שבוע 7

רוצה שדולה מקצועית תדבר איתך?

נותרו עוד 33 שבועות

התינוק שלך בגודל אוכמנית (0.64 ס"מ)

אם להודות על האמת אין המון הבדל בין השבוע ה-6 להריון לשבוע ה-7 להריון. סך הכל התחושה שלכם תהיה דומה מאוד לתחושות בשבוע החולף, אך עדיין את מתקדמת בדרך הבטוחה והעובר שלך מתחיל לגדול. אז אולי מבחינה ויזואלית ורגשית את לא מרגישה בשינוי משמעותי, אך מתחת לפני השטח הדברים משתנים – כך שאת בהחלט יכולה להיות מאוד שמחה מכך.

אומנם את יכולה לעשות אולטרסאונד ראשון כבר משבוע 6, אך רוב הנשים מתחילות לחשוב על זה החל משבוע 7. זה הולך להיות המפגש הראשון שלך עם העובר, ואת בעצם הולכת לראות אותו על גבי המוניטור. כבר מעכשיו אנו יכולים לספר לך כי זה הולך להיות מפגש מאוד מרגש, ואנו כמובן ממליצים לך לקחת איתך קצת טישו כי לא בהכרח תוכלי לעצור את הדמעות.

מה עובר על העובר בשבוע 7?

בשבועות החולפים סיפרנו לכן כיצד מידיי שבוע מתווספים עוד ועוד איברים לעובר הקטן שלכן – ובשבוע ה-7 מגיע לו עמוד השדרה. כך שאם במהלך האולטרסאונד את רואה משהו שנראה כמו זנב אין לך מה להיכנס לפאניקה זה עמוד השדרה של העובר. אפילו הראש של העובר כבר מתחיל לקבל צורה, כך שבאולטרסאונד את כבר יכולה לראות לפחות צורה של תינוק.

העובר עצמו כבר מגיע כמעט לגודל של 1 ס"מ, כך שממדידה במ"מ עברנו להתחיל למדוד אותו בס"מ – עוד ציון דרך שאת יכולה לזכור. כבר הרבה יותר נוח לראות את העובר, אך עדיין מדובר על דבר קטנטן שרק באמצעות אולטרסאונד ניתן לראות כמו שצריך. זה בהחלט הזמן שלך להתחיל ולהתרגש.

 

מה מרגישים בשבוע 7?

נציין כי מבחינת ההרגשה הכללית את צפויה להרגיש בדיוק כמו בשבועות שחלפו. בעיקר כמו שהרגשת בשבוע ה-5 ובשבוע ה-6. את תחווי לא מעט בחילות והקאות, כך שחשוב מאוד שתמצאי קרובה לשירותים. אפילו הליכה תכופה לשירותים זה דבר שאי אפשר להישאר אליו אדישים, גם בגלל כמות המים שאת צריכה לשתות בכל יום.

סך הכול בשבוע 7 התחושות שלך יישארו זהות, אך היתרון שלך הוא שאת כבר התחלת להתרגל אל כל אותן הרגשות – כך שזה כבר לא מרגש אותך. סך הכול עוד שבוע שבו העובר שלך מתפתח והופך להיות לתינוק.


איזה חודש זה שבוע 7?


מבלי שתשימי לב את כבר עברת את החודש הראשון להריון שלך, השבוע ה-7 להריון הוא השבוע הראשון של החודש השני. כך שמעתה כל מי ששואל אותך באיזה חודש את נמצאת, את כבר יכולה להגיד בגאווה כי את נמצאת בתחילתו של החודש השני. אולי זה ייקח לך קצת זמן, אך בסופו של יום את תתרגלי למצב החדש.

חשוב מאוד שתעקבי אחרי חודשי ההריון שלך על מנת שתוכלי להיות בבקרה מתי לארגן כל דבר. הלידה עצמה אומנם נראת רחוקה, אך הזמן יעבור מבלי שתרגישי ועוד מעט היא תהיה ממש מעבר לפינה.

תופעות הריון בשבוע 7

אחת מהתופעות החדשות שעשויות להופיע ללא כל התראה מוקדמת זה מצבי רוח משתנים. רגע אחד את יכולה להיות שמחה וטובת לב, ומבלי שתשימי לב ממש בפתאומיות תהפכי להיות רעה וקרירה. אולי לבעלך המצב החדש יהיה קצת בעייתי, אך כולכם תצטרכו לדעת כי מדובר על מצבי רוח משתנים שהם חלק מתקופת ההריון.

כל שאר התופעות יהיו דומות מאוד לתופעות שאת כבר מכירה – בין אם מדובר על דימומים שונים או תחושה כללית קצת רעה של בחילה או הקאות. אך שוב נדגיש כי מדובר על תופעות הריון שבסופו של יום צפויות לחלוף, כך שכל מה שדרוש ממך זה מעט סבלנות.

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 7?


בשבוע 7 זה הזמן האידיאלי מבחינתך שבו כבר תוכלי לעשות אולטרסאונד, זה המפגש הראשון שלך עם העובר. אנו בהחלט יכולים להבין את ההתרגשות שלך, וככל הנראה את התמונה של העובר על גבי המוניטור את לא הולכת לשכוח בזמן הקרוב.

בדיקה נוספת שאת צריכה לעשות באופן תקופתי זה בדיקה של מעקב אחות. מדובר על בדיקה שמתרחשת פעם אחת לחודש שבה האחות לוקחת ממך מספר מדדים על מנת לבדוק את מצבך הכללי. מדובר על בדיקות רגילות לחלוטין, כך שאין לך שום סיבה להרגיש לא בנוח.

למעט הבדיקות הללו את צריכה לבצע גם בדיקת שתן במידה ועדיין לא עשית אותה בשבועות האחרונים. אם יש לך עוד שאלות תמיד תוכלי לשאול את הרופא שלך על מנת שיספק עבורך את כל התשובות.


סיבוכים אפשריים בשבוע 7

למרות שאת כבר לא נמצאת בחודש הראשון להריון, העובר שלך עדיין קטן מאוד ולכן הסיכון להפלה עדיין קיים. אומנם כל שבוע שעובר הסיכוי להצלחת ההריון רק עולה, ולכן את צריכה להיות מאוד מעודדת ולהבין כי הסיכוי לסיכון פחתו. אך עדיין הסיכון המשמעותי ביותר שיכול לאיים על ההריון שלך זה סכנת ההפלה.

למעט הסיכון הזה לא קיים עוד סיכון שכדאי להרחיב עליו, מה שכן את חייבת להיות קשובה לגוף שלך. בכל רגע שבו את מרגישה שמשהו לא תקין תוכלי להתקשר לרופא על מנת לקבל ממנו חוות דעת. 

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 7? 

אנו בהחלט יכולים להמליץ לך ללבוש בגדי ספורט, זוהי ככל הנראה תהיה האפשרות האידיאלית עבורך. בגדים מסורבלים רק יגרמו לך להרגיש לא בנוח, זה בהחלט לא הזמן שבו תרגישי לא בנוח. אם אין לך בגדי ספורט בארון, אז זה בהחלט הזמן המושלם לרכוש כמה על מנת שגם תוכלי להתאמן בזמן הפנוי שלך.

באופן כללי מבחינה ויזואלית השינויים הם מינוריים לחלוטין, וברוב המקרים את אפילו לא צפויה להרגיש אותם. אולי את תחווי מעט נפיחות באזור הבטן, אך לא מדובר על משהו כל כך משמעותי לכן את לא צריכה להתייחס אליו בצורה חריגה. את עדיין יכולה להשתמש בכל הבגדים הישנים שלך, אך ברוב זה הולך להשתנות כך שאת צריכה לדעת את זה. אז תנצלי כל עוד את יכולה ללבוש את הבגדים שאת אוהבת.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 7

  1. חשוב מאוד להמשיך ולשתות מים, זה יסייע גם לך וגם לעובר שלך. מרבית הרופאים ממליצים על שתיית 2 ליטר לפחות ביום אחד, ואם אפשר יותר זה רק יוסיף.

     

  2. חשוב כי תקפידי לעשות מנוחות כמה שאת צריכה על מנת שתוכלי לצבור כוחות. גם אם זה אומר לקחת יום חופש מהעבודה, תעשי זאת.

     

  3. אם את לא שותה אלכוהול ולא מעשנת זה בהחלט דבר נהדר, אך אם את כן שותה או מעשנת מוטב להפחית זאת עד כמה שאפשר.

     

  4. פעילות ספורטיבית יכולה לגרום לך להרגיש קצת יותר טוב ואפילו להפיג את העייפות, אך תשתדלי לא לעשות פעילות גופנית מאומצת כל כך.

רוצה שדולה מקצועית תלווה אותך?