שבוע 23

נותרו עוד 17 שבועות

התינוק שלך בגודל של אשכולית (28 ס"מ)

ההריון שלך מתקדם, ואת בטח סקרנית לדעת מה עומד להתרחש בשבוע הקרוב. אז את כבר הגעת לשבוע 23 של ההריון שלך, מי היה מאמין שעד לא מזמן היית רק בתחילתו של ההריון?

בשבוע הזה יכולות להתחיל להופיע בצקות או כל מיני סימנים הקשורים להתקדמות ההריון. אל תיכנסי לפאניקה, כל תופעה מהסוג הזה תיעלם מיד עם סיום ההריון, אך כמובן שזה יכול להיות קצת לא נעים. חשוב מאוד שתיקחי את הדברים בפרופורציות, כי כל הלחץ שמתווסף להריון שלך הוא לא בהכרח דבר חיובי. את יכולה להשפיע בצורה חיובית או שלילית על התפתחות ההריון שלך.

מה עובר על העובר בשבוע 23?

אז מה שלום העובר שלך? כמובן שאנו כאן על מנת לתת לך עדכון לגבי מצבו הנוכחי של העובר שלך נכון לשבוע 23. ממש בעוד מספר שבועות כאשר התינוק יגיח אל אוויר העולם הוא יתחיל לינוק חלב, אך הוא עובר גם בשבוע הזה על רפלקס המציצה. כך שברגע האמת הוא ידע בדיוק מה עליו לעשות ואיך הוא אמור לינוק את החלב.

באיזה גודל בדיוק נמצא העובר שלך נכון לשבוע הנוכחי? העובר שלך כבר עבר את משקל ה-500 גרם. מבחינת הגודל שלו הוא כבר חצה את רף 30 ס"מ. כך שהעובר שעד לא מזמן היה בגודל מזערי, הופך להיות כבר בגודל שלא ניתן להתעלם ממנו.

 

מה מרגישים בשבוע 23?


בין אם זה הריון ראשון שלך או הריון שני ומעלה, את בוודאי מרגישה את העובר שלך זז ובועט. יכול להיות שאת מרגישה את זה בצורה מאוד חלשה, אך אנו יכולים להבטיח לך כי ככל שההריון יתקדם כך גם תרגישי עוד יותר את העובר שלך. לא מן הנמנע כי אפילו תבקשי מפעם לפעם שזה פשוט יפסק, אבל שוב זה דבר שהוא זמני לתקופת ההריון.

בנוסף את עשויה להרגיש שוב מעט תשישות, אך ההרגשה הזאת עשויה להשתנות בהתאם לכמות השעות שאת נחה בהן. העייפות מגיעה בעיקר בגלל היעדר שינה וריבוי של משימות, לכן את תמיד צריכה לשים את עצמך בראש סדר העדיפויות – לפחות בשלב הזה של ההריון.

 

איזה חודש זה שבוע 23?


את באמת מצליחה לעקוב אחרי ההריון שלך? אומנם כרגע זה עשוי להיראות כמו דרך שהוא קל ובסיסי, אך עוד מעט עם כל הדברים שתצטרכי לעשות המשימה תהפוך להיות קשה יותר. על מנת להקל עלייך ולספק לך את כל האינפורמציה הדרושה, אנו כאן על מנת להסביר לך בדיוק באיזה חודש את נמצאת בתקופה הזאת של ההריון.

אז אנו לא יודעים אם שמת לב אך שבוע 23 הוא השבוע האחרון של החודש החמישי. ממש בשבוע הבא את כבר מגיעה לחודש השישי של ההריון שלך. את בוודאי מתרגשת לנוכח הבשורה המשמחת הזאת.

תופעות הריון בשבוע 23

ישנן מספר תופעות הריון הקשורות לשבוע 23, התופעות הנפוצות ביותר הן הופעה של בצקות והופעת ורידים בולטים בחלקים שונים בגוף. מדובר על תופעות הריון שהן הגיוניות וטבעיות לשבוע 23 כך שאין לך מה לקחת את התופעות הללו למקומות קיצוניים או לפנות לרופא בגללן.

בנוסף לתופעות הללו יכול להיות שיהיו לך גם טחורים, אך כאן זה מאוד אינדיבידואלי בין אישה אחת לאישה אחרת. לא כולן סובלות מטחורים, וכמובן שיש לא מעט דרכי טיפול שעשויות להקל עלייך את התופעה הזאת. כל אחת בוודאי יודעת כי טחורים זה אף פעם לא דבר שהוא נעים במיוחד.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 23?


הבדיקות שאת צריכה לבצע הן חלק בלתי נפרד מההריון שלך. בתור אמא לעתיד את חייבת כבר מעכשיו להיות מאוד אחראית ולדעת כי ביצעת את כל הבדיקות שאת אמורה לבצע. אם יש לך ספק לגבי בדיקה כזאת או אחרת כל מה שאתם צריכה לעשות זה לפנות לרופא שלך והוא כבר ידע להגיד לך בדיוק איזה בדיקות את צריכה לבצע. 

באופן כללי אם עדיין לא ביצעת בדיקת מי שפיר, את כבר נמצאת באיחור מכיוון ששבוע 22 היה השבוע האחרון לביצוע הבדיקה הזאת. אם לא הספקת לעשות אותה, התקשרי עוד היום לרופא על מנת להתייעץ איתו מה ניתן לעשות.

בנוסף שבוע 23 הוא השבוע האחרון שבו את יכולה לבצע סקירת מערכות מאוחרת. מדובר על בדיקה סופר חשובה, ולכן אל תדחי את הבדיקה לשבוע הבא כי את כבר תהיי באיחור.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 23

 

את תמיד צריכה להיות עם יד על הדופק לכל שינוי שאמור להעיד על סיבוך אפשרי של ההריון שלך. בסופו של יום אף אחד לא באמת יכול לדעת מראש מה עומד לקרות בתקופה כזאת או אחרת של ההריון שלך. אך באופן כללי הסיכון לסיבוך אפשרי בשבוע 23 להריון הוא אפסי. סכנת ההפלה כבר מזמן הפכה להיות כמעט ולא אפשרית, כך שמפלס הלחץ בהחלט ירד בצורה משמעותית מבחינתך. מה שכן את תמיד צריכה להיות ערנית, וכל שינוי משמעותי יחייב אותך לפנות לרופא על מנת לקבל ממנו את חוות הדעת שלו.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 23? 


האם יצא לך כבר לרכוש בגדים חדשים במהלך תקופת ההריון שלך? אנו מאמינים שכן, הרי זה אחד מהתחביבים המשמעותיים ביותר של מרבית הנשים בישראל ובעולם כולו. הבגדים הישנים שהיית לובשת עד כה כבר ככל הנראה לא בדיוק עולים עלייך, ולכן את צריכה להצטייד בבגדים חדשים שיאפשרו לך להרגיש בנוח.

אנו יכולים לספק לך שתי המלצות חשובות הקשורות למה ללבוש בשבוע 23. ראשית תוכלי עדיין ללבוש בגדים רחבים שהיו ברשותך בעבר, הם עדיין אמורים לעלות עלייך. בנוסף אם את מחליטה לקנות בגדים חדשים מוטב כי תרכשי בגדים רחבים כאלה שיספקו אותך לכל תקופת ההריון. כך לא תמצאי את עצמך נכנסת לחנויות בגדים בכל שבוע מחדש, דבר שיגרום לך להוציא מאות שקלים בכל חודש.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 23

  1. את עדיין זוכרת מה את עושה בכל יום? אם הזיכרון שלך לא בשיאו זה בהחלט דבר נפוץ מאוד בהריון. על מנת שלא תשכחי לבצע דברים מוטב כי תנהלי לעצמך יומן הריון מסודר.

  2. אנו ממליצים לך לקחת איתך בכל יום בקבוק מים קטן ולדאוג לשתות 2 ליטר של מים לפחות. בנוסף תכיני לעצמך ארוחות מסודרת שיהיו מספיקות לך למשך הימים הקרובים.

  3. הבטן מתחילה לצאת ובטח הדימוי העצמי שלך נפגש כתוצאה מכך. הדרך הטובה ביותר שלך לשמור על דימוי עצמי חיובי זה באמצעות פעילות גופנית בחדר כושר או אפילו בבית.

  4. הרופא שלך אמור תמיד להיות זמין על מנת לתת לך עצות או אבחנות חשובות. תוכלי תמיד להרגיש בנוח לפנות אליו גם אם זה בכדי להוריד במעט את מפלס הלחץ שלך.

  5. כמה אנרגיות יש לך בכל יום? ככל שהריון שלך יתקדם את בוודאי תרגישי כי הכוחות אוזלים ממך. תצאי להפסקות בהתאם לצרכים שלך, זה חיוני וחשוב במיוחד בהריון.