שבוע 21

נותרו עוד 19 שבועות

התינוק שלך בגודל של בננה (27 ס"מ)

הבטן כבר מתחילה להיות גדולה יותר בכל שבוע שעובר, ואת בוודאי מעט לחוצה מהנושא הזה. הרי את לא באמת יכולה לדעת האם תצליחי לחזור לגזרה שאפיינה אותך גם לאחר הלידה? אנו בהחלט יכולים להבין את החשש שלך בנושא הזה.

אנו יכולים להמליץ לך פשוט להמשיך לאכול בצורה נכונה, ואל תקשיבי לאנשים שאומרים לך שבהריון את יכולה לאכול בשביל שתיים. את צריכה לאכול בשביל עצמך בדיוק, ואם גם תוכלי לשלב פעילות גופנית זה בהחלט יכול לסייע לך לשמור על הגזרה. באופן כללי במהלך ההריון את צריכה לעלות בין 10-15 ק"ג, במצב כזה את ככל הנראה תחזרי למשקלך ההתחלתי מיד לאחר הלידה.

מה עובר על העובר בשבוע 21?

אם את מצליחה כבר להרגיש את העובר שלך ככל הנראה מדובר על דחיפות קטנות ונחמדות. אך אין לך מה להתרגל, ככל הנראה שממש בקרוב הדחיפות הקטנות יהפכו להיות בעיטות כואבות. כך תוכלי לדעת האם את מגדלת בבטן שלך שחקן או שחקנית כדורגל עתידיים. בשבוע הזה את כבר יכולה להבחין בגבות ובריסים של העובר, הוא כבר הופך להיות תינוק אמיתי.

את בטח רוצה לדעת לאיזה גודל הגיע העובר שלך? אז אנו כאן על מנת לענות על השאלה החשובה הזאת. העובר כעת בגודל של מלפפון גדול, כך שזה ימחיש לך פחות או יותר את הגודל שלו. העובר כבר תכף יגיע למשקל של 400 גרם.


מה מרגישים בשבוע 21?


האם את מנצלת מספיק את התקופה הזאת של ההריון? כי בשבוע 21 את לא צפויה להרגיש יותר מידיי כאבים או חוסר נוחות. כך שזוהי אולי התקופה היחידה שעוד נותרה לך על מנת שתוכלי לנוח ולצבור כוחות לקראת המשך ההריון.

ממש עוד מעט את כבר תגיעי לשלבים הסופיים של ההריון שהם לא פשוטים מהרבה מאוד בחינות. כך שתנצלי את הזמן שנותר לך לנוח. יכול להיות שבשבוע 21 תרגישי מעט כאבים ותזוזות מהבטן, כמו שאת כבר יכולה לנחש זה העובר שלך שזז לו להנאתו בתוך הבטן שלך. הכאבים הללו אמורים לשמח אותך כי הם מאשרים לך בכל פעם מחדש כי הכל בסדר עם הקטנצ'יק שלך.


איזה חודש זה שבוע 21?


בהרגשה שלך אולי רק לפני כמה שבועות התחלת את ההריון שלך, אך את כבר נמצאת בתחילתו של החודש החמישי להריון. זאת אומרת שאת כבר אחרי נקודת האמצע וזה בהחלט הזמן להתחיל לחשוב על הלידה שמתקדמת אלייך בצעדי ענק.

את צריכה לעקוב אחרי ההריון שלך על מנת שתוכלי לסדר לעצמך את כל המשימות בצורה ברורה ופשוטה. ככל שהלידה מתקרבת כך גם כמות המשימות שאת צריכה לבצע גדלה בהתאם, וזה לא הולך להיות פשוט. אנו ממליצים לך לנצל את הזמן הנוכחי על מנת לעשות כמה שיותר משימות, אל תדחי את הכל לסוף ההריון.

תופעות הריון בשבוע 21

תופעות ההריון המיוחדות נמצאות כבר מאחורייך, סך הכל את כבר נמצאת במקום הרבה יותר מאוזן. את קמה בכל בוקר עם הרבה יותר כוחות, ונמצאת במצב שאת יכולה לעשות דברים שבעבר היית מתקשה לעשות. 

תופעות הריון שעדיין יכולות להגיע הן בחילות או סחרחורות, אך בתדירות הרבה יותר נמוכה. תשתדלי לעשות את הדברים בקצב שלך מבלי שאף אחד יאיץ בך, כי זה עשוי להגביר את תחושת העייפות והתשישות שמביאה את התופעות הללו. את זאת שקובעת על עצמך ועל העובר שלך, והוא חייב שתהיה לו אמא חזקה.

 

האם יש בדיקות שיש לבצע בשבוע 21?


אנו שמחים לבשר לך כי אין לך בדיקות חדשות שאת צריכה לבצע. כלומר אם היית מספיק אחראית לבצע את כל הבדיקות שהיית צריכה לעשות עד כה, את יכולה לנוח בבית ולחכות לבדיקות נוספות שאמורות להגיע בשבועות הקרובים. זה ההבדל בין נשים אחראיות שמבצעות את כל המשימות ובין נשים שמעדיפות לדחות את הכל לדקה האחרונה.

אם עדיין לא ביצעת סקירת מערכות מאוחרת שעון החול מתחיל להיגמר. אין לך עוד הרבה זמן לבצע את הבדיקה הזאת, ולכן אנו ממליצים לך לא לדחות אותה יותר – אחרת תפספסי אותה וזה יכול להיות דבר מאוד משמעותי.

בנוסף את גם צריכה לבצע בדיקת מי שפיר, שגם היא בדיקה חשובה מאוד שבאמצעותה תוכלי לוודא כי העובר שלך נמצא במצב תקין. הבדיקה לא לוקחת זמן רב כך שאם לא עשית אותה עד עכשיו, יש לך עוד הזדמנות לבצע אותה ולסיים עם זה.

 

סיבוכים אפשריים בשבוע 21

 

יש לך את כל הסיבות להיות רגועה, כל עוד ההריון שלך מתקדם בצורה תקינה כמובן. התופעות שהגבילו אותך בתחילת ההריון נעלמו, וההרגשה הכללית שלך כבר הרבה יותר טובה. אם החיוך לא יורד לך מהפנים, אנו בהחלט יכולים להבין מדוע.

מבחינת סיבוכים אפשריים בשבוע 21, אין לנו מה לחדש לך בנושא. כל עוד ההריון מתפתח כמו שצריך הסיכוי לסיבוכים פתאומיים הוא אפסי, ונדיר מאוד לשמוע על סיבוכים שהתרחשו בשבוע הזה. אז את יכולה לנצל את המצב הזה על מנת לנוח ולעשות את כל הדברים שהיית דוחה מתחילת ההריון.

 

מה מומלץ ללבוש בשבוע 21? 


את עומדת מול הארון שלך ולא יודעת מה ללבוש? אנו בהחלט מבינים את תחושת התסכול שלך. מרבית הנשים שנמצאות גם הן בשבוע הזה יהיו שותפות לתחושת התסכול שלך. אך אנו נוכל לשמח אותך מעט ולהגיד לך כי מדובר על בעיה זמנית בלבד, אך הבעיה הזאת הולכת להישאר איתך לאורך כל תקופת ההריון שעוד נותרה.

אז מה אנו יכולים להמליץ לך לעשות בנידון? ראשית תפני לעצמך יום ותנצלי אותו על מנת לקנות לעצמך בגדים חדשים. כאלה שיתאימו לתקופה הזאת של ההריון, אך תשתדלי לקנות בגדים שיתאימו גם לתקופות מתקדמות יותר. את לא רוצה למצוא את עצמך מגיעה לחנות בגדים בכל שבוע מחדש, לכן פשוט תקני בגדים קצת יותר רחבים מבדרך כלל.

 

על מה צריך להקפיד בשבוע 21

  1. את כבר נמצאת בשלב שבו עם הזמן את נזכרת בכל מיני דברים שהיית צריכה לעשות אך שכחת מהם. זה קורה כמעט לכל הנשים ואי אפשר לבוא אלייך בטענות. אז תעשי לעצמך יומן הריון מסודר.

  2. כמה פעמים יצא לך כבר לשכוח את בקבוק המים בבית? זה לא פשוט לזכור לקחת אותו לכל מקום. אך את צריכה לזכור לשתות לפחות 2 ליטר של מים במהלך היום.

  3. בין אם את בן אדם ספורטיבי או שלא, פעילות גופנית במהלך תקופת ההריון היא חשובה. היא תסייע לך להרגיש טוב יותר עם עצמך וגם העובר שלך יתפתח כמו שצריך.

  4. במקרה שבו את מרגישה חוסר וודאות לגבי נושא כזה או אחר תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך. הוא אמור להיות תמיד זמין עבורך.

  5. אם התשישות והעייפות עדיין נמצאים בחייך, זה בהחלט דבר הגיוני. אך את יכולה להפיג אותם על ידי מנוחות יזומות שאת יכולה לקחת במהלך היומיום.

רוצה שדולה מקצועית תלווה אותך?