה לעקוב אחרי ההריון שלך זה דבר חשוב מאוד. את כרגע נמצאת בשבוע 26 להריון שלך, ויש לא מעט אנשים שירצו לדעת בדיוק באיזה חודש את נמצאת. אם תגידי לאנשים שבוע 26 יכול להיות שהם לא יבינו בדיוק באיזה שלב את נמצאת בהריון שלך.

אז שבוע 26 הוא בעצם השבוע הלפני אחרון של חודש שישי. זאת אומרת שבעוד שבועיים מהיום את מתחילה את החודש השביעי להריון שלך. איזה התרגשות! ממש עוד מעט הלידה כבר תהיה ממש מעבר לפינה וההתרגשות תבוא ביחד איתה באופן וודאי.

תופעות הריון בשבוע 26

כל תופעות ההריון שיכולות להופיע בשבוע 26 הן תופעות הריון שאת בוודאי מכירה. שום תופעת הריון שתופיעה בשבוע הזה לא צפויה להפתיע אותך, בכל זאת את כבר נמצאת בעיצומו של הליך ההריון וככל הנראה כל תופעות ההריון כבר פקדו אותך.


חשוב גם שתביני שתופעות הריון הן דבר חולף, אך יכולות להיות תופעות הריון שייעלמו לאחר תקופת זמן מסוימת אך גם יחזרו בסופו של יום. אין לך שום דרך לדעת אילו תופעות הריון יכולות לפקוד אותך בשבוע הקרוב, כל מה שאת צריכה לעשות זה בעיקר להתאזר בסבלנות.


האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 26?


בכל הזדמנות שיש לנו אנו מסבירים לך עד כמה חשוב לבצע את הבדיקות במהלך תקופת ההריון. הבדיקות הן הדרך האולטימטיבית עבורך לדעת כי ההריון שלך מתקדם כמו הציפיות. אי אפשר לדעת מה צופן העתיד, והריון יכול באופן פתאומי להידרדר ואת חייבת להיות תמיד עם יד על הדופק. הבדיקות יסייעו לך להבין האם יש סיבות שידלקו אצלך נורות אדומות.

במהלך שבוע 26 את צריכה לבצע סקירת הריון. בעצם מדובר על כל הבדיקות הכלליות שנועדו לאבחן את מצבך ואת מצב העובר שלך. הבדיקות הללו הן הדרך הטובה ביותר לראות אלמנטים שונים שאמורים להיות בעייתיים. אם הבדיקות יוצאות תקינות סימן שההריון מתקדם בדיוק כמו שאת מצפה.

בנוסף בשבוע 26 את עדיין יכולה לבצע העמסת סוכר כל זאת בתנאי שעדיין לא ביצעת את העמסת הסוכר. באמצעות העמסת סוכר ניתן לדעת האם יש לך סכרת הריון או שעד כה המצב עובר בצורה תקינה.


סיבוכים אפשריים בשבוע 26

כמו שאת בטח יכולה לנחש מרבית הסיכויים לסיבוכים נמצאים מאחור, ואת בשבוע 26 יכולה להיות הרבה יותר רגועה. אחת מהסיבוכים האפשריים שאת צריכה להכיר זה מצב של רעלת הריון. אם את עולה יותר מ-2 ק"ג בשבוע או שאת מבחינה בנפיחות באזור הרגליים או הקרסוליים – את צריכה לפנות לרופא. זיהוי מוקדם של רעלת הריון יכול להציל אותך וגם את העובר שלך, כך שאת תמיד צריכה להיות ערנית לכל שינוי שמראה סימנים לכך. רעלת הריון זה אחת מהסיבוכים השכיחים ביותר החל משבוע26 של הריונך.


מה מומלץ ללבוש בשבוע 26? 


עד כמה הבטן מפריעה לך לבחור אילו בגדים ללבוש בכל שבוע? אנו בטוחים כי הבטן מפריעה בין אם תודי בכך או שלא. אומנם יש נשים שמצליחות לאהוב את הבטן שגדלה להן, אך זה עדיין ימנע מהן ללבוש את כל הבגדים שהן אוהבות – וזה יכול להיות מעט מתסכל. אז מה עושים במקרה הזה? הפתרון הטוב ביותר יהיה פשוט לרכוש בגדי הריון או לרכוש בגדים שהם קצת יותר רחבים.

זוהי ההזדמנות הטובה ביותר שלך לצאת לקניות של בגדים מבלי לקבל ביקורת. מצד אחד זה יכול לשפר את ההרגשה הפנימית שלך, ומצד שני את תוכלי להעשיר את הארון שלך. חשוב שתקני בגדים שיתאימו לשבועות הבאים, כך שלא תצטרכי למצוא את עצמך רוכשת בגדים בכל שבוע מחדש.


על מה צריך להקפיד בשבוע 26

  1. את כבר יכולה לראות את הלידה הצפויה באופק, ואם עד כה ההריון מתקדם בצורה טובה את בהחלט על הגל. תעשי לעצמך יומן הריון מסודר שבו תוכלי לרשום כל מה שקורה וכל מה שאמור לקרות.

  2. הדרך הטובה ביותר שבה תוכלי להבטיח כי ההריון יתקדם בצורה תקינה זה לשמור על תזונה נכונה ולשתות לפחות 2 ליטר של מים בכל יום.

  3. הבטן מתחילה להיות קצת יותר כבדה ומכאן פעילות גופנית יכולה להיות קשה יותר. אך אל תוותרי לעצמך, גם אם קשה תמשיכי או תתחילי להתאמן.

  4. הרופא שמטפל בך יהיה הכתובת שאליה תוכלי להפנות את כל השאלות ואת כל הבעיות שיש לך. הרופא הוא זה שאמור בסופו של יום להוריד מבחינתך את מפלס הלחץ ואת כל החשש.

  5. אם עד כה הצלחת להעלים את התשישות ואת העייפות, החל משבוע 26 יהיה לך קשה לעמוד בזה. תעשי לעצמך את ההפסקות הדרושות על מנת להמשיך בהריון כמו שצריך.