שבוע 18

נותרו עוד 22 שבועות

התינוק שלך בגודל של מלפפון (14 ס"מ)

הגענו כבר לשבוע 18, אם עד לא מזמן ההריון היה נוכח במחשבות שלך במשך כל היום – כנראה שכבר התרגלת אליו, כך שאת יכולה להתעסק עם לא מעט דברים אחרים שבעבר היית נמנעת מלעשות בגלל המחשבות המרובות על ההריון.

אם את מרגישה את העובר שלך זה ככל הנראה לא ההריון הראשון שלך. מרבית הנשים שנמצאות בהריון ראשון מרגישות את העובר רק אחרי שבוע 20. כיצד ניתן לזהות את התזוזות או הבעיטות של העובר? זה מרגיש כמו גזים שנמצאים בתוך הבטן. בהתחלה יהיה לך קשה לזהות שזה זה, אך עם הזמן את כבר תביני בדיוק מתי את מרגישה את התזוזות או הבעיטות של העובר.

מה עובר על העובר בשבוע 18?

האם את יודעת כי את מרבית הזמן מעביר העובר בשינה? בשלב הזה הוא כבר יודע לזוז, אך עדיין הוא מעדיף לבלות את מרבית שעות היום בשינה. אין לך מה לבוא אליו בתלונות כמובן, הרי חסרים לו גירויים בתוך הבטן – ולכן הוא פשוט מעדיף תמיד לישון. יש חוקרים שאפילו טוענים כי העובר מצליח לחלום בתוך הבטן, אך זוהי נכון לעכשיו רק השערה.

אז כמה כבר התינוק שלך התפתח? נכון לעכשיו הוא כבר מגיע למשקל של 250 גרם ולגובה של 15 ס"מ. מבחינה יותר מוחשית ניתן להגיד כי הוא בגודל של פלפל ארוך, כך שהוא כבר לא ממש קטן. עם הזמן העובר שלך מתחיל לקבל צורה.

 

מה מרגישים בשבוע 18?


האם את מרגישה תחושות רעב משונות? רוב הנשים שנמצאות בשבוע ה-18 להריון שלהן מספרות לנו כי זוהי אחת מהתחושות החזקות ביותר שזכורות להן. הן פשוט רעבות תמיד, ומוכנות לאכול כמעט הכל כל עוד זה לא מעורר בהן תחושת בחילה. אל תתביישי לשלוח את בעלך לעשות קניות באמצע הלילה, זה חלק בלתי נפרד מתקופת ההריון.

בנוסף תחושת התשישות והעייפות יכולה לחזור אלייך, כל עוד את לא ישנה כמו שצריך בלילה. לכן ההמלצה שלנו אלייך היא לישון כמו שצריך ולאכול ארוחות מזינות שיסלקו את תחושת הרעב. כך תוכלי לדעת שאת לגמרי נמצאת במקום הנכון – ואת לא עושה טעויות שאחרי ההריון תצטרכי לשלם עליהם.

 

איזה חודש זה שבוע 18?


חשוב מאוד שתמיד תהיה ערנית להתקדמות של ההריון שלך, כך תוכלי לדעת בדיוק מתי את נכנסת לחודש תשיעי. אומנם זה לא מאוד מסובך לעקוב אחרי ההריון, אך ישנן לא מעט נשים שמפספסות את החודשים – ואז הן פשוט הולכות לאיבוד.

אז את כרגע נמצאת בשבוע 18 להריון שלך, שבוע 18 נמצא בדיוק באמצע של החודש הרביעי. מדובר על אחד מהחודשים היותר רגועים בהריון שלך מכיוון שהוא נמצא בדיוק באמצע. עוד מעט את כבר תתחילי להיות מעט יותר בלחץ בגלל שלידה עצמה תתקרב אלייך בצעדי ענק ואת חייבת להיות ערוכה אליה.

תופעות הריון בשבוע 18

כמו שכבר אמרנו אחת מתופעות ההריון השכיחות ביותר בשבוע 18 עבור נשים שזה לא ההריון הראשון שלהם זה הבעיטות והתזוזות של התינוק. אומנם זה שבוע קצת גבולי בכל מה שקשור לתחושות מצד התינוק, אך יש נשים שמספרות לנו כי הן כבר מרגישות אותו.

כל שאר תופעות ההריון שהיו מזוהות עם תחילת ההריון כמו שכבר סיפרנו לכן נעלמו. סך הכול המצב שלך נכון לעכשיו הרבה יותר טוב ונוח מאשר היה בתחילת ההריון. את יכולה לנצל את הזמן הזה ללא תופעות הריון לעשות הרבה דברים שהיית דוחה בעבר.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 18?


אנו מקווים כי כבר ביצעת סקירת מערכות, כי היית צריכה לבצע את הבדיקה הזאת עד לשבוע 17. היה לך מספיק זמן לבצע את הבדיקה הזאת, והחל משבוע 18 היא כבר לא ממש רלוונטית. אם עדיין לא ביצעת את הבדיקה הזאת בגלל החשיבות שלה, אנו ממליצים לך להתייעץ עם הרופא מה כדאי לעשות כי זה יכול להיות מאוד משמעותי. 

אחת מהבדיקות שאת צריכה לעשות זוהי בדיקת חלבון עוברי, אם עדיין לא ביצעת אותה כמובן. סך הכול מדובר בבדיקת דם פשוטה, כך שאין שום מניעה שתעשי את הבדיקה בכל יום שבו את פנויה. באמצעות הבדיקה תוכלי לדעת את הסיכויים שלתינוק יהיה תסמונת דאון.

עוד בדיקה שאת יכולה לבצע בשבוע הזה זה בדיקת מי שפיר שגם היא יכולה לתת לך תמונת מצב לגבי העובר שלך. סך הכול מדובר על שתי בדיקות חשובות מאוד עבור העובר שלך.


סיבוכים אפשריים בשבוע 18

את בטח כבר מרגישה הרבה יותר בטוח בהריון שלך, ולא כל בעיה קטנה ישר גורמת לך להיכנס לפאניקה. סך הכול בשבוע 18 ההריון הוא כבר מאוד יציב, וכמעט לא קיימים סיכונים בשבוע הזה. את יכולה להיות הרבה יותר רגועה, ולתת לעצמך את הזמן הדרוש על מנת לנוח לקראת הלידה.

כמובן שזה לא נוגד את ההמלצה שלנו אלייך שתמיד להיות עם יד על הדופק כי הפתעות יכולות להתרחש גם ללא כל התראה מוקדמת. כך שתשימי לב אם את מרגישה דברים מוזרים, כאלה שמחייבים אותך לפנות לרופא על מנת לקבל ממנו אבחנה מדויקת.


מה מומלץ ללבוש בשבוע 18? 


כמה את אוהבת בגדים? זה ככל הנראה אחד מהדברים שיכולים לשנות את כל מצב הרוח שלך. לכן אנו כאן על מנת לעזור לך להחליט מה את יכולה או צריכה ללבוש בשבוע 18 להריון שלך. הבטן שלך כבר ככל הנראה יצא החוצה, ולכן את לא יכולה ללבוש כל בגד שאת רוצה – כי לא תמיד הבגדים הישנים יעלו עלייך בשלב הזה של ההריון.

אני ממליצים לך לכל אורך ההריון ללבוש בגדים נוחים, כאלה שיגרמו לך להרגיש קלילה יותר. קחי לעצמך את הזמן הדרוש להחליט איזה בגד היא הולם אותך בכל יום. אם אין לך בארון בגדים שמתאימים למצב החדש, תוכלי ללכת לקנות בגדי הריון שיתאימו לך בצורה מושלמת.


על מה צריך להקפיד בשבוע 18

  1. איזה כיף שההריון מתקדם בקצב טוב, אך האם את יודעת בדיוק מה את צריכה לעשות בכל שבוע? אל תיקחי הימורים שעלולים לעלות בבריאות שלך או של העובר, תעשי לעצמך יומן הריון מסודר.

  2. את חייבת לשתות מספיק מים ולאכול ארוחות מאורגנות לאורך כל היום. זה חשוב מאוד להצלחת ההריון שלך, ואל תזלזלי בנושא הזה.

  3. בין אם את אוהבת ספורט או שאת פחות מתחברת, חשוב מאוד שתעשי מעט פעילות גופנית זה גם יעזור להתפתחות העובר שלך ולזרימת דם לכל חלקי הגוף.

  4. אם את מרגישה שמשהו לא תקין בהתפתחות של ההריון, תוכלי תמיד לפנות אל הרופא שלך. הוא איש המקצוע שאמור ללוות אותך בכל תקופת ההריון, ואת יכולה להרגיש בנוח לפנות אליו תמיד.

  5. יכול להיות שהעייפות והתשישות יהיו חלק בלתי נפרד מההריון שלך, אך עדיין את צריכה לדעת מתי את יכולה לנוח ולצבור כוחות לקראת ההמשך – אל תעמיסי על עצמך יותר מידיי.