שבוע 39

שבוע אחרון 🙂

התינוק שלך בגודל של אבטיח גדול (53 ס"מ)

הלחץ לקראת הלידה המתקרבת מתחיל להשפיע עלייך? אנו בהחלט יכולים להבין אותך. זוהי סיטואציה חדשה ומלחיצה, בטח אם מדובר על הריון ולידה ראשונה שאת הולכת לעבור בחייך.

 

על מנת שתוכלי להיות ערוכה ומוכנה לקראת הלידה אנו ממליצים לך לנצל את הזמן להתארגנות וסידור הבית. עלייך לזכור כי לאחר הלידה לא יהיה לך מספיק זמן לבצע את המשימות הקטנות הללו, וכעת זה בהחלט יכול להעסיק אותך. כמובן שיכול להיות שתהיה קצת מוגבלת בכל מה שתוכלי לעשות בגלל ההריון, אך ככל שתמלאי יותר על היום שלך כך תוכלי להרגיש טוב יותר. אין לך באמת משהו אחר שתוכלי לעשות נכון לשבוע 39 שבו הלידה כל כך קרובה.

מה עובר על העובר בשבוע 39?

בשלב הזה העובר בעיקר משיל את שכבת העור הישנה ומתהדר בשכבת עור חדשה חסינה יותר. כל זאת על מנת שכאשר הוא ייצא אל אוויר העולם הוא יהיה מוכן לקראת המאורע הזה. בנוסף פלומות השיער שפזורות על חלקים נרחבים מגופו יורדות בצורה עקבית, אך עדיין לאחר הלידה תוכלו לראות עדיין פלומות שיער.

כעת העובר כבר ככל הנראה חצה את רף ה-3 ק"ג, והוא עולה במשקל באופן קבוע עד ללידה עצמה. כך שקשה מאוד להעריך בשלב הזה באיזה משקל ייוולד העובר שלך מכיוון שזה מאוד דינאמי ומשתנה בין עובר אחד לעובר אחר.

 

מה מרגישים בשבוע 39?


את כבר מחכה להיכנס לחדר הלידה ולסיים את ההריון? זוהי ללא ספק אחת מהטענות השכיחות ביותר שמרבית הנשים בשבוע 369 מספרות לנו. מצד אחד הקושי עם ההריון המתמשך שכבר הפך להיות קשה מנשוא, ומנגד הציפייה לחבק ולנשק את התינוק הקטן שזה עתה נולד. אז זוהי בהחלט הרגשה שיכולה להציף אתכם בשבוע הזה.

בנוסף את יכולה להרגיש מספר אזורים שעלולים לכאוב לך בגוף. כאבים בשלב הזה של ההריון זה דבר שכיח מכיוון שאת כבר סוחבת את ההריון כבר תקופה ארוכה. סך הכל לא נשאר לך עוד יותר מידיי זמן לסחוב, אז תחכי בסבלנות עד אשר ירדו לך המים ויגיעו כמובן הצירים הסדורים שמבשרים על הלידה.

 

איזה חודש זה שבוע 39?


בשבוע 39 את נמצאת בדיוק באמצע של החודש התשיעי להריונך. זה אומר שממש בכל רגע יכולים לרדת לך המים או שתקבלי את הצירים הסדורים המבשרים על תחילת הלידה. כמובן שאין לך מה להיכנס לפאניקה כי בוודאי התארגנת לקראת המאורע המיוחד ואת לגמרי מוכנה לקראת הרגע שבו הכל יקרה.

לא סתם התעקשנו בשבילך שתעקבי אחרי חודשי ההריון, כך היית יכולה לאפשר לעצמך להגיע לשבוע 39 כאשר כל הדברים מסודרים לקראת הלידה. אם עדיין השארת דברים באוויר יש לך עוד הזדמנות אחרונה לסגור הכל ולדעת שאת לגמרי בשלב שבו את מוכנה לקראת הלידה עצמה.

תופעות הריון בשבוע 39

בשלב הזה של ההריון את בעיקר תהיי מרוכזת בשלב שבו תצטרכי ללדת ופחות מתופעות ההריון שיכולות להופיע. נציין גם כי בשלבי ההריון הסופיים תופעות ההריון הן דבר הרבה פחות שכיח בהשוואה לתחילת או אמצע ההריון שבשלבים הללו תופעות הריון היו פשוט חלק בלתי נפרד מכל הסיטואציה.

אז מה כן נוכל לספר על תופעות הריון בשבוע 39? ראשית שככל הנראה את צריכה ללכת לעיתים תכופות יותר לשירותים, זה נגרם בגלל שהעובר שלך יורד באזור האגן לקראת הלידה. הוא לוחץ על שלפוחית השתן וזה בהחלט יכול להפריע לך. בנוסף נפיחויות ובצקות זה גם משהו שאופייני מאוד לשלב הזה של ההריון, בטח כאשר את במרחק נגיעה מהשלב שבו את נכנסת לחדר הלידה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 39?

את כבר נמצאת בשלבים הסופיים של ההריון, כך שאת מרבית הבדיקות כבר ביצעתם. אם הספקת לעשות את כל הבדיקות בזמן, את בהחלט יכולה להיות רגועה ולדעת כי ההריון שלך מתקדם בדיוק כמו שציפית. בשבוע 39 את בעיקר תצטרכי להגיע לבדיקה השבועית אצל הרופא שלך על מנת שהוא יבחן את התקדמות ההריון ויראה שהכול תקין. מדובר על המלצה בלבד, אך מרבית הנשים עושות זאת.

בנוסף בחלק מהמקרים הרופא עשוי להמליץ לבצע בדיקת מוניטור ואולטרסאונד. בבדיקה הזאת בוחנים מקרוב את מצבו של העובר מבחינת קצב הדופק של העובר והצירים שאת חווה. זה עוד דרך לראות מקרוב שהכול תקין, ולנסות להעריך בעוד כמה זמן בדיוק תצטרכי להיכנס לחדר הלידה. זה אולי הדבר העיקרי שמעסיק אותך בשלב הנוכחי. 

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 39

נכון להיום את נמצאת בשלב שבו מרבית העיסוקים והמחשבות שלך מתרכזות בלידה עצמה מכיוון שאת כבר נמצאת בחודש התשיעי להריונך. גם מבחינת הסיבוכים, כל הסיבוכים של ההריון עצמו כבר נמצאים מאחורייך וכעת את יכולה לחשוב על הסיבוכים האפשריים בלידה. אומנם הלידה זה לא תהליך טבעי, אך עדיין הוא מאוד בטוח וכמות הסיבוכים שמתרחשים בו הינה מזערית. כיום מרבית הלידות מתבצעות בהצלחה רבה, כך שאת בהחלט יכולה להיות מעט יותר רגועה. אם כל הבדיקות שלך יצאו תקינות עד כה, הלידה גם היא אמורה לעבור בצורה בטוחה.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 39? 

בשלב הזה של ההריון ניתן לחלק את הנשים לשתי קבוצות מרכזיות – ישנן את הנשים שלא אכפת להן מה הן לובשות ומבחינתן הן שמות על עצמן כל מה שבא ליד ומצד שני הנשים שמקפידות להתלבש כמו שצריך עד לרגע האחרון. אם אתן שייכות לקבוצה הראשונה אז כנראה החלק הזה פחות יעסיק אתכן, אם אתם שייכות לקבוצה השנייה אז אנו כאן על מנת לייעץ לכן.

אז נציין כי בשלב המתקדם הזה של ההריון אנו ממליצים לכן ללבוש בעיקר בגדים שיהיו לכן הכי נוחים. את לא באמת יכולה לדעת מתי בדיוק ירדו לך המים ומתי יתחילו הצירים, ולכן הנוחות היא הבסיס. תוכלי ללבוש בגדי הריון או בגדים שהם במידה קצת יותר גדולה על מנת שתוכלי להרגיש איתם בנוח.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 39

  1. הלידה יכולה להתרחש ממש בכל רגע, ואת צריכה לדעת שתיק הלידה שלך מוכן. תשימי אותו ליד הדלת או אפילו כבר בתוך המוכנית כך שלא תתעכבי בשעת הצורך.

  2. מיד לאחר הלידה את הולכת להישאב אל תוך המשימה החשובה ביותר שלך שזה גידול התינוק או התינוקת. לכן תכיני לעצמך ארוחות מסודרות ואפילו תארגני את הבית.

  3. את חוששת לקראת הלידה? זה הזמן לקרוא באינטרנט ולנסות לדלות כמה שיותר מידע עוד לפני שאת הופכת להיות אמא על מנת שתרגישי הכי מוכנה שרק אפשר.

  4. הבדיקות אצל הרופא צריכות להתקיים בכל שבוע במהלך החודש התשיעי עד ללידה עצמה. בנוסף בכל שאלה תוכלי לפנות אליו בטלפון על מנת לקבל מענה מקצועי.

  5. אם את מרגישה בכאבים לא מוסברים או בחוסר נוחות שיכולה לשבש את שגרת החיים שלך תפני לרופא. הוא ימליץ לך לקחת תכשירים ותרופות שונות שעשויות להקל עלייך בצורה משמעותית את הכאבים ואת חוסר הנוחות.