שבוע 24

נותרו עוד 16 שבועות

התינוק שלך בגודל של רימון (29 ס"מ)

את בלחץ מה קורה עם המשקל שלך? אנו בהחלט יכולים להבין את המחשבה שלך. אך יש לנו חדשות טובות בשבילך שאולי יגרמו לך לשחרר במעט את הפאניקה בכל מה שקשור למשקל.

החל משבוע 24 את כבר יכולה להוסיף לתפריט שלך עוד 300-500 קלוריות, כך שמדובר על תוספת של ארוחה שלמה נוספת לתפריט שלך. כמובן שמוטב שהארוחה תהיה עוד ארוחה מזינה ולא ארוחה דלה שנטו מגיעה על מנת לענות לחשקים שלך. כמובן שמידיי פעם מותר לך קצת להשתחרר, בכל זאת את כבר בעיצומו של ההריון והחשקים הם חלק בלתי נפרד ממנו.

מה עובר על העובר בשבוע 24?

את בוודאי דואגת כמעט בכל יום מה קורה עם התינוק הקטן שלך שנמצא ממש בתוכך. אז אנו כאן על מנת לעדכן אותך בכל החדשות החמות. מבחינה ויזואלית העובר שלך נמצא במצב מושלם, כך שהוא יחסית מוכן כבר לצאת לעולם החיצון – אך את כמובן צריכה להתאזר בסבלנות עוד קצת על מנת שהוא יגדל.

למה אנו אומרים שהוא צריך לגדול עוד קצת? מכיוון שמבחינת משקל הוא שוקל "רק" 700 גרם, זה עדיין לא מספיק על מנת להיות חסין לעולם שבחוץ. אך אנו יכולים להבטיח לך שבכל יום שעובר העובר שלך גדל עוד ועוד, וממש בקרוב הוא יהיה מוכן להגיח החוצה ולהפוך אותך לאמא מאושרת.

 

מה מרגישים בשבוע 24?


מבחינת ההרגשה את צפויה להרגיש בדיוק את אותם הדברים שהיית מרגישה בשבועות הקודמים. התינוק עשוי לזוז או לבעוט, אך את בטח כבר התרגלת לכל ההרגשות הללו. שום דבר לא אמור להיות חדש בשבילך בשבוע הזה, כך שאת בהחלט יכולה להיות הרבה יותר נינוחה.

אם את מרגישה שוב את העייפות והתשישות שאפיינה אותך בתחילת ההריון, זה בהחלט הגיוני וטבעי. הריון זה דבר מתיש ואת צריכה להיות ערוכה לכך, לפעמים העייפות והתשישות יכולים להגיע אלייך ללא כל התראה מוקדמת. קחי לעצמך את ההפוגות הדרושות על מנת לצבור כוחות, אין לך מה להתרגש מהנושא הזה. המצב שלך תקין וההריון שלך מתקדם כמו שצריך זה אולי הדבר המשמעותי והחשוב ביותר מבחינתך.

 

איזה חודש זה שבוע 24?


עוד חודש נמצא מאחורייך, ואין דרך טובה יותר מזאת לפתוח את השבוע. את ממש מתקדמת בצעדי ענק ללידה, כך שכל שבוע שעובר ההתרגשות הופכת להיות הרבה יותר גדולה. שבוע 24 הוא סופו של חודש חמישי ותחילת החודש השישי להריון.

את כבר יכולה להתחיל לחשוב על הלידה עצמה ואפילו להתחיל לתכנן דברים. אומנם יש עוד שלושה חודשים עד ללידה, אך את לא צריכה לדחות הכל לדקה האחרונה. תעשי את הדברים בקצב שלך כך שתוכלי לדעת שללידה את מגיעה סופר מוכנה על כל המשתמע מכך ומכל היבט שרק ניתן לחשוב עליו.

תופעות הריון בשבוע 24


בשבוע 24 כמעט אף אישה לא מספרת על תופעות הריון חדשות שמגיעות ללא כל התראה מוקדמת. סך הכל כל תופעות ההריון הן טבעיות ורגילות, ואת כבר רגילה אליהן לחלוטין. כך שאת יכולה להיות רגועה ואין שום צורך שתצפי לתופעות הריון שאת לא מכירה.

מה שכן מוטב לטפל בכל תופעות ההריון שמופיעות בזמן המתאים להן. אם מדובר על סימני מתיחה תוכלי להשתמש בתכשירים שונים ואם מדובר על טחורים גם לזה יש תכשירים. אל תחכי שהתופעות ייעלמו מעצמם כי זה יכול לקחת הרבה יותר זמן ממה שנראה לך – וחבל שתישארי במצב הזה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 24?


אז אחרי כמה שבועות שבהם לא סיפרנו לך על בדיקות חדשות, בשבוע 24 ישנם מספר בדיקות חדשות שאת צריכה לבצע. שוב נדגיש כי ביצוע הבדיקות הוא חלק אינטגרלי בהריון, ובזכות הבדיקות הללו את יכולה להיות סבורה כי המצב שלך טוב וגם המצב של העובר שלך תקין. לכן אנו ממליצים לך לא לדחות את בדיקה כי זה יכול להיות מאוד משמעותי.

הבדיקה הראשונה שאת צריכה לעשות זוהי בדיקת העמסת סוכר. כמו שאת בטח יכולה לנחש המטרה של הבדיקה זה לזהות נשים שפיתחו במהלך ההריון סכרת הריון. לרוב העמסת הסוכר הזאת היא העמסת סוכר 50 גרם.

בדיקה נוספת שאת צריכה לבצע בשבוע 24 זה בדיקת שתן ובדיקת דם רגילה. שוב הבדיקות הללו נועדו על מנת שיהיה ניתן לזהות בעיות או סיבוכים שעלולים לצוץ ללא כל התראה מוקדמת – ולשם כך תמיד צריך להיות עם יד על הדופק.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 24

 

את אף פעם לא יכולה לדעת מה הולך לקרות בכל יום בהריון שלך, ולפעמים אפילו ללא כל התראה מוקדמת עלולים להופיע סיבוכים. מהסיבה הזאת בשבוע 24 את מבצעת מספר בדיקות שנועדו לוודא כי המצב הכללי שלך תקין, ואין שום סממן שאמור להדליק נורה אדומה. הסיכוי לסיבוכים בשבוע 24 הוא נמוך מאוד שכן מרבית הסיבוכים נמצאים בשבועות הראשונים של ההריון. כעת בתחילתו של החודש השישי ההריון שלך אמור להיות יציב וללא סיבוכים אפשריים. אך זה לא אומר שאת לא צריכה להיות ערנית לכל בעיה שיכולה להופיע.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 24? 


כבר אי אפשר להתעלם מהבטן שהופיעה לך, וזה לגמרי יכול להגביל אותך מבחינת אפשרויות הלבוש שעומדות לרשותך. אנו ממליצים לך להיות קצת יותר פתוחה בכל מה שקשור ללבוש על מנת שתוכלי לעבור את המשימה הזאת בהצלחה. מדובר על משימה שאת נאלצת להתמודד איתה בכל בוקר, אך אנו בטוחים שבסופו של יום את תעמדי בה בהצלחה.

מבחינת לבוש הגיע הזמן ללבוש בגדים קלילים ומאווררים, גם ככה ההריון מתחיל להיות כבד ואת לא צריכה להקשות על עצמך גם עם בגדים צמודים. תאפשרי לעצמך להיות קצת יותר משוחררת וקלילה זה בהחלט יוריד ממך לא מעט לחץ וסטרס. את לא חייבת להיות כל יום זוהרת וקורנת בהריון שלך, בכל זאת עוברת עלייך תקופה עמוסה וגדושה באירועים.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 24

  1. מבלי שתשימי לב את כבר נמצאת בשבוע 24 והמשימות החדשות נמצאות ממש מעבר לפינה. תעשי לעצמך יומן הריון מסודר שבו תוכלי לרשום את כל המשימות שאת צריכה לבצע.

  2. אומנם החל משבוע 24 את כבר יכולה לאכול קצת יותר, אך תשתדלי כי התוספות יהיו מזינות ובריאות. בנוסף אל תשכחי לשתות מים למרות שאת אוכלת הרבה, את צריכה לשתות 2 ליטר.

  3. פעילות גופנית היא אולי הדרך הטובה ביותר שלך לעשות משהו עבור עצמך ולא עבור האחרים. תפני לעצמך את הזמן על מנת שתוכלי לעשות פעילות גופנית.

  4. את יכולה להרגיש בנוח לפנות לרופא שלך בכל בעיה ובכל שאלה. הוא כאן על מנת לסייע לך ולתת לך עצה בכל תחום שמפריע לך, אז פשוט תפני אליו בעת הצורך.

  5. את שוב מתחילה להרגיש מעט תשושה ועייפה? ההריון כבר הופך להיות לא פשוט. אל תרגישי לא בנוח, תעשי לעצמך את ההפסקות הדרושות על מנת לצבור כוחות.