שבוע 22

נותרו עוד 18 שבועות

התינוק שלך בגודל של פלפל (28 ס"מ)

 

נקודת אמצע ההריון נמצאת כבר מאחורייך, ואת בשלב רגועה מאוד בהריון שלכם. לפעמים אפילו את עשויה להרגיש מעט משועממת כי כל הדברים שמייחדים את ההריון נמצאים מאחורייך. ישנן נשים שאפילו מספרות כי הן שוכחות בחלק מהזמן שהן בכלל נמצאות בהריון.

אומנם הבטן כבר מתחילה לגדול, ובכל יום שעובר היא מגיעה לממדים הרבה יותר גדולים. אך עדיין מדובר על שלב שבו את יכולה לדאוג יותר לעצמך, דבר שאולי לא יצא לך לעשות במשך כל תקופת ההריון. קחי את הזמן על מנת לוודא מה בדיוק חסר לך וכיצד את יכולה להשלים אותו. עוד מספר שבועות לא יהיה לך זמן לדאוג לעצמך בשום צורה.

מה עובר על העובר בשבוע 22?

נציין כי בשלב הזה של ההריון כל המערכות והאיברים בגופו של העובר נמצאים במקום שלהם. אומנם חלק מאותם איברים עדיין לא מתפקדים כמו שצריך, אתן צריכות להיות קצת יותר סבלניות עד שכל המערכות בגופו של העובר יפעלו בצורה תקינה. אך בשביל הנושא הזה את צריכה לבצע סקירת מערכות שבה ניתן לראות בדיוק כיצד המערכות בגופו של העובר פועלות.

אז כמה העובר שלך כבר גדל מאז השבוע הקודם? העובר שלך כבר הגיע למשקל של 500 גרם, הוא כבר מזמן לא קטן. מבחינת הגודל שלו, העובר שלך כבר ככל הנראה כמעט מגיע לגובה של 30 ס"מ. את כבר בוודאי יכולה להרגיש עד כמה הוא גדול.

 

מה מרגישים בשבוע 22?


התקופה הזאת של ההריון היא תקופה מאוד רגועה, כך שאת לא צפויה להרגיש יותר מידי דברים. אולי את תרגישי את התינוק שלך זז או מנסה לבעוט, אך זה בגדול יהיה המקסימום שאת הולכת להרגיש בשבועות הקרובים. בין אם את אוהבת את הבעיטות או התזוזות או שזה מפריע לך זה בהחלט סימן טוב שהתינוק שלך מראה סימנים חיוביים.

כמו שאמרנו מכיוון שזוהי תקופה יחסית רגועה זה זמן מצוין שתוכלי לפנות אותו על מנת לדאוג לעצמך. תשימי את עצמך במרכז בשבועות הקרובים, כי ממש עוד מעט התינוק שלך הולך לתפוס את כל תשומת הלב. אלו הם הרגעים האחרונים שנותרו לך על מנת לדאוג לעצמך לפני כולם.

 

איזה חודש זה שבוע 22?


את ממשיכה לעקוב אחרי ההריון שלך? כל הכבוד לך, זה בהחלט חשוב ומשמעותי על מנת שתוכלי לתכנן את הזמן שלך בצורה יעילה. תכנון לא נכון של ההריון עלול להביא למצב שתדחי את כל המשימות לדקה ה-90, ומכאן את תהיה במרתון להספיק את הכל בזמן.

כרגע את נמצאת בשבוע ה-22 להריון שלך, מבחינת חודשים מדובר על החודש החמישי להריון. את נמצאת יחסית בהתחלת החודש החמישי כך שזה מה שאת צריכה לזכור. אך כמובן שמוטב שתמיד תהיי עם יד על הדופק על מנת לוודא בדיוק מתי את אמורה ללדת.

תופעות הריון בשבוע 22

לא מעט נשים מספרות כי בשבוע 22 הן מתחילות לשים לב לסימני מתיחה בבטן. סימני המתיחה נוצרים מכיוון שמידיי יום הבטן שלך גדלה בצורה משמעותית, וזוהי תופעה מוכרת בגופך. אין לך מה להיכנס לפאניקה לאחר הלידה כאשר הבטן שלך חוזרת לממדים הטבעיים גם סימני המתיחה ייעלמו.

אם סימני המתיחה מאוד מפריעים לך תוכלי להשתמש בתכשירים שונים שנועדו להסתיר את הסימנים הללו. את התכשירים תוכלי למצוא בבתי המרקחת או בחנויות השונות. התכשירים הללו נפוצים מאוד, כך שקשה להאמין שלא תצליחי למצוא אותם כמעט בכל מקום אליו תיכנסי.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 22?


כבר אמרנו לך שהשבועות הקרובים הם הזמן המושלם שבו תוכלי לדאוג לעצמך? למה אנחנו מזכירים זאת פעם אחת נוספת? מכיוון שאת לא צריכה לבצע שום בדיקה חדשה במהלך השבוע ה-22 להריון שלך. זאת אומרת שאם היית מספיק אחראית לבצע את כל הבדיקות עוד בשבועות הקודמים, יש לך שבוע נוסף של מכונה ללא בדיקות נוספות.

אם שכחת לעשות את אחת הבדיקות, אנו כאן כמובן על מנת להזכיר לך שעדיין לא מאוחר לבצע אותן. הבדיקה הראשונה שאת צריכה לבצע בהקדם האפשרי זוהי סקירת מערכות מאוחרת. מדובר על בדיקה מאוד חשובה, כך שאל תמרחי את הזמן ותרוצי לבצע אותה בהקדם על מנת לוודא שהכול תקין עם מערכות גופו של העובר שלך.

בדיקה נוספת היא בדיקת מי שפיר, גם היא חיונית מאוד לעובר שלך. באמצעות הבדיקה הזאת מוודאים כי העובר אינו מפתח תסמינים הקשורים לתסמונת דאון.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 22

 

מרבית הסיבוכים כבר נמצאים מאחורייך, כך שאת בהחלט יכולה לשחרר אנחת רווחה. ההריון זוהי תקופה לחוצה מאוד בה את בתור האמא רוצה לוודא שכל ההריון מתקדם כמו שצריך. מבחינת סיבוכים עברת כבר את התקופה הקריטית של ההריון, וכעת את לגמרי יכולה להיות נינוחה יותר. תעשי לעצמך את ההפסקות הדרושות ותשימי לב לסימנים שונים בגוף שלך. כל סימן חשוד אמור כמובן לגרום לכך שתפני לרופא המטפל שלך על מנת שהוא יוודא שהכול תקין. אך כמות הנשים שמספרות על סיבוכים בשבוע ה-22 להריון הוא לא קיים, כך שאת לגמרי יכולה להיות יותר רגועה.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 22? 


הביגוד זה אולי הנושא היחיד שבו את צריכה להיות מעט יותר מודאגת בשבוע ה-22 להריונך. מדוע? מכיוון שבכל יום את כבר לא מצליחה לשים את הבגדים שהיית אוהבת ללבוש בעבר. זוהי סיטואציה מתסכלת, וכמעט כל אישה שנמצאת בתוך תקופת ההריון מתלוננת על כך. אז אנו בהחלט יכולים להבין אותך, אך נעודד אותך בכך שמדובר על תקופה זמנית בלבד.

אז מה את כן יכולה ללבוש בשבוע 22 להריון? האמת אם יש לך בארון בגדים שהיו קצת יותר גדולים עלייך זה בהחלט הזמן להשתמש בהם. אם לא אז מומלץ לקנות כמה בגדים חדשים במידות גדולות כך שהבגדים הללו יוכלו להיות מושלמים עבורך לכל תקופת ההריון – אל תקני בכל פעם בגדים חדשים.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 22

  1. אומנם כעת את נמצאת בתקופה רגועה יחסית של ההריון שלך אך בקרוב זה יכול להשתנות. לכן תנהלי לעצמך יומן הריון מסודר שבו תכתבי את כל המשימות שאת צריכה לבצע בהמשך ההריון.

  2. לפעמים את עשויה לשכוח שאת נמצאת בהריון בגלל הרוגע של שבוע 22, אך הדבר העיקרי שאת חייבת לזכור זה לשתות מים. תשתי לפחות 2 ליטר בכל יום על מנת לסייע לעובר שלך להתפתח.

  3. את בוודאי מרגישה שאת עולה במשקל בכל יום, למרות שבפועל זה לא באמת נכון. תוכלי לשלב פעילות גופנית עם ההריון עצמו כך שתוכלי להרגיש טוב יותר עם עצמך.

  4. אומנם מרבית הבעיות הרפואיות נמצאות מאחורייך, אך אם יש נושא שאת לא באמת מבינה בו תמיד תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך על מנת לקבל תשובות והסברים מדויקים.

  5. בשבוע 22 יכולה ליפול עלייך כל העייפות והתשישות של ההריון כולו. קחי לעצמך את ההפסקות הדרושות על מנת שתוכלי להיות מוכנה לחודשים האחרונים של ההריון.